CEVA Logistics kontynuuje ekspansję w Afryce i przejmuje Spedag Interfreight

  • Spedag Interfreight ekspertem w zakresie spedycji międzynarodowej w Afryce
  • CEVA Logistics jest już obecna w 44 krajach Afryki
  • Przejęcie kolejnym etapem strategii rozwoju CEVA w Afryce i na świecie

(Warszawa – 14 lipca 2022 r.) CEVA Logistics, realizując strategiczny plan rozwoju, ogłasza zamknięcie transakcji przejęcia Spedag Interfreight, eksperta w dziedzinie spedycji międzynarodowej w krajach Afryki Wschodniej. Ogłoszenie akwizycji poprzedziło sfinalizowanie wszystkich warunków zamknięcia transakcji, w tym uzyskanie zgód regulacyjnych od odpowiednich organów. CEVA przejęła spółkę od M+R Spedag Group, rodzinnej firmy transportowo-logistycznej z siedzibą w Szwajcarii.

Lokalny ekspert w spedycji, obsługa kluczowych branż

Spedag Interfreight jest jednym z najbardziej kompetentnych i niezawodnych dostawców usług logistycznych w Afryce Wschodniej. Jego zespoły mają już duże doświadczenie w obsłudze firm z różnych sektorów, m.in. energetycznej i infrastruktury, pomocy humanitarnej, oil&gas oraz innych surowców. W wyniku zamknięcia transakcji do zespołu CEVA dołączyło ok. 400 pracowników z 24 lokalizacji w Kenii, Ugandzie, Tanzanii, Rwandzie oraz Sudanie Południowym.

CEVA rozszerza globalny zasięg i lokalny know-how

CEVA Logistics kontynuuje realizację strategii rozwoju „myśl globalnie, działaj lokalnie”, uzupełniając wiodącą, światową sieć CEVA o znajomość zasad funkcjonowania lokalnego rynku, jaką ma Spedag Interfreight. Dodatkowo przejęcie wzmacnia globalne możliwości CEVA w zakresie logistyki end-to-end. Dziś CEVA Logistics obecna jest w 44  krajach Afryki. Ambicją firmy jest to, aby do 2025 roku rynek afrykański stanowił znaczącą część jej przychodów, a przejęcie Spedag Interfreight ma dać CEVA nowe możliwości wykorzystania potencjału wzrostu Afryki Wschodniej. Przykładem może być Kenia, która uważana jest za  kluczową bramę morską dla tego regionu. Dzięki zakończonemu niedawno projektowi rozbudowy i modernizacji, w 2023 roku port w Mombasie ma przeładowywać ponad 1,7 mln TEU. Jak prognozuje Kenya Ports Authority, do 2032 r. port będzie obsługiwać 47 mln ton ładunków, o 57 proc. więcej niż obecnie. 

Strategiczny rozwój, ciągły wzrost

CEVA kontynuuje realizację strategicznego planu rozwoju zgodnie z wizją Grupy CMA CGM. Dzięki wsparciu Grupy, zespół CEVA został wzmocniony przez ponad 20 tys. nowych pracowników. To efekt przejęcia Commerce & Lifecycle Services firmy Ingram Micro oraz francuskiego Colis Privé, wiodącego dostawcy usług logistycznych ostatniej mili. Dodatkowo, Grupa CMA CGM ogłosiła w kwietniu podpisanie umowy zakupu blisko 100 proc. kapitału GEFCO, europejskiego lidera w logistyce dla branży motoryzacyjnej i międzynarodowego eksperta w zakresie rozwiązań multimodalnych w łańcuchu dostaw. Komisja Europejska upoważniła Grupę do natychmiastowego przejęcia kapitału GEFCO, w oczekiwaniu na ostateczną zgodę.

Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, mówi:  Wraz z przyłączeniem Spedag Interfreight w Afryce Wschodniej, kontynuujemy realizację kluczowych inicjatyw regionalnych określonych w strategicznym planie rozwoju. To przejęcie jest perfekcyjnym uzupełnieniem naszego organicznego wzrostu i aktywności M&A w Afryce w ciągu ostatnich dwóch lat,  a także akwizycji Ingram Micro CLS i Colis Privé. Globalna skala działalności pozwala nam na oferowanie szerokiego zakresu responsywnych rozwiązań logistycznych dzięki doświadczonym, lokalnym zespołom.”

O CEVA Logistics

CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, dostarcza rozwiązania dla globalnego łańcucha dostaw, łącząc ludzi, produkty i dostawców na całym świecie. Z siedzibą główną w Marsylii we Francji, CEVA Logistics świadczy szeroki wachlarz usług end-to-end dostosowanych do potrzeb klienta, zarówno w zakresie logistyki kontraktowej jak i zarządzania frachtem, dzięki ok. 98 000 pracowników w ponad 1 000 lokalizacjach w 170 krajach. Doświadczeni specjaliści CEVA Logistics koncentrują się na sprawnym projektowaniu kompleksowych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta, tak aby sprostać złożonym i szybko zmieniającym się potrzebom łańcucha dostaw, niezależnie od rodzaju biznesu. CEVA Logistics  jest częścią grupy CMA CGM, światowego lidera w dziedzinie żeglugi i logistyki. 

Więcej informacji:

www.cevalogistics.com