Szybko, szybciej, najszybciej!

home.pl rozpędza przepustowość połączeń na redundantne 100 Gbit. Kolejna inwestycja w technologię, po zmianie serwerów n superszybkie do obsługi WordPress i PrestaShop

Lider usług hostingowych w Polsce ogłosił zakończenie ostatniego etapu modernizacji swoich połączeń w szkielecie sieci. Od teraz transfer odbywa się na 100 Gbitowych redundantnych połączeniach, które zapewniają wysoką przepustowość sieci. Niedawno home.pl poinformował także o inwestycji w superszybkie serwery do obsługi  WordPress i PrestaShop, które wspierają zarządzanie wysoko wymagającymi stronami internetowymi, a także wpływają na szybsze ładowanie się witryn e-sklepów umieszczonych w home.pl. Tego rodzaju inwestycje pozwalają home.pl świadczyć swoje usługi bez zakłóceń i utrzymują firmę w gronie liderów branży nowych technologii.

W oparciu o regularnie prowadzony monitoring transferu danych, widzimy jego zwiększające się zapotrzebowanie Widoczny w analizach wzrost wyraźnie wskazuje na to, że polska sieć teleinformatyczna aktywnie się rozwija. Firma informuje, że w celu zapewnienia stabilnego i bezpiecznego funkcjonowania zarówno całej sieci home.pl, jak i witryn jej klientów, podjęła decyzję o wykorzystaniu zwielokrotnionego połączenia 100Gbit. Dzięki tej zmianie, klienci home.pl, mogą być pewni, że oferowane przez nich usługi i produkty będą zawsze dostępne.

Zrobiliśmy kolejny ważny krok w rozwoju naszej infrastruktury. Główne połączenia sieciowe zostały przełączone na redundantne połączenia 100Gbit. Był to ostatni etap prac, które mieliśmy zaplanowane na ubiegły rok – mówi Maciej Maciejowski, Chief Technology Officer, w home.pl.

Aby zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort swoim klientom, do udoskonalenia systemu łączy sieciowych firma wykorzystała urządzenia wiodących firm z branży telekomunikacyjnej. Jak podkreśla przedstawiciel firmy, stanowi to ważny krok na drodze do pełnej integracji z siecią IONOS, której członkiem jest home.pl.

Stworzyliśmy optymalne środowisko do zwiększenia przepustowości połączeń oferowanych przez naszą firmę, bez zauważalnych dla Klientów przerw, i dziś dostarczamy jeszcze lepszej jakości usługi cyfrowe. Pozyskując nowe kompetencje i oferując kompleksową gamę rozwiązań, produktów i usług wspieramy transformację cyfrową polskiej gospodarki nieprzerwanie od 25 lat. – dodaje Maciej Maciejowski.

Zmiana przepustowości połączeń to jednak nie jedyna nowość. Niedawno home.pl poinformował także o inwestycji w superszybkie serwery do obsługi WordPress i PrestaShop, które wspierają zarządzanie wymagającymi stronami internetowymi, a także wpłyną na szybsze ładowanie się witryn e-sklepów.

O home.pl:

home.pl to największy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce dostawca usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako część globalnej grupy United Internet home.pl jest liderem branży również w Europie. Misją firmy jest wspieranie ludzi i przedsiębiorstw kreujących e-świat. home.pl S.A. jest właścicielem czterech marek: home.pl, AZ.pl, premium.pl i homecloud.pl.