Nowości od Logitech – system do rezerwacji biurek dla hybrydowych miejsc pracy i stacja dokująca Logi Dock Flex

Logitech zaprezentował dziś usługę rezerwacji biurek, która zapewnia pracownikom lepsze doświadczanie rozwiązania hot-desk i większe możliwości zarządzania współdzielonymi biurkami w wielu lokalizacjach. Usługa działa na Logi Dock Flex, w pełni funkcjonalnej zarządzanej stacji dokującej stworzonej z myślą o współdzielonych biurkach w elastycznych środowiskach pracy.

Przejście na hybrydowy model pracy dało firmom możliwość ponownej oceny i optymalizacji przestrzeni biurowej. Ta ewolucja wprowadziła również wyzwania związane z motywowaniem pracowników do powrotu do biura oraz zapotrzebowaniem na dane statystyczne dot. obecności w biurze i spostrzeżenia pracowników. Dzięki czemu firmy mogą lepiej zrozumieć, jak najlepiej skonfigurować przestrzeń i jakie elementy należy uwzględnić w dalszych inwestycjach.

Firmy wiedzą, że muszą starać się, aby zachęcać pracowników hybrydowych do przyjazdu do biura. Odpowiedzią na to wyzwanie nie jest dodanie większej liczby stołów do piłkarzyków, ale zaoferowanie pracownikom skutecznego sposobu na wspólne planowanie dni w biurze. Przy tworzeniu Logi Dock Flex przyjęliśmy wielowymiarowe podejście, które nie tylko rozwiązuje kwestie rezerwacji biurek i zarządzania nimi, ale także promuje współpracę zespołu i zapewnia IT oraz menedżerom dane statystyczne jak technologia i przestrzeń biurowa jest wykorzystywana przez pracowników

– powiedział Scott Wharton, dyrektor generalny Logitech B2B

Badanie McKinsey Social Capital* wykazało, że pracownicy czują się mniej związani z ludźmi w obrębie swojej firmy. Dzięki usłudze Logitech pracownicy mogą planować dni w biurze ze swoimi zespołami, rezerwować biurko za pośrednictwem Logi Tune i powiadamiać o tym swoich kolegów z zespołu w aplikacji. Po przybyciu na miejsce wystarczy podłączyć Logi Dock Flex za pomocą jednego kabla USB i szybko zabrać się do pracy.
Stacja dokująca Logi Dock Flex z 8-calowym wyświetlaczem, trzema portami USB z przodu i trzema kolejnymi z tyłu, obsługuje dwa ekrany, połączenie sieciowe i do 100 W. Umożliwiając zarówno bezpieczne, standardowe połączenia urządzeń, jak i przynoszenie przez pracowników własnych sprzętów. Pracownicy mogą spersonalizować swoją stację roboczą za pomocą własnego zdjęcia w tle i wiadomości, a także dołączać do spotkań jednym dotknięciem dzięki integracji kalendarza z aplikacją Logi Tune. A w przypadku rezerwacji ad-hoc interaktywny panel sygnalizuje, czy biurko jest dostępne, czy nie.
Zespoły IT mogą szybko zainstalować i wdrożyć Logi Dock Flex na dużą skalę dzięki bezpiecznemu zarządzaniu okablowaniem, które eliminuje nieporządek na biurku. Za pomocą oprogramowania Logitech Sync dział IT może zdalnie monitorować i zarządzać Logi Dock Flex, aby dostosowywać ustawienia rezerwacji, administrować sprzętem i dostosowywać się do zasad hybrydowych firmy.
Wielousługowość Logi Dock Flex pozwala zespołom IT wybrać Microsoft Teams, Zoom Workspace Reservation lub własną usługę rezerwacji biurek Logitech, z dodatkowym wyborem platform rezerwacji w przyszłości. Usługa rezerwacji biurek Logitech jest zarządzana przez Logitech Sync i może być wdrażana z Logi Dock Flex lub za pomocą kodów QR do pracy samodzielnej, nie wymagając zakupu sprzętu Logitech.
Dla menedżerów zarządzających biurem możliwość podglądu w czasie rzeczywistym i analizy dotyczące wykorzystania przestrzeni pomagają zrozumieć, w jaki sposób model pracy  i polityka powrotu do biura działają w rzeczywistości. Dane dotyczące zarządzania miejscem pracy, takie jak wykorzystanie biurek, wskaźniki obłożenia i zachowania użytkowników, eliminują domysły dotyczące wykorzystania i planowania przestrzeni.
Podejście do zrównoważonego rozwoju
Firma Logitech jest zaangażowana w tworzenie bardziej sprawiedliwego i przyjaznego dla klimatu świata, aktywnie pracując nad zmniejszeniem naszego wpływu na emisję dwutlenku węgla. Dlatego Logi Dock Flex jest częściowo wykonany z materiałów o mniejszym wpływie na środowisko, takich jak tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu poużytkowego i aluminium o niskiej emisji dwutlenku węgla, jeśli to możliwe oraz będzie wysyłany w opakowaniach pochodzących z odpowiedzialnych źródeł.
Ceny i dostępność
Logi Dock Flex w kolorze białym, będzie dostępny jesienią 2023 roku za pośrednictwem autoryzowanych sprzedawców i na stronie logitech.com w sugerowanej cenie detalicznej 699 USD. Usługa rezerwacji biurek Logitech jest dostępna bezpłatnie i można ją zamówić już dziś za pośrednictwem portalu zarządzania Sync. Funkcje premium, takie jak wgląd w użytkowanie, alerty i mapy planów pięter, są bezpłatne w trakcie wersji beta do 1 lipca 2024 r.

O firmie Logitech

Firma Logitech pomaga wszystkim ludziom realizować ich pasje i jest zaangażowana w robienie tego w sposób dobry dla ludzi i planety. Projektujemy rozwiązania sprzętowe i programowe, które pomagają firmom rozwijać się i łączą ludzi podczas pracy, tworzenia, grania i przesyłania strumieniowego. Założona w 1981 roku i mająca siedzibę w Lozannie w Szwajcarii firma Logitech International jest szwajcarską spółką publiczną notowaną na szwajcarskiej giełdzie SIX (LOGN) oraz na Nasdaq Global Select Market (LOGI). Więcej informacji o firmie Logitech i jej produktach biznesowych oraz rozwiązaniach dla przedsiębiorstw można znaleźć na stronie www.logitech.com/business, blogu firmy, Logitech Business lub @LogitechBiz.

Logitech i inne znaki Logitech są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Logitech Europe S.A. i/lub jej podmiotów stowarzyszonych w USA i innych krajach. Wszystkie inne znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. Więcej informacji o firmie Logitech i jej produktach można znaleźć w witrynie internetowej firmy pod adresem www.logitech.com.

*Network effects: How to rebuild social capital and improve corporate performance, McKinsey 2022.