Lafarge w Polsce przejmie Izolbet wchodząc na rynek suchych zapraw i izolacji zewnętrznych

Lafarge w Polsce podpisał warunkową umowę przejęcia firmy Izolbet, specjalizującej się w chemii budowlanej, suchych zaprawach i systemach izolacyjnych, których sprzedaż netto wynosi 150 mln złotych. Transakcja oczekuje na decyzję UOKiK. 

Lafarge w Polsce przejmie 100 proc. udziałów w firmie Izolbet – znaczącego gracza na rynku suchych zapraw i systemów izolacji w Polsce, którego roczna sprzedaż sięga 150 mln złotych ( 35 mln CHF).

Akwizycja umożliwi Lafarge rozwój na trzech kluczowych rynkach – renowacji, izolacji termicznej niezbędnej do poprawy efektywności energetycznej budynków oraz wykończenia budynków. Uzupełni również niedawną inwestycję Lafarge w zakład produkcyjny suchych mieszanek w Krakowie.- mówi Xavier Guesnu, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce.

Przejęcie przyspieszy wzrost Grupy Holcim w obszarze rozwiązań i produktów, aby osiągnąć 30% sprzedaży netto Grupy do 2025 roku. 

Dedykowane rozwiązania dla budownictwa są kluczowym elementem rozwoju produktów i rozwiązań w Europie, zwłaszcza dzięki niedawnym przejęciom PRB Group we Francji i PTB-Compaktuna w Belgii. Jestem bardzo dumny z faktu, że polski rynek otrzymuje mocny dwucyfrowy impuls do wzrostu, a nasze zaawansowane rozwiązania pozwolą zwiększyć efektywność energetyczną budynków i budować w sposób szybszy i bardziej efektywny. Z niecierpliwością czekamy na powitanie zespołu Izolbet w rodzinie Holcim i Lafarge.” – mówi Jan Jenish, CEO Grupy Holcim.

Izolbet posiada cztery zakłady produkcyjne w Budzynie, Gostyninie, Kleszczowie i Chmielowie zatrudniając blisko 170 osób. Produkty firmy dostępne są na terenie całego kraju poprzez sieć hurtowni, składów i sklepów budowlanych. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w drugiej połowie 2022. 

***

O Lafarge w Polsce

Lafarge jest światowym liderem w zakresie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. 

Tworzymy przyjazne dla środowiska produkty i rozwiązania, takie jak: ECOPact – beton o prawie 50% mniejszym śladzie węglowym niż standardowy beton towarowy, zielone cementy o 30-50% mniejszym śladzie węglowym niż czysty cement portlandzki CEM I i wiele innych. Do ich produkcji wykorzystujemy materiały i surowce z recyklingu.

Lafarge w Polsce jest częścią globalnej Grupy Holcim – zatrudniającej ok. 70 tys. osób w 70 krajach w czterech segmentach: Cement, Beton, Kruszywa oraz Rozwiązania i Produkty. Holcim wspiera tworzenie bardziej zrównoważonych i ekologicznych miast, powstaniu inteligentnej infrastruktury i poprawie standardów życia na całym świecie.

Więcej informacji na stronie: www.lafarge.pl; www.holcim.com