Wolt Drive i Choice QR łączą siły. Nowa usługa z zakresu automatyzacji dostaw dań restauracyjnych

Wolt rozwija usługę Wolt Drive i wchodzi we współpracę z firmą wspierającą rozwój biznesu HoReCa – Choice QR. Dzięki temu restauratorzy z 13 miast w Polsce skorzystają ze zintegrowanych usług obu firm, pozwalających na jeszcze większą automatyzację dostaw dań restauracyjnych, co wpłynie na sprawniejszy proces zamawiania. Dla nowych klientów Wolt uruchomiona zostanie specjalna promocja na łączony system Wolt Drive i Choice QR.

Po udanym pilotażu w Czechach przyszedł czas na rynek polski. W marcu 2023 roku Wolt Drive oraz Choice QR zintegrowały swoje systemy, tworząc nową usługę do automatyzacji procesu dostaw z restauracji. Korzystając z Choice QR, restaurator ma na przykład możliwość stworzenia własnej strony WWW czy odebrania płatności online od klienta. Może też zlecić dostawę przez Wolt Drive, który pełni funkcję logistycznego operatora przesyłek, bez potrzeby bezpośredniego angażowania pracownika restauracji. Łączona usługa Wolt Drive oraz Choice QR skierowana jest do wszystkich tych, którzy nie mają uruchomionej własnej strony internetowej lub nie posiadają własnej floty kurierskiej. Dostępna jest już po 48 godzinach od jej aktywacji u klienta.

Z nowego rozwiązania będą mogli skorzystać restauratorzy z Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Katowic, Krakowa, Lublina, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy, Wrocławia i Łodzi. W ramach promocji nowi klienci usługi uzyskają dostęp do darmowego miesiąca próbnego. W tym czasie będą mogli testowo utworzyć stronę WWW oraz skorzystać z dostaw Wolt Drive na preferencyjnych warunkach.

W ramach Wolt Drive korzystamy z niezawodnych Partnerów Wolt oraz najlepszej w branży obsługi klienta. Dzięki takiemu zapleczu logistycznemu możemy w szybkim tempie uruchomić usługę dostawy błyskawicznej dla każdego klienta posiadającego własną platformę zakupową. Nasza nowa integracja z Choice QR pozwoli restauracjom zaistnieć w internecie i uruchomić dostawy bez względu na liczbę zlecanych zamówień. Działamy obecnie w 13 miastach, współpracując z małymi, średnimi i dużymi firmami. Wierzymy, że dostawy w 30 minut mają potencjał również poza branżą gastronomiczną. Z Wolt Drive w Europie korzystają już znane sieci farmaceutyczne, drogerie oraz specjalistyczne sklepy internetowe. Do końca 2023 roku planujemy zwiększyć 10-krotnie liczbę zamówień w tej konkretnej usłudze” – komentuje Maciej Statkiewicz, Head of Wolt Drive.

Powstanie Wolt Drive jest wynikiem ekspansji firmy Wolt na rynku dowozów błyskawicznych. Dostawy realizowane przez Wolt Drive są dostępne dla każdego biznesu, znajdującego się w promieniu dostaw Wolt. Restauratorzy i przedstawiciele branży retail mogą skorzystać z dostawy Wolt Drive, której średni czas realizacji wynosi 31 minut od złożenia zamówienia, poprzez integrację API, stronę internetową usługi lub swoją platformę. Usługa umożliwia także śledzenie zamówienia na żywo oraz oferuje wsparcie customer service w przypadku wystąpienia problemów i pytań.

Choice QR oferuje kompleksową infrastrukturę online do obsługi i komunikacji z klientem w branży gastronomicznej. W ubiegłym roku firma pozyskała 7 milionów złotych od zagranicznych inwestorów, a w ciągu kolejnych 12 miesięcy, start-up planuje pozyskać w Polsce ponad 1000 nowych restauracji.

—-

O Wolt

Wolt jest firmą technologiczną, która umożliwia użytkownikom łatwe zamówienie
i szybką dostawę jedzenia z ulubionej restauracji oraz zakupy – do domu lub biura. Firma współpracuje z restauracjami oraz partnerami detalicznymi i kurierskimi w 23 krajach, w ponad 240 miastach. Firma z siedzibą w Helsinkach została założona w 2014 roku. Obecnie zatrudnia ponad 5000 osób i jest kierowana przez współzałożyciela i CEO Miki Kuusi. W 2022 roku Wolt i amerykańska spółka Door Dash podjęły decyzję o fuzji. Wolt kontynuuje swoje operacje pod niezmienioną nazwą we wszystkich lokalizacjach, w których firma działała do tej pory.

Więcej informacji: www.wolt.com/for-media