Kurtyny marki Wielton pojadą z niską ratą w promocji EFL

Wystartowała promocyjna oferta EFL na naczepy marki Wielton z niską ratą już od 442 Euro miesięcznie. Co więcej oferta wzbogacona będzie o promocyjną ofertę ubezpieczeniową. Eksperci EFL zwracają uwagę, że dynamika leasingu naczep i przyczep w 2021 roku była najwyższą na rynku i wyniosła prawie +90% r/r.

Finansowanie naczep i przyczep jest jednym z kluczowych segmentów leasingowych. I pomimo pandemii, ubiegły rok okazał się dla niego rekordowy. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, od stycznia do grudnia 2021 roku wartość sfinansowanych leasingiem i pożyczką naczep i przyczep wyniosła 4,6 mld zł, co oznacza aż 90% wzrost r/r. To najlepszy w historii finansowania tego segmentu. W pierwszych miesiącach tego roku pozytywny trend został przerwany, przede wszystkim w związku z sytuacją za naszą wschodnią granicą. Jednak to kwestia miesięcy, kiedy ponownie transport ciężki będzie bić kolejne rekordy finansowania wymieniając park pojazdów na nowszy. A wspólna oferta EFL i Wielton pozwoli dotrzeć do nowych klientów i jeszcze bardziej zwiększy grono firm korzystających z atrakcyjnych rozwiązań obu firm – powiedziała Agata Derlatka Vendor Program Manager w EFL.

EFL i Wielton współpracują od 17 lat, a bieżąca promocja jest ofertą, która ma dać możliwość finansowania naczep na korzystnych dla użytkownika warunkach. Z oferty mogą skorzystać klienci zainteresowani nabyciem nowych naczep kurtynowych marki Wielton. Oprócz niskiej raty, szybkiej procedury oraz atrakcyjnego ubezpieczenia, oferta jest tak skonstruowana aby większość transakcji była realizowana automatycznie co oznacza minimalny poziom wymaganych dokumentów. 

Okres trwania umowy wynosi 3 lata. Umowa zawierana jest w EURO w oparciu o zmienną stopę. Wpłata własna wynosi 11%. Promocja potrwa do wyczerpania zasobów firmy Wielton lub do końca października br.

– Branża transportowa zmaga się współcześnie z wieloma wyzwaniami. Z tego powodu rozwój biznesu w tym sektorze oraz podjęcie decyzji o wymianie floty na nową nie należą do łatwych. Tym bardziej cieszymy się, że firmy transportowe mogą skorzystać ze wsparcia w realizacji ich zamówień. Dzięki współpracy z EFL możemy zaproponować naszym klientom narzędzie, dzięki któremu mogą pozyskać naczepę kurtynową marki Wielton na bardzo dogodnych warunkach. Naszym wspólnym z firmą EFL celem, niezmiennym od wielu lat, jest dostarczanie rozwiązań transportowych i finansowych w pełni dopasowanych do wymagań naszych partnerów biznesowych i wspieranie rozwoju ich działalności – mówi Ajdar Dziadosz, Dyrektor Remarketingu i Programów Finansowych Wielton S.A.

***

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring. Od ponad 30 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in.  Business Superbrands 2021, sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 336 tysiące klientów wybrało EFL na swojego partnera
w biznesie. Więcej na: www.efl.pl.

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona dziesięciu największych producentów w swojej branży na świecie. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Grupa Wielton posiada cztery centra produkcyjne: w Polsce, Niemczech, we Francji oraz Wielkiej Brytanii, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 r. Wielton uruchomił spółkę zależną na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 

W ramach całej Grupy zatrudnienie znajduje obecnie ok. 3,6 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo aż 2 tys. w Wieluniu. Swoim klientom producent zapewnia również wsparcie serwisowe. Kierowcy mogą skorzystać z jednego z ponad 550 punktów zlokalizowanych w 30 krajach Europy. W 2016 r. w Wieluniu Wielton otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe. Inwestycje w badania i rozwój to dla spółki istotny element strategii. Już dziś firma współpracuje z instytutami i uczelniami w Polsce i za granicą, a Dział Badań i Rozwoju posiada jedyną w Polsce, a drugą w Europie stację do całopojazdowego badania naczep, która umożliwia wykrywanie ewentualnych usterek już na etapie testów produkowanych pojazdów. Oferta Grupy Wielton z roku na rok się poszerza i zostaje wzbogacona o nowe produkty. Klienci mogą wybierać spośród 12 grup pojazdów, dostępnych w 800 konfiguracjach. Siłą Grupy jest konsekwentnie realizowana strategia, oparta na rozwoju organicznym i akwizycjach. W 2015 r. Grupa nabyła wiodące włoskie marki Viberti i Cardi. W maju 2017 r. Grupa Wielton przejęła niemiecką spółkę Langendorf, dzięki czemu poszerzyła swoją ofertę m.in. o specjalistyczne pojazdy do przewozu szkła i prefabrykatów betonowych, a w ostatnim kwartale 2017 roku sfinalizowała akwizycję 100% udziałów we francuskiej spółce Fruehauf. Przejęcie spółki Lawrence David we wrześniu 2018 r. pozwoliło wzbogacić ofertę Grupy o kolejne unikalne pojazdy. Na szczególną uwagę zasługują produkty z linii last mile delivery oraz bezsłupkowe naczepy kurtynowe, które pozwalają na bardziej efektywne ładowanie i szybszy transport. Z kolei przejęcie spółki Guillén Desarrollos Industriales umożliwiło rozszerzenie działalności Grupy o kolejny ważny rynek – Hiszpanię.