Oskar Waluśkiewicz rozbudowuje praktykę energetyczną DLA Piper w Polsce

12 stycznia 2023 – W odpowiedzi na dynamiczny rozwój sektora energetycznego, kancelaria DLA Piper wzmacnia swój zespół. Szefem praktyki energetycznej i nowym partnerem w warszawskim biurze został Oskar Waluśkiewicz.

Oskar Waluśkiewicz od ponad 17 lat wspiera klientów w transakcjach, inwestycjach i kwestiach regulacyjnych w sektorze energetycznym. Doradztwo to obejmuje zarówno duże, kompleksowe projekty, jak i bieżącą pomoc prawną. Oskar Waluśkiewicz pełnił również funkcję arbitra w sporach energetycznych oraz brał udział w pracach legislacyjnych dotyczących kluczowych regulacji polskiego rynku energetycznego. Od ponad 12 lat jest niezmiennie wyróżniany przez renomowane rankingi prawnicze, takie jak Chambers & Partners, The Legal 500 oraz IFLR1000, jako jeden z wiodących specjalistów w zakresie energetyki w Polsce.

Jestem podekscytowany dołączeniem do DLA Piper w tak kluczowym momencie dla rynku energetycznego w Polsce i na świecie. Jesteśmy świadkami transformacji energetycznej na niespotykaną dotąd skalę. Wzrost mocy zainstalowanych w sektorze energii odnawialnej, tempo powstawania i implementacji nowych technologii jest imponujące. Dotychczasowe projekty i transakcje zrealizowane przy wsparciu zespołu energetycznego DLA Piper potwierdzają, że jesteśmy właściwym doradcą prawnym i zaufanym partnerem dla najbardziej wymagających klientów. Cieszę się, że łączymy siły i będziemy wspólnie wnosić swój prawniczy wkład w rozwój sektora – komentuje Oskar Waluśkiewicz.

Jacek Giziński, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie, powiedział: “Nominacja Oskara jest kluczowym elementem naszej strategii wzrostu, która jest odpowiedzią na rozwój sektora energetycznego w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Oskar wnosi bogate doświadczenie, szczególnie w obszarze energetyki odnawialnej, jądrowej, a także ciepłownictwa i gazownictwa. Pod jego kierownictwem nasza praktyka energetyczna będzie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów.”

#DLAPiperPoland #Energy # NewJoiner

O DLA Piper

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach, co umożliwia jej zaspokajanie potrzeb prawnych klientów na całym świecie. Więcej informacji na temat kancelarii i zakresu świadczonych przez nią usług można znaleźć na stronie: www.dlapiper.com