Volkswagen Financial Services posadził swój Las Na Zawsze

Volkswagen Financial Services dołączył do grona partnerów fundacji Las Na Zawsze, która wspomaga regenerację lasów. Kilkudziesięciu wolontariuszy VW FS udało się do Klwowa, mazowieckiej wsi, by posadzić las, a tym samym przywrócić i utrzymać na tym terenie naturalny stan ekosystemu.

Firma Volkswagen Financial Services wspiera fundację Las Na Zawsze od lipca 2022 roku, kiedy przekazała na jej potrzeby samochód marki Škoda. Auto zostało udostępnione bezpłatnie na 2 lata i w tym czasie pomaga Fundacji w realizacji działań statutowych. Kolejnym działaniem w ramach współpracy VW FS z Fundacją jest stworzenie własnego „lasu na zawsze”, który będzie służyć naturze.

Wolontariusze Volkswagen Financial Services oraz przedstawiciele fundacji Las Na Zawsze spotkali się pod koniec marca w urokliwej wsi Klwów na Mazowszu. Celem, jaki przed sobą postawili, była odbudowa leśnego ekosystemu, czyli posadzenie bioróżnorodnego lasu o pow. 1,5 ha złożonego z lokalnych gatunków drzew, krzewów, roślin runa leśnego i grzybów. Patronem tego młodego lasu został Volkswagen Financial Services.

– Bardzo cieszę się z naszej współpracy z fundacją Las Na Zawsze i ogromnego zaangażowania naszych pracowników w to wspólne przedsięwzięcie. Czujemy się odpowiedzialni za przyszłe pokolenia, ich bezpieczeństwo i komfort życia. Tego typu działania, jak wspólne sadzenie lasu, mają realny wpływ na regulację efektu cieplarnianego i dążenie do wpisanej w naszą strategię neutralności emisji CO2. Jesteśmy organizacją odpowiedzialną społecznie, która jest świadoma wyzwań, jakie stawia przed nami przyszłość. Nasz las, dzięki stosowanym przez fundację zabezpieczeniom, nie będzie mógł zostać wycięty, a ziemia, na której rośnie, nie zostanie sprzedana. Tym samym za kilkadziesiąt lat ten skrawek ziemi będzie tworzył naturalny ekosystem wpływając na zdrowie naszej planety – mówi Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.

Fundacja Las Na Zawsze została powołana, aby troszczyć się o lasy, ponieważ to one stabilizują klimat i stanowią ostoję dla bioróżnorodności. Członkowie fundacji wspólnie z partnerami sadzą młode bioróżnorodne lasy liściaste oraz chronią dojrzałe, już istniejące ekosystemy, które zmieniają się w naturalnych cyklach życia. Dzięki temu elementy biosfery na tych terenach mają szansę przetrwania.

Volkswagen Financial Services dostarcza rozwiązania finansowe dla wszystkich marek samochodowych Grupy Volkswagen, na 51 rynkach świata. Firma oferuje pod jedną marką usługi finansowe związane z zakupem i eksploatacją samochodów (leasing, kredyt, najem) dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz ubezpieczenia i bankowość elektroniczną.