BAIN & COMPANY PO RAZ CZWARTY Z NAGRODĄ DLA NAJLEPSZEGO DORADCY STRATEGICZNEGO FUNDUSZY PRIVATE EQUITY

Bain & Company, międzynarodowa firma konsultingowa, już po raz czwarty została uznana za najlepszego Doradcę Strategicznego i Komercyjnego funduszy private equity w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Nagrody PSIK przyznawane są od 2018 roku i promują najwyższe standardy w branży private equity i venture capital oraz wkład tych inwestorów w rozwój polskich spółek.

W 2021 roku warszawskie biuro Bain & Company doradzało przy ponad 30 projektach dla inwestorów private equity i ich spółek portfelowych, z czego ponad 20 dotyczyło regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wartość spółek, które eksperci Bain & Company objęli komercyjnym badaniem due diligence, przekracza 10 mld euro. 

Jesteśmy zaszczyceni, że w tak trudnych czasach dla gospodarki i dla całej branży private equity mogliśmy wspierać inwestorów w budowaniu wartości ich spółek oraz przy realizacji nieraz bardzo kompleksowych transakcji w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W imieniu naszego zespołu dziękuję klientom za powierzone nam zaufanie – powiedział Jacek Poświata, Partner Zarządzający Bain & Company Poland & CEE. 

Nagrody PSIK przyznawane są funduszom, firmom doradczym, bankom i kancelariom prawnym za ich osiągnięcia w minionym roku na polskim rynku PE i VC oraz za działalność społeczną. O wyborze finalistów decyduje niezależne jury, a laureaci w poszczególnych kategoriach zostają wyłonieni w drodze głosowania.

Najbliższe miesiące będą niełatwe dla branży private equity w Polsce i całym regionie. Narastająca niepewność makroekonomiczna oraz trwająca wojna w Ukrainie skłaniają inwestorów do zachowania ostrożności wobec nowych projektów. Jednocześnie coraz więcej uwagi funduszy wymagają spółki portfelowe. Wysoka inflacja to dla wielu firm nowość i stąd pilna potrzeba wdrażania rozwiązań antyinflacyjnych i antyrecesyjnych – dodał Jacek Poświata.

Pełna lista finalistów i laureatów tegorocznego konkursu PSIK dostępna jest na stronie:

https://nagrodypsik.pl/

BAIN & COMPANY

Bain & Company to jedna z największych firm doradztwa strategicznego na świecie. Konsultanci Bain wspierają zarządy firm w podejmowaniu kluczowych decyzji z zakresu strategii, organizacji, fuzji i przejęć oraz we wdrażaniu innowacyjnych technologii. Bain & Company jest też wiodącym doradcą funduszy private equity. Firma angażuje się w działania pro bono, realizując 10-letni program o wartości ponad 1 mld dolarów, w ramach którego bezpłatnie świadczy usługi doradcze na rzecz organizacji walczących z nierównościami społecznymi i rasowymi oraz działających na rzecz rozwoju, edukacji i ochrony środowiska. Firma powstała w 1973 roku w USA i posiada 65 biur w 40 krajach na świecie. O skuteczności Bain & Company świadczą wyniki klientów.