Trzy awanse partnerskie w kancelarii DLA Piper

27 kwietnia 2023 Stanowisko equity partnera (wspólnika) w warszawskim biurze kancelarii DLA Piper objął Rafał Kluziak z zespołu prawa handlowego oraz fuzji i przejęć. Nominacje na partnerów uzyskali także Katarzyna Wacławek z zespołu prawa rynków finansowych oraz Piotr Miller z zespołu prawa handlowego oraz fuzji i przejęć. Trójka partnerów to doświadczeni prawnicy, cieszący się zaufaniem klientów i wysoko oceniani w międzynarodowych strukturach kancelarii. Nowi partnerzy objęli stanowiska w wyniku awansu wewnętrznego.

Warszawskie biuro DLA Piper bazuje na międzynarodowym doświadczeniu i doskonałej znajomości lokalnego rynku. Od momentu powstania w 2007 roku dynamicznie się rozwija, co roku zwiększając liczbę klientów i pracowników. Obecnie zatrudnia ponad 130 prawników i doradców podatkowych, z czego prawie połowę stanowią kobiety. Partnerzy DLA Piper w Polsce w większości zostali awansowani wewnętrznie, a po tegorocznych promocjach ich grono liczy 20 osób, spośród których niemal jedna trzecia to kobiety.

Tworzenie możliwości rozwoju prawnikom i doradcom podatkowym to nasza recepta na sukces – mówi Jacek Giziński, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie. – Awanse wewnętrzne w DLA Piper dają nam szczególną satysfakcję. To widoczny znak ewolucji naszej kancelarii i rozwoju naszych pracowników. Rośniemy razem z nimi.

Partnerami zostali prawnicy cieszący się doskonałą opinią, rekomendowani przez rankingi branżowe – dodaje Krzysztof Kycia, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie. – Każdego dnia przekonujemy się jak wyzwania, z którymi spotykamy się w naszych projektach, pozwalają rozwijać się utalentowanym członkom naszych zespołów.

Rafał Kluziak, equity partner (wspólnik), posiada bogate doświadczenie w lokalnym i międzynarodowym doradztwie transakcyjnym oraz prawie rynków kapitałowych. Pracuje dla inwestorów branżowych i finansowych, w tym wiodących funduszy private equity i venture capital, oraz przedsiębiorców. Obsługuje transakcje przejęć spółek prywatnych i publicznych, tworzenie joint-venture oraz wehikułów inwestycyjnych. Zajmuje się także doradztwem regulacyjnym w zakresie obrotu instrumentami finansowymi oraz funduszy. Wcześniej pracował w innej wiodącej międzynarodowej kancelarii prawnej oraz Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie zajmował się nadzorem nad firmami inwestycyjnymi. Jest absolwentem Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.

Katarzyna Wacławek, partner, specjalizuje się w doradztwie z zakresu finansowania transakcji, w tym finansowania nieruchomości oraz projektów, głównie w sektorze energii odnawialnej. Pomaga w tworzeniu i negocjowaniu dokumentacji kredytowych, doradzając polskim zagranicznym instytucjom finansowym oraz inwestorom. Wspiera klientów w kwestiach regulacyjnych, w tym w zakresie standaryzacji dokumentacji wewnętrznej oraz strukturyzacji produktów bankowych. Reprezentuje instytucje finansowe w postępowaniach egzekucyjnych i negocjacjach przedegzekucyjnych oraz przy restrukturyzacji kredytów. Katarzyna jest związana z DLA Piper od ponad 12 lat, a wcześniej zdobywała doświadczenie zawodowe w innych międzynarodowych kancelariach prawnych w Warszawie.

Piotr Miller, partner, doradza inwestorom strategicznym oraz funduszom private equity przy transakcjach fuzji i przejęć na rynku polskim i zagranicznym. Ponadto, doradza we wszelkich aspektach prawa cywilnego i handlowego ze szczególnym uwzględnieniem kwestii prawnej obsługi spółek oraz przy tworzeniu i negocjacjach umów handlowych. Jest również członkiem praktyki obsługującej sektor zbrojeniowy, w ramach której świadczy usługi prawne dla zagranicznych dostawców związane min. z zawarciem i realizacją zamówień uzbrojenia dla Wojska Polskiego oraz transakcji fuzji i przejęć w ramach tego sektora. Przed dołączeniem do DLA Piper pracował w innych międzynarodowych kancelariach prawnych w Warszawie.

O DLA Piper

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie,
w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach, co umożliwia jej zaspokajanie potrzeb prawnych klientów na całym świecie.

W Polsce zespół DLA Piper liczy ponad 130 prawników. Warszawskie biuro Kancelarii rekomendują międzynarodowe rankingi Chambers and Partners, IFLR1000, a także The Legal 500 EMEA, który wyróżnia DLA Piper w 20 kategoriach dla Polski, z czego 18 przypada na Tier 1 i Tier 2. Więcej informacji na temat biura i zakresu świadczonych usług można znaleźć na stronie: www.dlapiper.com.