Zawiasy – element do zadań specjalnych

Uchwyty meblowe są zupełnie niepotrzebne do komfortowego otwierania frontów. A to dlatego, że wiele zadań przejęły na siebie… zawiasy. To one – doposażone w system Push to open Silent – otwierają drzwiczki po ich lekkim naciśnięciu, a do tego zadbają, by delikatnie się domykały i nie trzaskały o meble przy zamykaniu. Taki system można stosować w meblach kuchennych, łazienkowych czy pokojowych, zarówno tych robionych na zamówienie, jak i kupionych w sklepie.

Niewielki zawias odgrywa w konstrukcji mebla coraz większą rolę. Nie tylko musi utrzymać front meblowy, ale spełnia także inne funkcje. Bo jeśli w projekcie chcemy zrezygnować z uchwytów meblowych to nie obejdzie się bez specjalnego doposażenia zawiasów w systemy otwierania dotykowego. Firma Hettich poszła o krok dalej. System Push to open Silent do frontów na zawiasach z systemem cichego domykania łączy w sobie dwie poszukiwane funkcje: bezuchwytowe otwieranie i zamortyzowane zamykanie frontów meblowych. Można go zastosować w nowych projektach meblowych, jak i zamontować później – gdy odczujemy, że brak cichego domyku znacznie pogarsza komfort użytkowania mebli.

Wystarczy nacisnąć front

Niewielki system Push to open Silent zamknięty jest w estetycznej puszce i montowany wewnątrz korpusu meblowego. Ale możliwości, jakie w sobie kryje i zadania jakie wykonuje we współpracy z zawiasem – są znacznie większe niż gabaryty.

Cykl otwierania jest całkowicie mechaniczny i odbywa się w reakcji na lekkie naciśnięcie na front mebla. Nie ma potrzeby wykorzystania tu żadnych systemów elektrycznych i okablowania. Mimo to ten niewielki dodatek do mebla, posiada sporą siłę mechaniczną – ukryty w puszce tłoczek popchnie i otworzy nawet duży front. Po otwarciu drzwiczek, tłoczek cofa się do pozycji wyjściowej – w tym zadaniu pomagają mu zasilające system baterie. 

 To bardzo praktyczne rozwiązanie docenimy głównie w kuchni i łazience. Jeżeli mamy zajęte czy brudne dłonie, front szafki można otworzyć również kolanem czy biodrem. Wystarczy delikatnie na niego nacisnąć w dowolnym miejscu, a specjalny system wyzwala delikatny ruch zawiasów. Front domknie się delikatnie i cicho dzięki zawiasom Sensys ze zintegrowanym Silent System. 

Dyskretny design

Push to open Silent dedykowany jest drzwiom na zawiasach i może być stosowany w drzwiczkach szafek dolnych, górnych, a także narożnych. Można go zamontować również w już istniejących meblach pokojowych, np. komodzie, szafce nocnej czy szafce RTV, zwiększając ich komfort, szczególnie w zakresie cichego domykania. Wspomniany system wyhamuje bowiem ruch zawiasu tuż przed zamknięciem frontu, przez co nie usłyszymy irytującego trzaskania drzwiczek o korpus szafki.

 

Mechanizm Push to open Silent, podobnie jak wszystkie produkty oferowane przez firmę Hettich, jest świetnie dopracowany pod względem estetycznym – co wielokrotnie doceniano w prestiżowych konkursach designu. Także w 2022 roku system ten został wyróżniony nagrodą Red Dot Award. Dyskretny element montowany jest wewnątrz korpusu meblowego i może być kolorystycznie dopasowany do zastosowanej płyty meblowej. 

www.hettich.com