T2T System z Nędzy wspiera lokalne inicjatywy

Wsparcie lokalnych inicjatyw przez przedsiębiorstwa to obecnie jeden z ważniejszych aspektów ich działalności. Takie kroki pozwalają firmom na budowanie relacji nie tylko środowisku biznesowym, ale też wśród najbliższej społeczności. Doskonale zdaje sobie z tego firma z branży IT, T2T System z Nędzy, która na swoim koncie, oprócz ogólnopolskich projektów programistycznych, ma także wsparcie m.in. lokalnych działań kulturalnych, a niebawem też sportowych.

Angażowanie się przedsiębiorstw w działania lokalne może pomóc w budowaniu zaufania społecznego wobec firmy. Takie kroki pokazują, że przedsiębiorstwo jest częścią lokalnej społeczności i troszczy się o jej dobro.  – Od początku działalności naszej firmy chcemy i realizujemy nie tylko projekty z obszaru IT, ale też angażujemy się w inicjatywy mogące realnie wpłynąć na poprawę otaczającego nas środowiska tak naturalnego jak i kulturowego – tłumaczy Joanna Urban, współwłaścicielka firmy T2T System z Nędzy.

Lokalne inicjatywy są ważne

Przedsiębiorstwa, które wspierają lokalne inicjatywy, mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów społecznych i środowiskowych. Takie działania przynoszą korzyści zarówno firmie, jak i otoczeniu, w którym funkcjonuje. Co więcej, pomagają przedsiębiorstwom zwiększyć swoją widoczność i zainteresowanie wśród potencjalnych klientów, którzy coraz częściej poszukują marek, angażujących się społecznie i podejmujących działania na rzecz dobra wspólnego.

Niedawno firma T2T System po raz kolejny włączyło się we wsparcie Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej organizowanej przez II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. – Od pierwszej edycji wydarzenia znajdujemy się wśród jego partnerów. Z Joanną Opielą, nauczycielką j. hiszpańskiego w II LO w Raciborzu, która jest inicjatorką konkursu, znamy się prywatnie. Dzięki temu widzimy i doceniamy jej fascynację kulturą hiszpańską oraz to, jak przekazuje tę wiedzę młodzieży. Dlatego decyzja o wsparciu wydarzenia była dla nas czymś oczywistym. Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie mogą realizować swoje pasje, w tym wypadku związane z muzyką hiszpańską. Dodatkowo sami mamy na swoim koncie nauczenie w szkołach, dlatego z wielką chęcią angażujemy się w to wydarzenie kulturalne – mówi J. Urban z T2T System.

Pod koniec maja odbędzie się VIII Raciborski Bieg bez Barier dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów im. Jurka Wiśniewskiego. Jednym ze sponsorów wydarzenia będzie także T2T System. – Bieg bez Barier to kolejne wydarzenie, w które z chęcią będziemy wspierać. Sami zatrudniamy osoby z niepełnosprawnościami i wiemy jak ważne jest wyrównywanie szans w dostępie np. do pracy czy edukacji – dodaje Joanna Urban. Firma wspiera także Koło Pszczelarzy Gminy Nędza.

Dlaczego warto?

Wspieranie lokalnych inicjatyw może pomóc firmie w zbudowaniu silnego zespołu i wzmocnieniu wewnętrznej kultury organizacyjnej. Działania te mogą stanowić motywację dla pracowników, którzy będą mieli poczucie, że ich firma jest zaangażowana w coś więcej niż tylko zarabianie pieniędzy. Ważne, by były to aktywności zgodne z wartościami, jakie reprezentuje przedsiębiorstwo. Tak właśnie jest w przypadku T2T System. – Zależy nam, aby w swojej działalności angażować się w projekty, które mają realny wpływ na usprawnienie działalności danej firmy bądź instytucji. Przykładem jest system nawigacji wewnątrzbudynkowej dla osób z niepełnosprawnościami, jaki stworzyliśmy już dla kilku polskich uczelni, czy też aplikacja do diagnozowania wad postawy u dzieci. Ponadto angażujemy się w projekty związane z szeroko pojętą ochroną środowiska, jak np. system wspierający gospodarkę obiegu zamkniętego. Realizujemy przedsięwzięcia z branży IT na szeroką skalę, ale nie zapominamy o naszym najbliższym otoczeniu. – dodaje Joanna Urban.

* * *
T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.