Volkswagen Financial Services sprzedał 100 000 polis komunikacyjnych w kanale online

Sieć dealerska Volkswagen Financial Services poinformowała o sprzedaży stutysięcznego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych „Twoja polisa ONLINE”. Transakcja miała miejsce w styczniu 2023 r., po niecałych czterech latach od wprowadzenia na rynek zakupu ubezpieczenia przez internet. Tak wysoka liczba stanowi potwierdzenie, że klienci doceniają szybkość oraz wygodę tego rozwiązania.

Volkswagen Financial Services posiada polisy online od prawie 4 lat w swojej ofercie i z każdym rokiem coraz więcej klientów wybiera tę metodę zakupu. Atutem opisywanego kanału sprzedaży jest doradztwo dealera. Odbywa się ono w prosty i praktyczny sposób: w salonie dealerskim sprzedawca przeprowadza u klienta badanie potrzeb ubezpieczeniowych oraz objaśnia mu warunki. Aż 90 proc. osób wskazuje, że są bardzo zadowolone z pomocy doradcy i wybrałoby polisę online również w kolejnym roku.

Szybko i całkowicie zdalnie

Zakup „Twojej Polisy ONLINE” trwa kilka minut, a dokumenty nie wymagają żadnego podpisu i wizyty w salonie. Proces jest intuicyjny i nieskomplikowany – doradcy VW FS na prośbę klienta kalkulują różne oferty ubezpieczenia komunikacyjnego i warianty ochrony pogwarancyjnej. Płatność jest realizowana za pomocą najpopularniejszych metod takich jak PayU i BLIK lub standardowo przy użyciu karty.

Klient na pierwszym miejscu

„Twoja Polisa ONLINE” nabrała szczególnego znaczenia podczas pandemii, kiedy świat usług został w dużej mierze przeniesiony do internetu. To właśnie wtedy firma Volkswagen Financial Services odnotowała rekordowe, ponad trzykrotne wzrosty sprzedaży ubezpieczeń online. W kolejnym etapie całkowicie odświeżono szatę graficzną internetowego portalu klienta oraz wzbogacono go o nowe funkcjonalności. Jednym z przykładów było wdrożenie produktu ubezpieczenia ochrony pogwarancyjnej Car Protect do sprzedaży na odległość, a także umożliwienie łącznego zakupu Car Protect wraz z ubezpieczeniem komunikacyjnym. Dodano również metodę płatności BLIK.

– Jednym z naszych głównych celów od samego początku jest zadowolenie klientów. Przy każdym wprowadzanym produkcie zadajemy sobie pytanie, czy tego właśnie oczekują osoby korzystające z naszych ofert. Przykładem są polisy, które łatwo kupić przez internet. Klienci podczas pandemii nie byli w stanie odwiedzać nas osobiście, więc rozumiejąc ich potrzeby, zaproponowaliśmy rozwiązania online – mówi Magdalena Kaca, dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services.

Polisy od Volkswagen Financial Services są dostępne na stronie internetowej vwfs.pl. Obejmują przede wszystkim bezpośrednią likwidację szkód u Autoryzowanych Partnerów Serwisowych oraz naprawę z użyciem oryginalnych i nowych części zamiennych. Ubezpieczenie można kupić za pośrednictwem salonów dealerskich sprzedaży aut marek Volkswagen, SEAT, ŠKODA, Audi i Porsche.