Już 12-13 stycznia w Targach Kielce prawdziwe święto rzemiosła. Dach Forum 2024 odsłoni wiele nowości w branży pokryć dachowych!

Wiodący producenci dachów, okien dachowych, materiałów i narzędzi wykorzystywanych przez dekarzy, blacharzy i cieśli zaprezentują się już po raz trzeci na najważniejszym w tej części Europy spotkaniu branży. Wśród blisko 150 wystawców z ośmiu krajów świata obecni będą liderzy rynku pokryć dachowych, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia technologiczne i szeroką ofertę produktów i usług.

Blisko 150 wystawców i tysiące fachowców  w jednym miejscu!

Coroczne wydarzenie łączy fachowców, pasjonatów rzemiosła, ekspertów i firmy oferujące produkty i usługi związane z dachami. Nie inaczej będzie podczas najbliższej edycji, która odbędzie się już 12-13 stycznia 2024 roku w Targach Kielce. – W ubiegłorocznym wydarzeniu udział wzięło 80 wystawców i ponad 5 tysięcy zwiedzających. Najbliższa edycja zapowiada się jeszcze bardziej imponująco, bo zarówno liczba wystawców, jak i powierzchnia wystawiennicza zwiększyły się dwukrotnie, a wystawa rozrosła się z trzech do pięciu hal – mówi o wydarzeniu prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. Wśród prezentujących szeroką ofertę produktów i usług związanych z sektorem dachowym firm, obecni będą najwięksi gracze na rynku: Blachotrapez, Blachy Pruszyński, Corotop, Budmat oraz Velux, Fakro, Ruukki, BMI, Lift Polska, Mafell i wiele innych.

Dach Forum nie tylko dla Panów!

Styczniowe wydarzenie kierowane jest do dekarzy, blacharzy i cieśli oraz firm związanych z branżą pokryć dachowych, ale warto wiedzieć, że do Kielc warto przyjechać całą rodziną. Podobnie jak przed rokiem Złoty Sponsor wydarzenia Blachy Pruszyński przygotuje Strefę Zabawy dla najmłodszych oraz Strefę Piękna dla Pań. – Zabierając na targi swoją żonę lub partnerkę oraz dzieci, jestem przekonany, że na pewno nie będą się tu nudzić. Przypominamy również, że dzieci i młodzież do 16 roku życia na podstawie legitymacji szkolnych oraz kobiety wchodzą bezpłatnie – zachęca do udziału w targach Tomasz Krawiec, zastępca menagera targów Dach Forum.

Pokazy rzemiosła i interesujące prelekcje

Targi Dach Forum to bardzo branżowe wydarzenie, dlatego jego ważną częścią są liczne pokazy sztuki dekarskiej, blacharskiej i ciesielskiej oraz fachowe prelekcje uznanych w branży autorytetów. W Strefie Rzemiosła najlepsi fachowcy z branży pokażą swoje umiejętności dekarskie, blacharskie i ciesielskie. Jej gospodarzem będzie Wiecha – Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli. W akcji zaprezentują się m.in. ekipy: MetalManiaka, Antyfarmers, Macieja Dekarza oraz Akademii Ciesielstwa. Praktycznych pokazów nie zabraknie jednak także na wielu stoiskach firmowych. Ważnym punktem styczniowego kongresu są wykłady fachowców i specjalistów od pokryć dachowych. Na scenie głównej przez dwa dni poruszane będą tematy dotyczące technik pracy, najczęstszych błędów popełnianych na dachach, bezpieczeństwa na dachach, nowoczesnych technologii oraz prawa budowlanego. – Zawsze marzyło mi się, aby dekarze, blacharze i cieśle mieli swoje święto. Dzięki zaangażowaniu i współpracy Targów Kielce, Akademii Ciesielstwa, którą reprezentuję, Sponsorów, Wystawców i co ważne całej Braci Dekarskiej udało się właśnie w Kielcach takie prawdziwe święto stworzyć. Jestem naprawdę dumny po tych dwóch pierwszych edycjach z tego, czego wspólnymi siłami dokonaliśmy. Obracając się wśród tysięcy fachowców często słyszę z ich ust, że brakowało czegoś, co tę branżę łączyło i tym czymś stały się właśnie targi Dach Forum – mówi ich współorganizator, Michał Sadko z Akademii Ciesielstwa.

Omiń kolejki i kup bilet online w promocyjnej cenie

Wchodząc już dziś na stronę www.dachforum.pl można kupić bilet w niższej cenie. – Wejściówki dostępne będą oczywiście na miejscu w dniach wydarzenia, ale warto skorzystać z opcji zakupu online, w której bilety są tańsze i unikamy stania w kolejkach do kasy – zachęca do skorzystania z promocji managerka targów Dach Forum Monika Szydłowska.

Konkursy Mistrz Dekarstwa oraz Dach Masters z atrakcyjnymi nagrodami

Pierwszego dnia targów do rywalizacji przystąpią dekarze biorący udział w konkursie Mistrz Dekarstwa, organizowanym przez Sponsora Strategicznego – firmę Blachotrapez. Po raz pierwszy w historii, finałowa rozgrywka odbędzie się właśnie podczas targów Dach Forum, a zwycięzca odjedzie praktycznym i funkcjonalnym Pick-upem ISUZU D-Max. Nowością będzie także zaprezentowanie szesnastu Wojewódzkich Mistrzów Dekarstwa, do których trafią nagrody o łącznej wartości 160 tysięcy zł! Drugiego dnia swoje umiejętności zaprezentują uczestnicy konkursu Dach Masters. – Nowością w tegorocznych zmaganiach będą duety. Praca w zespole otwiera wiele możliwości i pozwala zaprezentować ciekawe konstrukcje i rozwiązania – dodaje przewodniczący Komisji Konkursowej Michał Sadko z Akademii Ciesielstwa. W puli czekają nagrody o łącznej wartości ok. 100 tysięcy złotych ufundowane przez firmy Corotop i Mafell.

III Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM odbędzie się 12-13 stycznia 2024 roku w Targach Kielce. Więcej informacji, wejściówki oraz rejestracja dostępne na stronie www.dachforum.pl