CEVA Logistics uruchamia nowe magazyny i wyznacza standardy dla zrównoważonej logistyki kontraktowej

  • Nowy magazyn CEVA Logistics w Brazylii ustanawia wewnętrzny standard dla zrównoważonej logistyki kontraktowej w Ameryce Łacińskiej
  • Magazyn typu multi-user dedykowany obsłudze wiodących klientów w regionie Jundiai
  • Zautomatyzowane centrum dystrybucji w Magnicach k/Wrocławia zarządzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

(Warszawa – 13 kwietnia 2022 r.) CEVA Logistics uruchomiła nowy magazyn w Jundiai w Brazylii, ustanawiając nowy standard zrównoważonego magazynowania w Ameryce Łacińskiej (LATAM). Magazyn ma pełnić rolę center of excellence w regionie. Także w Polsce już wkrótce CEVA otworzy zautomatyzowane centrum dystrybucji e-commerce w Magnicach k/Wrocławia, zarządzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Położony 57 km na północny zachód od São Paulo magazyn typu greenfield spełnił wszystkie kryteria CEVA. Obecnie pracuje tu ok. 250 osób, które zapewniają obsługę klientów w zakresie magazynowania i dystrybucji.

Do grona klientów, dla których prowadzone są operacje, należą takie firmy jak: Caudalie, ConvaTec, Fareva, Geo, Hilti, Logitech, Omron, Sephora, Stanley Black & Decker, Triumph oraz Terex.

Nowy magazyn w Jundiai o powierzchni 25 tys. mkw. posiada 37 doków przeładunkowych, a także 62 stanowiska pracy administracyjnej, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz przestronne pomieszczenia socjalne dla pracowników. Jego pojemność wynosi 38 tys. palet. Wybór lokalizacji padł  na miejsce, które ułatwia realizację strategicznego planu rozwoju firmy, który jest ukierunkowany na wdrażanie inicjatyw w zakresie zrównoważonego budownictwa oraz ograniczenia śladu węglowego.

Wdrażane programy oszczędzają zasoby i ograniczają emisje

W ramach zobowiązania do zmniejszenia śladu węglowego, CEVA wprowadza nowe zasady zrównoważonego rozwoju w swoich oddziałach prowadzących operacje logistyki kontraktowej. W magazynie w Jundiai zastosowano półprzezroczyste płyty sufitowe i  oświetlenie LED. Wdrożony też został program ponownego wykorzystania wody deszczowej oraz system termoakustyczny, który ma regulować temperaturę wewnątrz budynku. Dodatkowo prowadzone są badania, które mają określić ilość energii słonecznej, jaką można pozyskać z planowanej instalacji paneli słonecznych.

Fabio Mendunekas, senior vice president w regionie LATAM, CEVA Logistics, mówi: „Naszym celem jest angażowanie i wzmacnianie pozycji lokalnego zespołu, tak aby tworzyć wartość dla naszych klientów, inwestować w naszą społeczność oraz prowadzić działalność w sposób etyczny i zrównoważony dla naszej planety. Nowy magazyn w Jundiai jest doskonałym przykładem zaangażowania i inwestycji w doskonałość operacyjną. Klienci mają zapewnioną lepszą obsługę, a nasz wpływ na środowisko znacząco się zmniejszył”.

Zrównoważony rozwój w magazynie e-commerce w Magnicach k/Wrocławia

Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju CEVA będzie zarządzać także nowym centrum dystrybucji e-commerce i fullfilment, który już wkrótce ma być otwarty w Magnicach k/Wrocławia. Działający 24 godziny na dobę magazyn o powierzchni 40 tys. m.kw. dedykowany jest obsłudze ABOUT YOU, jednej z najszybciej rozwijających się platform modowych w Europie. Zastosowane będą tu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i automatyzacji, co zapewni większą wydajność procesów i do minimum skróci czas realizacji zamówień internetowych, z Polski i innych krajów Europy.

ABOUT YOU i CEVA zobowiązały się do zarządzania nowym centrum dystrybucji w sposób zrównoważony. Firmy wdrożą więc liczne rozwiązania typu greenfield, wśród których wymienić można panele słoneczne zapewniające czystą energię. Jego uruchomienie przyniesie duże korzyści biznesowe i ekonomiczne lokalnej społeczności. W magazynie znajdzie zatrudnienie ok. 1000 pracowników.

***

O CEVA Logistics

CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, dostarcza i oferuje rozwiązania w zakresie transportu oraz łańcucha dostaw dla dużych i średnich firm, lokalnych i globalnych. CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz usług logistyki kontraktowej i zarządzania frachtem, dzięki ok. ok. 98 000 pracowników i 1 000 lokalizacji w ponad 160 krajach. Doświadczeni specjaliści CEVA Logistics koncentrują się na projektowaniu kompleksowych rozwiązań logistycznych end-to-end, tak aby sprostać złożonym i szybko zmieniającym się potrzebom łańcucha dostaw, niezależnie od sektora biznesu. CEVA Logistics jest częścią grupy CMA CGM, światowego lidera w spedycji i logistyce. Więcej na www.cevalogistics.com   

W przypadku pytań prosimy o kontakt: ceva@prlogistics.pl.