KULINARNA PRZYGODA W OTOCZENIU ZABYTKOWYCH MURÓW? TAK, W GLIWICACH, NA TERENIE DAWNEJ POCZTY GŁÓWNEJ

Kulinarna przygoda czeka na mieszkańców Gliwic i tych, którzy zechcą odwiedzić to miasto i wybrać się do budynków odrestaurowanej dawnej Poczty Głównej i dawnej Giełdy Zbożowej. Nieruchomości te z przełomu XIX i XX wieku kupione i odrestaurowane z dużą pieczołowitością przez firmę DL Invest Group stanowią miejsce wyjątkowe, które przyciąga swoim charakterem i unikalną ofertą gastronomiczną w anturażu historii i dobrego smaku. Na powierzchniach historycznych budynków działają lub w najbliższym czasie otworzą się: Furore Pizza Neapolitana, Sushi-Ya, AO Ramen, Nowa Prowincja, Shrimp House i Zdrowa Krowa. Ponadto w budynku dawnej Poczty Głównej – DL Vintage Post znajdują się nowoczesne powierzchnie biurowe. Łączna powierzchnia użytkowa obu budynków to ponad 8 000 mkw. 

Prawdziwy festiwal smaków znajdą gliwiczanie i odwiedzający ich goście na terenie zabytkowego i wyremontowanego przez DL Invest Group kompleksu zlokalizowanego w centrum gliwickiej starówki. “To miejsce i jego przeszłość są wyjątkowe. Dlatego postanowiliśmy stworzyć niemniej nobilitującą kontynuację jego historii i zaprosić do współpracy wyjątkowe podmioty, które dostarczą gościom niezapomnianych wrażeń” – mówi Maciej Mendrok, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni w DL Invest Group. “Jakościowe wnętrza restauracji i kawiarni dopełniają wrażenia wyjątkowości. Goście mogą cieszyć się wysublimowanymi smakami włoskiej kuchni, próbować bogactwa smaków kuchni azjatyckiej i owoców morza, a także rozsmakować się w kuchni polskiej czy amerykańskiej. Stara Poczta to także siedziba Nowej Prowincji, wyjątkowej kawiarni, która pierwotnie założona w Krakowie od zawsze była miejscem przeznaczonym dla artystów i gości spragnieni także uczty kulturalnej. W “Nowej Prowincji” w Krakowie bywali między innymi Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Michał Rusinek czy Ewa Lipska. Organizowane były także między innymi zabawy literacko-muzyczne czy wieczory autorskie. “Nowa Prowincja” w Gliwicach chce kontynuować te tradycje i zapraszać do współpracy lokalnych twórców.” – podkreśla Maciej Mendrok.

Nową Prowincję”, krakowsko-prowincjonalną kawiarnię, którą wzorem jej galicyjskiego oryginału chcemy uczynić przyjaznym miejscem dla wszystkich osób ceniących kulturę i prostotę dobrego smaku otworzyliśmy drugiego kwietnia bieżącego roku. Na miejscu przygotowujemy ciasta i desery, którym towarzyszy bogata oferta win, piwa oraz mocnych alkoholi” – mówi Bożena Fedas-Fraczek, współzałożycielka kawiarni.

“DL Vintage Post i dawna Giełda Zbożowa to bardzo dobre przykłady sposobu naszego działania. Chcemy tworzyć miejsca wyjątkowe, które z jednej strony podkreślą unikalny charakter każdej lokalizacji, a z drugiej zaspokoją i pogodzą potrzeby biznesowych najemców, lokalnych społeczności i przedsiębiorców budując wartość dodaną dla ośrodków miejskich – mówi Dominik Leszczynski, Założyciel i Zarządzający DL Invest Group. Obecnie w fazie realizacji są inne inwestycje o podobnym znaczeniu aczkolwiek zupełnie innym charakterze. W Katowicach realizujemy między innymi projekt przy Korfantego 138, gdzie dominujące funkcje biurowe łączyć się będą z funkcjami handlowymi, rekreacyjnymi, gastronomicznymi i kulturalnymi. Naszą ambicją jest stworzenie kolejnego, jakościowego miejsca na mapie Śląska, które przyciągać będzie wysoką jakością, jak oddany właśnie, w ramach realizacji kompleksu przy Korfantego 138, do użytku nowoczesny biurowiec klasy A – DL Tower oraz rozbudowanymi funkcjami towarzyszącymi umożliwiającymi zarówno najemcom biurowym, jak i mieszkańcom miasta spędzanie wolnego czasu“ – podkreśla Dominik Leszczynski.

DL Invest Group realizuje wszystkie swoje projekty w zgodzie z duchem zrównoważonego rozwoju, co obejmuje z jednej strony stosowanie ekologicznych technologii i rozwiązań, a z drugiej poszanowanie i promocję tradycji i wartości obowiązujących w miejscach, gdzie powstają nowe inwestycje. “Jesteśmy przekonani, że jedynie odpowiedzialne podejście do realizacji projektów może zapewnić nam pełny sukces. Nasze długoterminowe podejście i dbanie zarówno o wartości materialne, jak i niematerialne podkreśla fakt, że wybudowane przez nas nieruchomości pozostają w naszym portfelu. Nie sprzedajemy ich, a budujemy długoterminowe relacje z naszymi najemcami i lokalnymi społecznościami” – podsumowuje Dominik Leszczyński.   

***

DL Invest Group jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich inwestorów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowane portfolio nieruchomości obejmuje trzy segmenty:

• centra logistyczne,

• centra biurowe,

• centra handlowe.

Starannie wybrane lokalizacje oraz projekty przemyślane w szczegółach pod względem architektonicznym, funkcjonalnym oraz wykonawczym przy zachowaniu restrykcyjnych wymogów jakości stanowią podstawę sukcesu DL Invest Group, której portfolio obejmuje już ponad 2.000.000 mkw. nieruchomości.

Realizowane inwestycje pozostają własnością DL Invest Group, która następnie zarządza projektami w ramach wewnętrznych struktur i aktywów własnych. Siłą DL Invest Group jest budowany przez kilkanaście lat potencjał doświadczenia ponad stuosobowego zespołu wykwalifikowanych specjalistów tworzących rozbudowaną wewnętrzną strukturę Grupy. DL Invest Group ma możliwość samodzielnego przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego, począwszy od analizy oraz badania danej lokalizacji poprzez finansowanie, projektowanie, budowę, wynajem aż po efektywne zarządzanie.

Więcej informacji: www.dlinvest.pl