Powieść Zygmunta Miłoszewskiego „Jak zawsze” doczeka się ekranizacji

Ruszyły pracę nad ekranizacją powieści społeczno-obyczajowej autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego „Jak zawsze”. Jest to alternatywna historia, która ma swój początek w wyniku zaskakujących okoliczności – małżeństwo warszawskich seniorów dostaje szansę przeżycia swojej młodości raz jeszcze. Przed nimi ponowna możliwość pokierowania swoim losem. Czy pójdą innymi drogami? Za ekranizację filmową powieści będzie odpowiadał reżyser Sebastian Pańczyk i dom produkcyjny DOBRO, autorem scenariusza jest Bartosz Blaschke.

Książka autora bestsellerów to opowieść o tym, czy potrafimy oszukać los. A może jesteśmy skazani na tytułowe „Jak zawsze”? Zygmunt Miłoszewski mistrzowsko eksploruje nowy gatunek literacki, pokazując, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat horror, kryminał czy romans, potrafi umiejętnie przeplatać osobiste losy bohaterów z często trudną historią Polski. 

„Jak zawsze” będzie pierwszym pełnometrażowym filmem, bazującym na twórczości Zygmunta Miłoszewskiego. Jednym z głównych wątków ekranizacji będzie alternatywna historia bohaterów. Małżeństwo seniorów pewnego ranka, ku swojemu zdumieniu budzi się w swoich młodych ciałach i jest ponownie 1963 rok. Jednak dobrze znana im rzeczywistość tamtych lat ulega całkowitej przewrotnej zmianie. 

„Kreatywna fabuła w zestawieniu z alternatywną historią i możliwość pokierowania losem bohaterów – takie połączenie to wymarzony scenariusz do ekranizacji” – mówi Ewa Brzózka, Prezes DOBRO. Dodaje; „Mamy nadzieję, że połączenie powieści Zygmunta Miłoszewskiego z kreatywnością naszego studia i talentem Sebastiana Pańczyka – już niedługo zapewni widzom świetną rozrywkę.” „Na ten moment jeszcze nie ujawniamy obsady filmu, ale jesteśmy pewni, że dobór postaci przypadnie widzom do gustu”  wspomina Piotr Sójka szef produkcji studia.

DOBRO wchodzący w skład Grupy Platige Image jest jednym z najczęściej nagradzanych domów produkcyjnych w Polsce, który w tym roku otrzymał nagrodę za drugie miejsce w kategorii najlepszy dom produkcyjny w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Jednym z ostatnich sukcesów studia była również koprodukcja „Sukienki” Tadeusza Łysiaka, krótkometrażowego filmu, który wywalczył tegoroczną nominację do Oscara. 

O DOBRO:

DOBRO jest kreatywnym domem produkcyjnym „full service”. Firma powstała z inicjatywy Piotra Sikory – współzałożyciela Platige Image i Sebastiana Pańczyka – jednego z najlepszych krajowych reżyserów reklamowych. DOBRO jest jednym z najczęściej nagradzanych domów produkcyjnych w Polsce, który w tym roku zdobył drugie miejsce za najlepszy dom produkcyjny w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Priorytetem DOBRO jest kreatywny proces produkcji zarówno komercyjnych, jak i własnych inicjatyw, jakość oferowanych usług oraz wysoki poziom obsługi klienta. DOBRO to przede wszystkim unikalny zespół twórców i producentów, połączenie różnorodnych talentów, stylów, perspektyw, z którego powstają niepowtarzalne projekty. Celem DOBRO na najbliższe lata jest dynamiczny rozwój studia nie tylko w sferze reklamowym, ale również filmowym oraz trwała obecność w czołówce firm produkcyjnych w Polsce.

Dom produkcyjny DOBRO z Grupy Platige Image – jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży filmowej w Polsce. Przez 25 lat działalności Platige Image zyskało międzynarodową renomę. Od Katedry – pierwszej animacji cyfrowej, która podbiła serca widzów na całym świecie, poprzez realizacje dla takich nazwisk jak Lars von Trier i Patty Jenkins czy Jerzy Skolimowski, Małgorzata Szumowska, Andrzej Wajda oraz Paweł Pawlikowski, po najnowsze superprodukcje Netflixa.