CEVA Logistics przygotowuje się do uruchomienia nowego centrum dystrybucji Signify w Pile

Nowe centrum dystrybucji CEVA o powierzchni 32 500 mkw w Pile zostanie uruchomione operacyjnie w 2024 r.

– CEVA konsoliduje zarządzanie operacjami magazynowymi Signify

– Dogodna lokalizacja, nowoczesne systemy i zrównoważone rozwiązania logistyczne zwiększą efektywność operacji magazynowych i przyspieszą dostawy do klientów na całym świecie

(Warszawa, 11.12.2023) CEVA Logistics wzmacnia długoletnie partnerstwo i rozwija obsługę operacji magazynowych dla Signify, światowego lidera w dziedzinie oświetlenia. CEVA przygotowuje się teraz do uruchomienia nowego, skonsolidowanego centrum dystrybucji w Pile, którego otwarcie zaplanowano na 2024 rok.

W Pile ruszyła właśnie budowa nowego centrum dystrybucji Signify, którym będzie zarządzać CEVA. W obiekcie o powierzchni 32 500 mkw. skonsolidowane będą operacje magazynowe prowadzone wcześniej w dwóch centrach dystrybucji CEVA, w Pile i Robakowie. Zintegrowanie operacji w jednym miejscu ma poprawić wydajność operacyjną. Z nowego magazynu, tak jak w przypadku wcześniejszych lokalizacji, do klientów na całym świecie realizowane będą dostawy profesjonalnego i energooszczędnego oświetlenia LED (w tym opraw z czujnikami do inteligentnego sterowania oświetleniem), wewnętrznego i zewnętrznego, które jest wykorzystywane w nowoczesnych sklepach, biurach, halach przemysłowych, obiektach wielkopowierzchniowych oraz miastach: drogach, tunelach czy mostach.

Automatyzacja i standardy zrównoważonego rozwoju

W nowym centrum dystrybucji CEVA mają być zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu automatyzacji i zarządzania procesami magazynowymi oraz transportowymi. Należą do nich nowe systemy magazynowania z platformami typu drive-in, a także roboty foliujące, samojezdne wózki widłowe, paletyzatory czy przenośne drukarki.

Nowe centrum dystrybucji w Pile, budowane przez Panattoni, to obiekt klasy “A” spełniający najwyższe wymagania środowiskowe, co ma potwierdzić certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent. Wśród zastosowanych rozwiązań wymienić można panele fotowoltaiczne i  oświetlenie LED z systemem DALI, system sterowania Philips Dynalite (detekcja ruchu i automatyczna regulacja oświetlenia), a także model oświetlenia cyrkularnego Signify, zaprojektowany zgodnie z koncepcją gospodarki obiegu zamkniętego. Cała flota wózków widłowych będzie zasilana bateriami litowo-jonowymi, wspomagana systemem szybkiego ładowania.

CEVA i Signify – ponad 13 lat współpracy

W Polsce CEVA Logistics rozpoczęła współpracę z Signify (wcześniej Philips Lighting) w 2010 roku, stale rozszerzając jej zakres. Obecnie zarządza dystrybucją producenta oświetlenia w dwóch magazynach: w Pile oraz Robakowie k/Poznania (woj. wielkopolskie), o łącznej powierzchni 37 tys. mkw. Z obu lokalizacji realizowane są dostawy sprzętu oświetleniowego do klientów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej, regionie DACH (Niemcy, Szwajcaria, Austria, Liechtenstein) a także Skandynawii i krajach bałtyckich. Zespół CEVA, liczący ponad 300 pracowników, zapewnia kompleksową obsługę magazynową, w tym: operacje przychodzące i wychodzące, składowanie, planowanie transportu, cross – docking oraz liczne usługi o wartości dodanej. Należą do nich: etykietowanie, łączenie produktów w zestawy (kitting), re-packing, testowanie produktów a także zarządzanie zwrotami i punktami kompletacji. CEVA stawia na wykorzystanie innowacyjnych technologii i rozwiązań z zakresu automatyzacji, które zwiększają bezpieczeństwo i efektywność obsługi magazynowej a także, zgodnie z globalną polityką zrównoważonego rozwoju, są przyjazne dla środowiska.


O CEVA Logistics

CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, dostarcza rozwiązania dla globalnego łańcucha dostaw, łącząc ludzi, produkty i dostawców na całym świecie. Z siedzibą główną w Marsylii we Francji, CEVA Logistics świadczy szeroki wachlarz usług end-to-end dostosowanych do potrzeb klienta w zakresie logistyki kontraktowej oraz frachtu lotniczego, oceanicznego, naziemnego i logistyki pojazdów gotowych (FVL) 170 krajach na świecie, dzięki ok. 110 000 pracowników w ponad 1 300 lokalizacjach. Z przychodami pro forma w 2022 roku na poziomie 18,7 mld USD, CEVA Logistics jest częścią CMA CGM Group, globalnego gracza w zakresie rozwiązań morskich, lądowych, powietrznych i logistycznych.