W warszawskiej siedzibie Fundacji im. Bolesława Biegasa otwarto wystawę malarstwa Anny Zalewskiej (ur. 1985). Kilkanaście najnowszych prac artystki można oglądać do 12 maja br.

Wystawa nosi tytuł „Pozorów horyzonty” i jest prezentacją kilkunastu nigdy wcześniej nie pokazywanych obrazów. Wszystkie wykonane są w autorskiej, unikalnej technice na płótnie. Dominującym motywem jest uproszczona, zgeometryzowana postać kobieca. Jak przyznaje sama artystka, kompozycje mają charakter symboliczny, a wskazówką do ich interpretacji są oryginalne, poetyckie tytuły (np. „Zagraj ze swoim przeznaczeniem, zanim rzeczywistość pokona iluzję”, „Szepty śpiewane echem” ).

Dla wielbicieli twórczości Anny Zalewskiej wystawa jest wyjątkową okazją do obejrzenia i nabycia jej nowych prac. Nie dziwi zatem fakt, że na wernisaż przybyło prawie dwustu gości: kolekcjonerów, dziennikarzy, architektów. Doceniali niepowtarzalny styl, elegancję i kunsztowne wykonanie. Dyskutowali o znaczeniu każdego płótna.

Wiele osób czekało na tę wystawę – mówi Ewa Mierzejewska, kuratorka. – Prace Anny Zalewskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem na rynku sztuki, a w ostatnim roku pojawiało się ich niewiele. Teraz wreszcie możemy nasycić się ich widokiem. Poza tym tego typu malarstwo wymaga bezpośredniego kontaktu. Podoba nam się w Internecie, ale dopiero z bliska dostrzegamy jego prawdziwą klasę.

 

 

Wystawa „Pozorów horyzonty” w Fundacji im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51, Warszawa, otwarta dniach 22 kwietnia – 12 maja w godzinach:

środa-piątek w godz. 12:00-18:00, 

wtorki w godz. 10:00-16:00, 

w soboty 23.04 i 07.05.22 w godz. 12:00-16:00