Startuje Laminam LAB. Architekcie, wykonawco – dowiedz się wszystkiego o spiekach kwarcowych w projekcie i w realizacji

Startuje projekt Laminam LAB – pierwszy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu technicznych aspektów wykorzystania spieków kwarcowych w projektach budynków, wnętrz i mebli. Spotkania, które eksperci tej dziedziny poprowadzą od kwietnia do października w miastach całego kraju, adresowane są do architektów, projektantów wnętrz oraz wykonawców. Na wydarzenia zapraszają firmy: Interstone (Laminam Polska) – główny organizator, Mapei – partner techniczny i Raimondi – partner wykonawczy. 

Jak wykorzystać spieki kwarcowe w projekcie budynku, wnętrza albo zabudowy? Jakie grubości sprawdzą się w poszczególnych przypadkach? Jak rozwiązać kwestie montażu także w mniej typowych kontekstach – na frontach zabudowy lub drzwiach?

Z tymi i wieloma innymi pytaniami każdego dnia mierzą się architekci, projektanci wnętrz czy mebli oraz realizatorzy z branży budowlanej, wykończeniowej i stolarskiej. Z myślą o tym, aby im wszystkim dostarczyć pewnych odpowiedzi, rozwiać wątpliwości i podsunąć sprawdzone, praktyczne rozwiązania, powstał unikatowy, pierwszy w Polsce program warsztatów Laminam LAB.

Organizatorami cyklu są specjaliści marki Interstone, będącej dystrybutorem marki Laminam w Polsce. Cenne wsparcie merytoryczne oferują przedstawiciele firm: Mapei – globalnego producenta i dostawcy kompleksowych rozwiązań dla budownictwa, w tym produktów i systemów do montażu i spoinowania okładzin ceramicznych oraz kamienia naturalnego, oraz Raimondi – producenta urządzeń, narzędzi i przyrządów do cięcia oraz układania spieków, gresu, glazury.

Laminam LAB. Czego chcesz się dowiedzieć?

Laminam LAB obejmie 3 wątki. Pierwszy z nich to Kuchnie i meblarstwo – warsztaty dla architektów. Eksperci Laminam we współpracy z rekomendowanymi wykonawcami z poszczególnych części Polski szczegółowo wprowadzą uczestników w zasady projektowania mebli i zabudów z wykorzystaniem płyt o grubości 12+ i 20+. Przedstawią rozszerzone informacje dotyczące tworzenia blatów kuchennych i łazienkowych. Omówią przy tym konkretne rozwiązania, a case study projektów z problemami wykorzystają do tego, by w praktycznej formule DO & DON’T zaprezentować zasady techniczne.

Drugi segment spotkań to Wykończenia wnętrz – warsztaty dla architektów. Specjaliści z firmy Laminam omówią i zilustrują zasady wykorzystania w projekcie płyt o grubości 3+, 5 i 5+. Przekażą pogłębioną wiedzę na temat wykonywania podłóg i ścian, a także elewacji. Przytoczą realne przykłady, a na ich podstawie naświetlą często spotykane błędy. W ramach case study przywołają projekty z problemami. Omówią też temat odbioru prac wykonawcy. Eksperci z firmy Mapei – partnera technicznego Laminam LAB – opowiedzą natomiast o systemach i produktach dedykowanych do montażu i spoinowania spieków oraz podpowiedzą jak je wykorzystać w różnych nietypowych sytuacjach, w celu zrealizowania nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

 

Trzeci wątek to Warsztaty dla wykonawców – wykończenia wnętrz. Program dotyczyć będzie zasad przenoszenia, cięcia, obróbki, układania i klejenia wielkoformatowych spieków kwarcowych o grubości 3+, 5 i 5+. Przedstawiciele firm: Laminam w roli głównego organizatora, Mapei – partnera technicznego oraz Raimondi – partnera wykonawczego omówią szczegółowo zalecenia dotyczące układania posadzek, schodów, obudów kominków, okładzin pionowych i elewacji. Przedstawią praktyczne rekomendacje – DO & DON’T. Zaprezentują kwestie doboru klejów i fug oraz mat kompensacyjnych, rozprzęgających, akustycznych i uszczelniających. Podczas tego spotkania, uczestnicy będą mieli również praktyczną okazję do przećwiczenia nowo nabytych umiejętności.

Udział bezpłatny, zapisz się koniecznie!

Specjalistyczne warsztaty Laminam LAB potrwają od kwietnia do października 2022 r. w miastach całej Polski. Kalendarz spotkań wraz z formularzem zapisu dostępny jest na stronie https://lab.laminam.pl/. Udział jest bezpłatny. Do zobaczenia!

***

Firma Laminam została założona w 2000 roku i jako pionier produkcji wielkogabarytowych powierzchni ceramicznych zrewolucjonizowała rynek, wprowadzając innowacyjne formaty i grubości. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji.

Przez lata działalności opracowany został proces produkcyjny, wykorzystujący nowoczesne metody
i wysoce zautomatyzowane technologie typowe dla Przemysłu 4.0, w tym cyfrowe systemy zdobienia, systemy cięcia na sucho i logistykę wewnętrzną, obsługiwaną przez automatyczne pojazdy kierowane laserowo. Te metody i technologie zwiększają efektywność energetyczną, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko.

Obecnie firma produkuje i oferuje szereg eklektycznych i wszechstronnych powierzchni ceramicznych, które mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań – od tradycyjnej architektury
po projektowanie nowoczesnych wnętrz i wyposażenia. Produkty marki dystrybuowane w ponad 100 krajach na całym świecie.

Z biegiem lat kolekcje Laminam zostały wzbogacone o nowe tekstury i wykończenia, aby zwiększyć możliwości kreatywne projektantów, architektów i każdego, kto chce nadać unikalny wygląd swoim przestrzeniom.