Płać smartfonem z DKV na 500 stacjach Esso, Texaco i Firezone

Klienci DKV Mobility mogą teraz rozliczać transakcje tankowania za pomocą smartfona na ponad 500 stacjach paliw marek Esso, Texaco i Firezone w Belgii, Holandii i Luksemburgu.

DKV Mobility, wiodąca europejska platforma B2B dla płatności i rozwiązań w trasie, konsekwentnie rozbudowuje swoją sieć akceptacji płatności mobilnych. Dzięki funkcji DKV APP&GO w aplikacji DKV Mobility App, kierowcy mogą teraz rozliczać transakcje tankowania za pomocą smartfona na ponad 500 stacjach paliw, także bezobsługowych, marek Esso, Texaco i Firezone.

“Partnerstwo z EG oznacza podłączenie silnych marek paliwowych do naszej sieci płatności mobilnych” – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility. „Aktywowanie na tych stacjach płatności smartfonem ułatwi naszym klientom szybkie i bezpieczne rozliczenia, bez wysiadania z auta.”

EG Group, z siedzibą w Holandii, to jeden z wiodących globalnych dostawców w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi, gastronomicznymi i paliwami. Laurent Grobet, menedżer na kraje Beneluksu w EG Group tak komentuje podpisanie umowy z DKV:  „Jesteśmy dumni z odnowienia współpracy z partnerem kartowym DKV. Nasi klienci z Holandii, Belgii i Luksemburgu korzystają z wygody mobilnych płatności, wszystko odbywa się szybko, bezkontaktowo i bezpiecznie. Nie trzeba wysiadać z samochodu, wystarczy użyć smartfona do płatności aplikacją DKV Mobility App. Cieszymy się, że ta usługa wchodzi w życie.”

Dzięki ostatnim integracjom funkcja płatności DKV APP&GO jest dostępna na ponad 3 000 stacji paliw w Austrii, Belgii, Danii, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu i Holandii.

 

Więcej informacji na stronie www.dkv-mobility.com.

DKV Mobility prowadzi wiodącą w Europie platformę dla biznesu, oferującą rozliczenia oraz liczne usługi dla firm i pojazdów w trasie. Wyróżnia nas ok. 90 lat doświadczenia na rynku. Obecnie dzięki kartom paliwowo-serwisowym DKV Card ok. 259 000 naszych klientów może tankować i ładować swoje pojazdy. Zapewniamy dostęp do największej w Europie sieci akceptacji, na którą składa się: ok. 67 000 konwencjonalnych stacji paliw, ok. 344 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz 20 000 stacji z paliwami alternatywnymi. Ponadto, DKV Mobility jest jednym z głównych operatorów rozliczających opłaty drogowe w Europie, a także dostawcą innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Oferujemy także rozległą sieć warsztatów oraz pomocy mobilnej, obejmującą ok. 30 000 warsztatów. W obszarze finansów jesteśmy liderem w usługach zwrotu podatku VAT. Zatrudniając około 1700 pracowników, firma DKV Mobility wygenerowała w 2021 r. obroty o wartości 12 mld euro, osiągając przychód za poziomie 492 mln euro. Naszym celem jest wspieranie transformacji branży TSL oraz motoryzacyjnej w dążeniu do zrównoważonej przyszłości.