Lidl przyjął międzynarodowy pakiet rozwiązań wspierających świadome odżywianie

Sposób w jaki jemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i środowisko. Lidl przyjął właśnie międzynarodowy pakiet rozwiązań, mających na celu wspieranie świadomego odżywiania. Działania sieci pomogą konsumentom w podejmowaniu decyzji o zakupie zdrowych i zrównoważonych produktów. Lidl pracuje również nad rozbudowaną wersją polityki zakupowej dot. świadomego odżywiania, która ukaże się do końca roku.

Jak ok. 10 miliardów ludzi może mieć zapewnioną w 2050 roku zdrową dietę bez niszczenia planety? To pytanie skłoniło czołowych naukowców z Komisji EAT-Lancet do opracowania Planetary Health Diet. Jest to głównie dieta roślinna, promująca produkty o małym śladzie węglowym. W oparciu o ten model diety Lidl zamierza do 2025 roku oferować swoim klientom najlepszą gamę produktów do świadomego i zrównoważonego stylu życia.

Obecnie Lidl pracuje również nad rozszerzoną wersją polityki zakupowej dot. świadomego odżywiania, która ma się ukazać do końca roku. Lidl Polska – jako pierwsza sieć handlowa w Polsce – opublikował pierwszą wersję tego dokumentu już w 2019 roku. W „Polityce zakupowej – świadome odżywianie” opisane są zobowiązania sieci w zakresie zdrowego żywienia, np. redukcja zawartości soli i cukru w produktach czy zmniejszenie lub całkowita rezygnacja z wykorzystywania oleju palmowego.

Rozszerzenie asortymentu roślinnego

Produkcja produktów zwierzęcych ma największy wpływ na środowisko globalnie. Im więcej produktów pochodzenia roślinnego spożywamy, tym więcej dobrego robimy dla środowiska, bioróżnorodności i własnego zdrowia. Do 2025 roku Lidl będzie konsekwentnie zwiększał udział roślinnych źródeł białka w swoim asortymencie, m.in. poszerzając gamę produktów wegańskich, takich jak marka własna „Vemondo”. Od 2023 roku sieć będzie obliczała w swoich produktach proporcję źródeł białka zwierzęcego w stosunku do białka pochodzenia roślinnego i zapewniała przejrzystość tych informacji.

Więcej produktów pełnoziarnistych w markach własnych Lidl

Ostatnie badania, jak Global Nutrition Report, pokazują: pełne ziarna są najważniejszym czynnikiem, mającym wpływ na starzenie się w dobrym zdrowiu. Produkty pełnoziarniste zawierają więcej błonnika, co sprzyja dobrej kondycji jelit, a tym samym pomaga zapobiegać zagrożeniom, takim jak cukrzyca czy choroby układu krążenia. Do 2025 roku Lidl będzie więc stopniowo zwiększał udział produktów pełnoziarnistych w produktach marki własnej.

Nowe standardy w marketingu 

Sieć chce również edukować na temat prowadzenia zdrowej diety w młodym wieku. Od stycznia 2023 roku, z wyjątkiem artykułów promocyjnych na Boże Narodzenie, Wielkanoc i Halloween, Lidl skupi się na przeciwdziałaniu komunikatom marketingowym – których odbiorcami mogą być dzieci – dotyczącym żywności o wysokiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, cukru czy soli. Podejmując to działanie, Lidl kieruje się rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Sieć będzie również promowała zdrową i zrównoważoną dietę dla dzieci.

Więcej informacji o zaangażowaniu Lidl w świadome odżywianie można znaleźć w „Polityce zakupowej – świadome odżywianie” na stronie.

Informacje o firmie:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach istnieje w przybliżeniu 12 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 800.  

Kontakt:

Strona www: https://www.lidl.pl

Facebook: https://www.facebook.com/lidlpolska

Instagram: https://www.instagram.com/lidlpolska/

YouTube: https://www.youtube.com/user/LidlPolskaPL