SCALLIER: 22 WRZEŚNIA OTWARCIE PARKU HANDLOWEGO W TURDZIE

W Turdzie we wrześniu zostanie otwarty park handlowy o powierzchni wynajmowalnej 9 000 mkw. Będzie to czwarty oddany do użytku obiekt handlowy polskiej firmy Scallier, która rozwija w Rumunii sieć parków handlowych. Wcześniej do użytku zostały oddane obiekty w Rosiorii de Vede, Focsani i Timisoara. Po uruchomieniu obiektu w Turdzie łączny wolumen oddanej do użytku przez Scallier w Rumunii wynajmowalnej nowoczesnej powierzchni handlowej wyniesie ponad 31 000 mkw. Firma prowadzi prace nad budową i komercjalizacją kolejnych projektów handlowych w Rumunii oraz aktywnie poszukuje gruntów pod następne inwestycje.  

Turda to miasto położone na północy Rumunii. Mieszka w nim około 50 000 osób. Nowy park handlowy, wraz ze sklepem sieci Kaufland, stworzą tradycyjną lokalizację handlową z bogatą ofertą i dużą przewagą konkurencyjną nad innymi komercyjnymi lokalizacjami w regionie. Głównymi najemcami w nowym parku handlowym są między innymi sieci Tedi, New Yorker, Hervis, DM, CCC, Deichmann, Flanco, Animax, ZooCenter, KiK czy Noriel.

Wśród najemców są również restauracje oraz punkt fitness. 

„Potrzeby zgłaszane przez sieci handlowe na nowoczesne powierzchnie w mniejszych rumuńskich miastach przekraczają podaż. Sieci handlowe potrzebują obiektów o wysokich standardach gwarantujących komfort użytkowania zarówno przez klientów, jak również przez osoby zatrudnione do ich obsługi. Takich nieruchomości w wielu miastach w Rumunii ciągle brakuje – podkreśla Adrian Aleman, Dyrektor ds. Rozwoju w rumuńskim oddziale firmy Scallier. „Nasze nieruchomości to projekty elastyczne, które odpowiadają na potrzeby i oczekiwania lokalnych społeczności w tym także lokalnych przedsiębiorców, ponieważ obok dużych sieci handlowych naszymi najemcami są również osoby prowadzące przedsięwzięcia handlowe i usługowe na dużo mniejszą skalę. Taka zdywersyfikowana oferta wraz z rozbudowaną ofertą gastronomiczną jest oczekiwana przez mieszkańców rumuńskich miast, którzy nie chcą rezygnować ze swoich przyzwyczajeń związanych z zakupami czy spędzaniem czasu w trakcie dokonywania zakupów w punktach gastronomicznych. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom zarówno najemców, jak i klientów” – podkreśla Adrian Aleman. 

„Parki handlowe rozwijane przez firmę Scallier powstają w małych i średnich rumuńskich miastach wprowadzając na ich rynki nową, handlową jakość. Są to obiekty dopasowane do wymagań zarówno sieci handlowych, jak i lokalnych społeczności, a ich struktura w tym model finansowy oparty o rozliczanie czynszów w Euro zwiększa dodatkowo ich atrakcyjność dla międzynarodowych inwestorów. W ten sposób przyczyniamy się do tworzenia nowoczesnego ekosystemu handlowego w Rumunii na obszarach, które do tej pory były w znacznej części takiej oferty pozbawione” – podkreśla Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za rozwój firmy na rumuńskim rynku.

Park handlowy w Turdzie będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie certyfikacji BREEAM podobnie jak pozostałe realizowane przez Scallier parki handlowe w Rumunii.

***

Scallier, deweloper i asset manager nieruchomości komercyjnych specjalizuje się w parkach handlowych i innych, mniejszych kompaktowych handlowych formatach. Firma działa od 2011 roku i rozwija swoją działalność zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich krajach dostarczając najwyższej jakości produkty i usługi związane z rozwojem i maksymalizacją wartości aktywów handlowych zarówno na rzecz indywidualnych, jak i korporacyjnych inwestorów.

Więcej informacji: www.scallier.com