STRATEGICZNE PARTNERSTWO BAINA I MICROSOFTU BĘDZIE WSPIERAĆ WDRAŻANIE AI W FIRMACH

Warszawa, 28 września 2023 r. – Bain & Company rozpoczyna strategiczną współpracę z Microsoftem, dzięki której klienci Baina będą mogli szybciej i skuteczniej wprowadzać oraz skalować rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję (AI).

Decyzja o połączeniu sił z Microsoftem to odpowiedź na gwałtownie rosnący popyt na usługi związane z AI oferowane przez Baina. Do partnerstwa Bain wnosi doświadczenie w zakresie doradztwa strategicznego, uczenia maszynowego oraz rozwijania aplikacji, zaś Microsoft – usługę Azure OpenAI. W efekcie współpracy z Microsoftem, klienci Baina będą mogli bezpiecznie wykorzystywać usługę Azure OpenAI do integracji danych organizacji z istniejącymi modelami językowymi.

To był dla nas przełomowy rok, ponieważ wciąż pojawiają się nowe możliwości zastosowania sztucznej inteligencji – mówi Roy Singh, szef praktyki AI w Bain & Company. – Bain jest pionierem w tworzeniu biznesowych rozwiązań opartych na AI. Wspieramy firmy w identyfikowaniu obszarów, w których mogą zastosować AI, a następnie we wdrażaniu tych rozwiązań tak, by ich potencjał był w pełni wykorzystany. Teraz, dzięki współpracy z Microsoftem będziemy mogli jeszcze lepiej pomagać naszym klientom w pokonywaniu trudności technologicznych i związanych z zarządzaniem danymi i tym samym w pełni wspierając transformację od początku do końca wykorzystujące AI.

Strategiczne partnerstwo z Microsoftem umożliwia Bainowi wspieranie wdrożeń AI w firmach ze wszystkich sektorów gospodarki i w różnych działach, począwszy od finansów, poprzez zarządzanie zasobami ludzkimi i relacjami z klientami aż po marketing czy sprzedaż kanałami cyfrowymi. O wszechstronności rozwiązań mogą świadczyć projekty, które zostały ostatnio zrealizowane przez Bain i Microsoft dla takich korporacji jak Coca-Cola, czy sieci supermarketów Carrefour.

Widzimy nieustanny wzrost popytu na kompleksowe usługi AI, dlatego cieszę się, że współpraca Baina z Microsoftem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów – powiedział Kelly Rogan, CVP, Global System Integrators and Advisory Partners w Microsoft. – Azure OpenAI połączony z doświadczeniem Baina pozwoli firmom czerpać korzyści z transformacji napędzanej rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji.