TRANSPORT ŁADUNKÓW: DALEKIE PODRÓŻE Z CAŁKOWITYM SPOKOJEM

Dla profesjonalistów zajmujących się transportem ładunków, nieprzewidziane zdarzenia nigdy nie są dobrą wiadomością. Potrzebujesz długoterminowej widoczności i rozwiązań transportowych, które ograniczą Twoje wydatki i zwiększą wydajność kierowców. Poznaj produkty i usługi oferowane przez Renault Trucks, aby zwiększyć rentowność i ułatwić zarządzanie.

Renault Trucks T: idealny pojazd dla zwiększenia produktywności

Gama Renault Trucks T została zaprojektowana z myślą o przewozach długodystansowych. Jest to pojazd najlepiej przystosowany do transportu drobnicowego. Model Renault Trucks T lub T High oferuje niezawodność, wysokie osiągi i niezwykły komfort. W połączeniu z usługami Renault Trucks, możesz zwiększyć rentowność swojej firmy i wydłużyć czas pracy. Silnik Euro 6 zapewnia wysoką efektywność paliwową i doskonały komfort jazdy, ograniczając jednocześnie zanieczyszczenie środowiska i zużycie paliwa.

Transport na długich trasach: komfort ponad wszystko

Osoby, które prowadzą pojazdy na długich trasach, są pasjonatami drogi i swojej pracy. Za kierownicą spędzają niezliczone godziny, dlatego komfort prowadzenia musi spełniać ich najwyższe oczekiwania. Podczas załadunku rzeczy, zwłaszcza ciężkich, mogą skorzystać ze schowka do którego mogą dostać się z poziomu ziemi oraz od wewnątrz podnosząc leżankę. Po wejściu na pokład, przestronna kabina zapewnia doskonałą widoczność i ułatwia manewrowanie podczas załadunku i rozładunku.

Kabina Renault Trucks T High ma idealnie płaską podłogę, wewnętrzna wysokość 2,1 m ułatwia poruszanie się, a przestrzeń sypialna o szerokości 2,4 m daje dużą przestrzeń do odpoczynku. W przestrzeni między przednimi fotelami można umieścić 40-litrową, cichą lodówkę elektryczną, a także zamontować składany stolik (kabinamaxispace ).

Renault Trucks oferuje wiele innych elementów wyposażenia dodatkowego zwiększających komfort i bezpieczeństwo, takich jak pistolet pneumatyczny do szybkiego czyszczenia kabiny, zabezpieczenie antykradzieżowe, czy zabezpieczenie przed włamaniem Doorlock, które może okazać się bardzo przydatne w nocy


Transport drobnicowy: dostawy na ostatnią milęRenault Trucks oferuje wiele innych elementów wyposażenia dodatkowego zwiększających komfort i bezpieczeństwo, takich jak pistolet pneumatyczny do szybkiego czyszczenia kabiny, zabezpieczenie antykradzieżowe, czy zabezpieczenie przed włamaniem Doorlock, które może okazać się bardzo przydatne w nocy.

Jeśli Twoja działalność koncentruje się na dostawach partiami w mieście lub dostawach tzw. ostatniej mili, możesz wybrać Renault Trucks Master. Ten pojazd o DMC od 3,3 do 4,5 tony jest niezwykle zwrotny w mieście i ma bardzo niski próg załadunkowy, co ułatwia pracę kierowcom i doręczycielom. Pojemność ładunkowa może wynosić do 17 m3 (czyli 5 europalet), a ładowność do 2.332 kg w zależności od modelu. Aby obniżyć zużycie paliwa, wyposażono go w automatyczną skrzynię biegów i tryb ekologiczny, a także system Start & Stop.

Jeżeli chcesz być ekologiczny i zyskać dostęp do stref niskoemisyjnych, polecamy Renault Trucks Master Z.E. Ten w 100% elektryczny pojazd użytkowy jest dostępny w sześciu różnych wersjach i ma zasięg 120 km dzięki akumulatorowi o pojemności 33 kWh.

Dostępne wersje to furgon, platforma z kabiną lub podwozie z kabiną. Z łatwością dostosuje się do wszystkich potrzeb użytkownika, oferując ładowność do 1720 kg i objętość ładunkową do 22 m3.

Rozłóż koszty w dłuższej perspektywie

W transporcie dalekobieżnym, każdy problem logistyczny może mieć poważne konsekwencje. W celu rozłożenia wydatków i ograniczenia nieprzewidzianych zdarzeń, Renault Trucks oferuje kontrakty Start&Drive obejmujące indywidualny plan przeglądów na okres od 2 do 5 lat i do 250 000 km rocznie – w zależności od wybranego modelu pojazdu i sposobu jego użytkowania. W ten sposób można obniżyć koszty eksploatacji pojazdu, ułatwić prace administracyjne i zapewnić wysoką sprawność floty w długim okresie czasu.

Ponadto, dzięki rozległej sieci w Europie możemy szybko i sprawnie zająć się Twoimi pojazdami bez konieczności powrotu do macierzystej bazy.

Ponieważ dyspozycyjność pojazdów jest tak istotna w transporcie ładunków, Renault Trucks wprowadziło innowację w postaci dynamicznej i proaktywnej usługi serwisowej: Predict. Twój samochód ciężarowy jest zarejestrowany w specjalnej bazie danych, która śledzi jego eksploatację i zużycie. Gdy konieczna jest interwencja, doradca skontaktuje się z Tobą, aby umówić się na wizytę przed wystąpieniem awarii i w czasie, który w najmniejszym stopniu wpłynie na Twoją działalność.

Zmniejsz koszty paliwa

Zużycie pojazdu i sposób jego użytkowania przez kierowców ma realny i bezpośredni wpływ na Twoje rachunki. Pojazdy Renault Trucks zostały zaprojektowane tak, aby zużywały jak najmniej paliwa. Kabina Renault Trucks T ma kształt trapezu i szybę przednią nachyloną pod kątem 12°, co poprawia przepływ powietrza i zmniejsza zużycie paliwa. Nasze silniki DTI 11 i DTI 13 zostały również zaprojektowane z myślą o zapewnieniu dobrych parametrów zużycia paliwa.

Modele Renault Trucks T lub T High mogą być wyposażone w dodatkowe opcje, które jeszcze bardziej poprawią ich osiągi, dzięki pakietowi Eco Fuel, który obejmuje:

  • tryb Eco Cruise Control w automatycznej skrzyni biegów Optidriver
  • Odłączany kompresor powietrza
  • Pompę układu kierowniczego o zmiennym wydatku
  • Automatyczne wyłączanie silnika

Niemniej jednak wszyscy wiemy, że zużycie paliwa zależy nie tylko od pojazdu, ale także od sposobu jego prowadzenia. Szkolenie kierowców w zakresie efektywnej jazdy odgrywa istotną rolę w ograniczaniu zużycia paliwa przez całą flotę. Aby to ułatwić, Renault Trucks proponuje rozwiązania Optifuel. Możesz uzyskać dostęp do bardzo dokładnych danych o zużyciu paliwa we wszystkich Twoich pojazdach, a także do informacji o sposobie ich użytkowania.

Transport dalekobieżny: monitorowanie dostaw w czasie rzeczywistym

Tak jak nieprzewidziana obsługa nigdy nie jest mile widziana, tak niespodziewane wydarzenia logistyczne mogą mieć negatywny wpływ na Twoją działalność. Nasze inteligentne rozwiązanie do zarządzania flotą Optifleet może być wykorzystane do efektywnego planowania podróży i wizualizacji pojazdów w czasie rzeczywistym dzięki opcji geo-trackingu. Możesz łatwo uzyskać dostęp do danych dotyczących zużycia paliwa i czasu jazdy dla każdego pojazdu. Jeśli klient zmieni swoje zamówienie lub jeśli zauważysz, że możesz dodać dostawę, możesz bez problemu przekierować kierowców lub po prostu wyznaczyć im nowe zadanie.

Finansowanie Twoich pojazdów do transportu dalekobieżnego

Renault Trucks służy pomocą w finansowaniu Twoich pojazdów. Nasze produkty dostosowane są do Twojej działalności w zakresie transportu międzynarodowego i związanych z nią dużych przebiegów. Oferujemy na przykład produkt finansowy typu “wszystko w jednym”, pozwalający na pełną kontrolę TCO (Total Cost of Ownership), bez przykrych niespodzianek. Nasi doradcy poprowadzą Cię tak, abyś wybrał najlepiej dopasowane rozwiązanie.

 

Źródło: https://www.renault-trucks.pl/