Rozbudowują metro w Wiedniu. Teraz postawią mieszkania na Bemowie

Międzynarodowy koncern pracujący przy nowej linii metra w Wiedniu wybuduje kolejne mieszkania Bouygues Immobilier Polska w Warszawie. Na osiedlu Górce zbuduje 7-kondygnacyjną Novélię Bemowo. 

Francuski deweloper właśnie ogłosił generalnego wykonawcę swoich mieszkań na Bemowie. Umowa na realizację Novélii Bemowo została podpisana z firmą Swietelsky. Koncern zobowiązał się, że do końca pierwszego kwartału 2024 roku wybuduje przy ulicy Wieśniaczej 89 mieszkań w 7-kondygnacyjnym budynku o ciekawej formie z garażem podziemnym.

Partnerzy z tradycjami 

Firma Swietelsky powstała w 1936 roku w Austrii. Od tego czasu rozwinęła działalność w 19 krajach europejskich, w tym od 2000 roku również w Polsce. Swietelsky do tej pory zrealizował w naszym kraju ok. 50 projektów. Na koncie ma budowę m.in. Centrum Handlowego Okęcie w Warszawie, a także modernizację stadionów w Krakowie, Gorzowie Wlkp., Bełchatowie czy Łęcznej. Firma realizowała także projekty dla Politechniki Lubelskiej, OBI, sieci Kaufland, Metro Group, T-Mobile, Tesco i Lidla.

Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez Bouygues Immobilier Polska na generalnego wykonawcę kolejnego dużego projektu mieszkaniowego. W czasach kryzysu ważne jest, aby polegać na zaufanych partnerach. Wraz z naszym doświadczonym zespołem koncentrujemy się na terminowej realizacji projektów, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Naszym celem jest wniesienie znaczącego wkładu
w tworzenie wartościowej przestrzeni mieszkalnej w Warszawie
– mówi Klaus Bleckenwegner, dyrektor operacyjny Swietelsky AG. 

Koncern specjalizuje się również w budownictwie kolejowym, dróg i mostów, tuneli, a także obiektów położonych na terenach trudno dostępnych. Jego flagowym obecnie projektem w Europie jest rozbudowa wiedeńskiego metra. 

Swietelsky to godny zaufania partner, który sprawdził się już wcześniej przy realizacji naszej inwestycji Alinea. Wykonawca posiada szerokie portfolio projektów w Europie, duże doświadczenie w Polsce i wyspecjalizowaną kadrę, dlatego wierzymy, że zadba o każdy detal Novélii Bemowo – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska. 

Kameralne mieszkania na Bemowie

Novélia Bemowo powstanie w budynku o nowoczesnej formie. Projektanci przełamali bryłę rytmicznymi uskokami, a elewację na całej długości otaczają linie balkonów. – Dobre doświetlenie mieszkań w całej inwestycji uzyskamy dzięki szklanym balustradom balkonowym. Dodatkowo lokale na najwyższym, szóstym piętrze są celowo cofnięte w stosunku do elewacji o 3 metry – mówi Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży Bouygues Immobilier Polska.

Do wyboru będzie łącznie 89 mieszkań o układach 2-,3- i 4-pokojowych oraz zróżnicowanej powierzchni – od 35 do 126 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadały ogródki, a mieszkania na najwyższej kondygnacji – duże tarasy na dachu. 

Inwestycja zostanie wyposażona w ekologiczne rozwiązania, takie jak panele fotowoltaiczne oraz oświetlenie LED. Przy budynku pojawi się zieleń i budki lęgowe dla ptaków, a rośliny będą podlewane wodą deszczową zgromadzoną w zbiorniku retencyjnym. Mieszkańcy skorzystają z inteligentnych wideodomofonów podłączonych pod smartfony oraz ze stojaków na rowery. 

Lokalizacja Novélii zapewni mieszkańcom nie tylko odpoczynek wśród zieleni, ale również wygodny dostęp do komunikacji zbiorowej i szybki wyjazd na trasę S8 (zaledwie 9 minut samochodem). Do najbliższego przystanku autobusowego i tramwajowego można dotrzeć w 10 minut, a do stacji metra Bemowo – której otwarcie planowane jest w lipcu tego roku – w 14 minut. Dla rodzin znacznym udogodnieniem będzie przedszkole i żłobek, które znajdują się w odległości 6 minut spacerem od budynku, a fani aktywności fizycznej na świeżym powietrzu na pewno docenią pobliskie tereny zielone w Parku Moczydło czy Parku Górczewska. 

Rozwój Bouygues Immobilier Polska 

Bouygues Immobilier działa na polskim rynku od 2001 roku. Przez te lata realizował już 58 projektów i oddał do użytku 8100 mieszkań i lokali usługowych. Deweloper prężnie działa w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Wszedł również do Gdyni ze swoją pierwszą inwestycją w tym mieście – Żeromskiego 7. 

Do tej pory w Warszawie Bouygues Immobilier Polska zrealizował blisko 50 inwestycji, m.in. na Wilanowie, Bemowie, Ursynowie, Pradze, Woli, Ochocie i w Śródmieściu. Obecnie prace trwają na pięciu budowach,
a deweloper już planuje kolejne projekty. 

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 58 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 8200 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach 

i satysfakcji naszych Klientów.

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).