SAP przedłuża kontrakt Christiana Kleina, CEO SAP SE

SAP poinformował o przedłużeniu kontraktu CEO i członka zarządu, Christiana Kleina (44 l.), na trzy kolejne lata, tj. do końca 2028 roku. Firma wzmocniła również rolę Kleina, mianując go prezesem zarządu, podczas gdy wcześniej pełnił funkcję jego członka. Klein dołączył do zarządu SAP w 2018 roku, objął stanowisko Co-CEO w październiku 2019 roku, a w kwietniu 2020 roku został jedynym CEO SAP SE.

„W swojej roli jako CEO, Christian Klein przeprowadza konsekwentną transformację SAP, kierując firmę ku chmurze. Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność za jego nieoceniony wkład w sukces SAP. Przedłużając wcześniej kontrakt Christiana i umacniając jego pozycję, chcemy podkreślić jego kluczową rolę w trwającej transformacji SAP. Jesteśmy przekonani, że to umożliwi dalszy rozwój firmy w dynamicznej branży IT” – powiedział profesor Hasso Plattner, przewodniczący rady nadzorczej SAP SE.

„Chciałbym podziękować Radzie Nadzorczej SAP za okazane mi zaufanie. Cieszę się na możliwość kontynuowania współpracy z moimi kolegami z Zarządu SAP SE, jak również z naszymi pracownikami, partnerami, klientami i inwestorami” skomentował Christian Klein. „Przez ostatnie trzy i pół roku skutecznie wprowadzaliśmy nową strategię SAP w życie. To zaszczyt stać na czele SAP w takim momencie: na drodze do bycia numerem jeden wśród firm zajmujących się aplikacjami dla przedsiębiorstw i sztuczną inteligencją biznesową”.

Klein rozpoczął karierę w SAP w 1999 roku jako student. Pełnił różne funkcje w firmie, w tym dyrektora finansowego SAP SuccessFactors, dyrektora ds. kontrolingu SAP, a w 2016 roku został mianowany dyrektorem operacyjnym SAP, którą to funkcję pełnił do 2021 roku.