Zmiany personalne w Zarządzie Geberit Polska

Przemysław Powalacz – Prezes Zarządu Geberit Sp z o.o., podjął decyzję o rozstaniu z Grupą Geberit i kontynuowaniu swojej kariery w nowych obszarach biznesowych. W firmie Geberit pozostanie do końca sierpnia.

Przemysław Powalacz rozpoczął pracę w Grupie Sanitec w kwietniu 2004 r. od początku pełniąc role managerskie w obszarze sprzedaży i marketingu. Od 2006 r. objął stanowisko Dyrektora Marketingu i Sprzedaży oraz Członka Zarządu regionu CEE, obejmującego także Rosję i Ukrainę. W latach 2008 – 2015 był Prezesem Zarządu Sanitec Koło, pełnił też korporacyjną funkcję Senior Vice President CEE. Od kwietnia 2015 r. jest Prezesem Zarządu Geberit Sp. z o.o.

Na przestrzeni lat, Przemysław Powalacz był inicjatorem i sponsorem kluczowych projektów biznesowych, służących budowaniu znaczenia i wizerunku marek Koło i Geberit w koncernach Sanitec i Geberit. Wspierał inwestycje modernizujące zakłady produkcyjne w Polsce i Ukrainie w latach 2008-2015. Odegrał również kluczową rolę w rozwoju biznesu na rynkach CEE oraz
w sukcesie integracji procesów obu organizacji komercyjnych po 2015 r.

Ogromnie wiele nauczyłem się przez te niemal 20 lat. Zaangażowanie i życzliwość moich współpracowników sprawiały, że każdego dnia chciało mi się CHCIEĆ: zainicjować kolejny nowy projekt, spotkać się z moim zespołem, aby znów zrobić coś lepiej, czy ruszyć do naszych klientów, u których pobrałem wiele lekcji rynkowej pokory i prawdziwego partnerstwa” – podsumowuje Przemysław Powalacz.

Aktualnie trwa proces nominacji na stanowisko Prezesa Zarządu Geberit Sp. z o.o., o czym będziemy informować w najbliższym czasie.

www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).