CEVA Logistics dostarcza pełnowymiarowy model samolotu myśliwskiego BAE Systems na słynną premierę filmową w Londynie

  • Dostawa modelu samolotu myśliwskiego na premierę hitu kinowego poprzedzona miesiącami planowania i przygotowań 
  • 7 godzin na rozładunek i montaż repliki myśliwca Eurofighter Typhoon w centrum Londynu

(Warszawa, 30.05.2022)Szybkość miała kluczowe znaczenie dla zespołu CEVA Logistics Showfreight, który zorganizował dostawę pełnowymiarowej repliki myśliwca Typhoon na premierę nowego hitu kinowego w londyńskim Leicester Square. Zespół CEVA w ciągu 7 godzin rozładował i zainstalował model w skali 1:1 dla swojego klienta i producenta samolotu, BAE Systems. 

7 godzin na montaż ekspozycji samolotu

Po miesiącach planowania i przygotowań, zespół CEVA miał zaledwie 7 godzin na zmontowanie modelu myśliwca, przed przybyciem na premierę gwiazd filmu, członków rodziny królewskiej i innych zaproszonych gości. Samolot myśliwski Typhoon pełnił rolę kluczowego elementu scenografii.  

Po zakończeniu imprezy i opuszczeniu jej przez gwiazdy oraz królewskich gości zespół CEVA rozpoczął demontaż ekspozycji. Do godziny 6 rano następnego dnia replika samolotu wraz z całym sprzętem zostały rozmontowane i wywiezione z Leicester Square.

Długoterminowa współpraca w zakresie logistyki, zarządzania

Przez ponad 20 lat CEVA Logistics zamontowała, wyremontowała i przetransportowała na zlecenie BAE Systems kilka replik samolotów, w tym myśliwiec Typhoon wykorzystany podczas londyńskiej premiery filmowej. CEVA zajmowała się również dwoma modelami koncepcyjnymi samolotu Tempest, a także innymi modelami, demonstratorami kokpitów i symulatorami lotów.

Model myśliwca Typhoon zostanie zaprezentowany w lipcu na Międzynarodowych Targach Lotniczych w Farnborough (Farnborough International Air Show). Jeden z modeli Tempesta był już pokazywany w marcu na targach World Defence Show w Arabii Saudyjskiej, a w czerwcu będzie można go zobaczyć podczas RAF Cosford Air Show.

Sharon Robinson, dyrektor zarządzająca CEVA Logistics Showfreight, mówi: „To był podręcznikowy przykład pracy naszego doświadczonego zespołu, który zrealizował kolejny ambitny i trudny technicznie projekt dla BAE Systems. Nasze długotrwałe relacje z klientami pozwalają nam lepiej ich rozumieć i sprostać wyzwaniom logistycznym – nawet jeśli oznacza to wykonanie instalacji w ciągu 7 godzin w centrum Londynu”.

O CEVA Logistics

CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, dostarcza i oferuje globalne rozwiązania dla łańcucha dostaw, łącząc ludzi, produkty i dostawców na całym świecie. Z siedzibą główną w Marsylii, Francja, CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz dedykowanych usług end-to-end zarówno w zakresie zarówno logistyki kontraktowej jak i zarządzania frachtem, dzięki ok. 98 000 pracownikom w ponad 1 000 lokalizacji w 170 krajach. CEVA Logistics, której roczne przychody pro forma w 2021 r. wyniosły 12 mld USD, jest częścią grupy CMA CGM, światowego lidera w dziedzinie żeglugi i logistyki. 

Więcej informacji na www.cevalogistics.com