POTRÓJNE WYRÓŻNIENIE DLA MODO ARCHITEKTURA W KONKURSIE 2023 EUROPEAN PROPERTY AWARDS

Polska pracownia MODO Architektura zdobyła trzy nagrody w międzynarodowym konkursie European Property Awards. Wyróżnienia zostały przyznane w kategoriach Landscape Architecture za projekt parku handlowego Glinianka (deweloperem obiektu jest firma Redkom Development), Residential Development 20+ Units za projekt inwestycji mieszkaniowej Między Mostami zlokalizowanej w Kaliszu (deweloperem nieruchomości jest firma FB Antczak) oraz w kategorii Retail Architecture za projekt inwestycji Ozimska Park Opole (deweloperem jest Redkom Development). To wyjątkowe nieruchomości, które znacząco wpłynęły na rozwój regionów, w których powstały tworząc wartość dodaną dla mieszkańców, klientów, najemców oraz inwestorów. To kolejne wyróżnienia dla pracowni MODO Architektura, która w ubiegłorocznej edycji konkursu otrzymała nagrodę za projekt Wave Międzyzdroje Resort & Spa w kategorii Architecture Multiple Residence (deweloperem projektu jest firma Green House Development). 

Park handlowy Glinianka, który powstał w podwarszawskiej miejscowości Łubna to wyjątkowy w skali kraju obiekt, który służy wszystkim mieszkańcom okolicznych miejscowości zaspokajając ich codzienne potrzeby. W ramach inwestycji zaplanowana została również przestrzeń rekreacyjna w postaci boisk sportowych oraz mini parku zlokalizowanego od strony zbiornika wodnego, od którego obiekt wziął swoją nazwę. Park handlowy Glinianka to wyróżniający się punkt na mapie regionu, który dostarcza nie tylko wygodnego miejsca do dokonywania zakupów i spędzania czasu, ale także podnosi atrakcyjność okolicznych terenów – mieszkańcy Łubnej i jej okolic najpotrzebniejsze zakupy będą mogli zrobić w swoim sąsiedztwie i nie będą musieli podróżować w celach zakupowych do obiektów położonych w większej odległości od ich miejsc zamieszkania. Obiekt o powierzchni wynajmowalnej około 10 000 mkw. zrealizował uznany deweloper, firma Redkom Development, a wśród najemców, którzy posiadają swoje sklepy w obiekcie znajdują się między innymi: Carrefour, Jysk, Sinsay, TEDi, KiK, Pepco czy też Rossmann, jak również piekarnia i inne, niezbędne dla mieszkańców punkty handlowe i usługowe.

Osiedle mieszkaniowe Między Mostami to z kolei inwestycja zlokalizowana w Kaliszu, na którą składają się dwa budynki mieszczące w sumie 77 wysokiej jakości lokali mieszkalnych. Jednym z kluczowych aspektów, które przyświecały projektantom przy tworzeniu projektu było nawiązanie do zniszczonej w czasie pierwszej wojny światowej miejskiej tkanki. Kalisz po dziś dzień boryka się ze skutkami działań wojennych sprzed ponad 100 lat. Inwestycja Między Mostami sprzyja procesowi przywracania świetności centrum miasta. Projekt nawiązując do historycznego układu miasta uwzględnia istniejący układ urbanistyczny i koresponduje z funkcjonującą miejską tkanką dostarczając na lokalny rynek wysokiej jakości powierzchni mieszkaniowych. Deweloperem projektu, we współpracy z którym powstał projekt Między Mostami, jest firma FB Antczak.  

Ozimska Park Opole to nowy obiekt, który powstaje na bazie dawnej Galerii Ozimskiej, centrum handlowego starszej generacji. Jej największym najemcą był hipermarket Tesco. W nowym obiekcie na 18 000 mkw. powierzchni najmu powstaje pasaż handlowy, któremu towarzyszyć będzie klasyczny park handlowy. Centralna lokalizacja Ozimska Park gwarantuje łatwy dojazd dla przyszłych klientów handlowego kompleksu i to zarówno tych zmotoryzowanych, jak i poruszających się komunikacją publiczną, a została ona rozwinięta w znacznym stopniu dzięki temu, że obiekt znajduje się w lokalizacji, która w świadomości mieszkańców Opola funkcjonuje już od wielu lat, jako tradycyjnie handlowa. W pobliżu tego projektu znajduje się też wiele innych obiektów handlowych i usługowych. Ozimska Park w Opolu to połączenie różnych koncepcji: z jednej strony tradycyjnej galerii handlowej z ofertą uznanych marek, a z drugiej parku handlowego, dla tych z klientów, którzy chcą zakupy zrobić w możliwie krótkim czasie. W Galerii Ozimskiej klienci znajdą między innymi sklep uznanej marki Kaufland. Deweloper projektu, firma Redkom Development otwarcie planuje na IV kwartał 2023 roku.

 

Wyróżnienia, które otrzymaliśmy są dla nas tym cenniejsze, że dotyczą nieruchomości o ogromnym potencjale i znaczeniu dla lokalnych społeczności. Implementują na lokalne rynki nowe funkcje oraz uzupełniają tkankę miejską przyczyniając się do dalszego rozwoju regionów. Praca nad projektami o tak dużym znaczeniu to z jednej strony duże wyzwanie, ale jednocześnie olbrzymia odpowiedzialność, której ze wszech miar staramy się sprostać kreując nieruchomości wpisujące się w potrzeby zarówno mieszkańców, jak i najemców oraz inwestorów” – mówi Piotr Chojara, Członek Zarządu MODO Architektura.

Nagrody w konkursie European Property Awards to docenienie zarówno nas, jak i inwestorów, za sprawą których powstają tak wyróżniające się projekty. Dzięki ich zaangażowaniu mamy wyjątkową szansę, aby wpływać na kształt miast i innych ośrodków, i przyczyniać się do poprawy jakości powierzchni, warunków oraz komfortu mieszkańców, a także stymulować rozwój biznesu, co bezpośrednio wpływa na rozwój regionów. Misją naszego działania jest tworzenie wyjątkowych projektów wnoszących trwały wkład w kontekst otoczenia, a otrzymane wyróżnienia podkreślają wysoką jakość naszej pracy” – dodaje Tomasz Borowiak, Członek Zarządu MODO Architektura.

***

MODO Architektura działa rozumiejąc specyfikę inwestycji budowlanych i roli koncepcji, a dalej projektu jako etapu, który ma wyeliminować zagrożenia i umożliwić osiągnięcie pożądanego rezultatu biznesowego. Działalność pracowni opiera się o strategię „workshop design” czyli strategię projektową pozwalającą utrzymać stały kontakt Inwestora z projektem, przy jednoczesnym minimalnym zaangażowaniu jego cennego czasu.

MODO Architektura działa kompleksowo, zajmując się wszystkimi etapami powstawania inwestycji:

  • Projektowanie architektoniczne w tym projekty koncepcyjne, budowlane, wykonawcze oraz przetargowe.
  • Projektowanie konstrukcji, instalacji elektrycznych, instalacji sanitarnych oraz dróg.
  • Prowadzenie i nadzór inwestycji budowlanych w tym nadzór projektowy z ramienia klienta.
  • Koordynacja dokumentacji branżowych.
  • Kosztorysowanie i doradztwo inwestycyjne.

www.modoarchitektura.pl