SCALLIER: ROK 2022 TO ROZBUDOWA FIRMY, NOWE UMOWY ZARZĄDZANIA I NAJMU ORAZ KOLEJNE PARKI HANDLOWE W RUMUNII W BUDOWIE I ODDANE DO UŻYTKU

Scallier w 2022 roku podwoił zatrudnienie, przejął w Polsce w zarządzanie obiekty handlowe o powierzchni wynajmowalnej 23 000 mkw., rozpoczął prace nad projektem Ozimska Park w Opolu o powierzchni GLA 18 000 mkw., co obejmowało udział przy akwizycji oraz przygotowanie koncepcji komercjalizacji, a także nadzór nad komercjalizacją obiektu, podpisał nowe umowy zakładające komercjalizację ponad 36 000 mkw. powierzchni handlowej (GLA) w Polsce. W imieniu właścicieli, wybudował, w pełni skomercjalizował i otworzył parki handlowe w Rumunii w Turdzie o powierzchni 9 000 mkw. GLA oraz w Timisoara o powierzchni GLA 11 000 mkw. Rozpoczął również budowę kolejnego handlowego parku w Mosnita o powierzchni wynajmowalnej 8 500 mkw. Ponad 50% powierzchni znajdującej się w budowanym aktualnie w Rumunii kolejnym obiekcie zostało już wynajętych. Scallier przygotowuje się do zwiększenia skali działania i planuje wdrożenie kolejnych projektów na przestrzeni nadchodzących kilkunastu miesięcy.

„Dynamiczny rozwój spółki w obliczu rynkowych zawirowań pokazuje, że przygotowana przez nas strategia rozwoju firmy sprawdza się. Realizowane dla naszych inwestorów i klientów projekty powstają zgodnie z przyjętymi harmonogramami. Również komercjalizacja powierzchni przebiega zgodnie z oczekiwaniami, co pokazuje, że sektor parków handlowych i innych mniejszych handlowych konceptów ciągle się rozwija, a spływające do nas zapytania dotyczące wynajmu powierzchni handlowych w coraz to nowych lokalizacjach, w których do tej chwili nowoczesnych nieruchomości nie było, pokazuje że sektor ten ciągle będzie rósł” – mówi Bartosz Nowak, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za rozwój firmy na polskim rynku. Aktualnie doradzamy naszym klientom odnośnie wyboru kolejnych lokalizacji pod następne obiekty. W 2022 roku rozpoczęliśmy więc liczne projekty, które zmaterializują się w bieżącym roku – zaznacza Bartosz Nowak.

„W Rumunii zakończyliśmy 2022 rok realizacją naszego planu, który ogłosiliśmy jeszcze w 2020 debiutując na rumuńskim rynku powierzchni handlowych. W myśl strategicznego założenia do końca 2022 roku do użytku mieliśmy oddać obiekty o łącznej powierzchni 40 000 mkw. GLA i ten cel udało się osiągnąć, a rzeczone powierzchnie są w pełni wynajęte. Na rynku rumuńskim zbudowaliśmy silny zespół wysokiej klasy specjalistów, co pozwala nam na dalszą ekspansję i realizację kolejnych nieruchomości. Aktualnie trwa budowa obiektu handlowego w miejscowości Mosnita o powierzchni 8 500 mkw. To obiekt z wyjątkową strategią wynajmu. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności i przygotowaliśmy projekt z wyjątkową ofertą dla lokalnych przedsiębiorców takich jak piekarnie, pralnie, salony kosmetyczne, fryzjerzy, przychodnie i inne, podobne działalności. Chcemy, aby był to prawdziwie sąsiedzki koncept, w którym konsumenci znajdą nie tylko ofertę dużych, międzynarodowych sieci handlowych, ale także punkty handlowe i usługowe lokalnych przedsiębiorców” – podkreśla Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za rozwój firmy na rynku w Rumunii. „Wraz z budową parku handlowego w Mosnita nie kończymy naszego rozwoju na rumuńskim rynku. Trwają zaawansowane przygotowania do realizacji kolejnych nieruchomości” – podsumowuje Wojciech Jurga.

Wszystkie obiekty realizowane przez Scallier w Rumunii są certyfikowane w międzynarodowym systemie certyfikacji ekologicznej BREEAM.

***

Scallier, deweloper i asset manager nieruchomości komercyjnych specjalizuje się w parkach

handlowych i innych, mniejszych kompaktowych handlowych formatach. Firma działa od 2011 roku i rozwija swoją działalność zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich krajach dostarczając najwyższej jakości produkty i usługi związane z rozwojem i maksymalizacją wartości aktywów handlowych zarówno na rzecz indywidualnych, jak i korporacyjnych inwestorów.

Więcej informacji: www.scallier.com