P3 rozszerza swoją obecność w Poznaniu poprzez nabycie trzeciego parku logistycznego

Warszawa, 29 sierpnia 2023 – P3 Logistic Parks, wiodący deweloper i inwestor nieruchomości logistycznych w Europie nabył grunt o powierzchni 30 ha w Dachowej pod Poznaniem, bardzo atrakcyjnej lokalizacji logistycznej w Polsce. Na nowo zakupionej działce powstanie park P3 Poznań III, który uzupełni dotychczasowe portfolio dewelopera w Wielkopolsce.

Grunt, który zasilił portfolio P3, znajduje się w strategicznej lokalizacji na południe od Poznania, blisko drogi dwupasmowej S11, która łączy się z autostradą A2, pomiędzy węzłami Krzesiny i Poznań Wschód. Autostrada zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem, a także dogodny dostęp do innych głównych tras komunikacyjnych, węzłów logistycznych oraz kluczowych rynków. Lokalizacja działki nabytej przez P3 jest szczególnie atrakcyjna dla dostawców usług logistycznych i branży e-commerce.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: “Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zakupić kolejny grunt pod Poznaniem, w niedużej odległości od naszych dwóch już zabudowanych działek, w regionie, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem klientów.  To strategiczna inwestycja, która pozwoli na rozbudowę naszego portfolio w okolicy Poznania. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić klientom jeszcze lepsze rozwiązania logistyczne. Pozyskanie kolejnej działki w tym roku potwierdza także naszą silną pozycję na rynku oraz jest krokiem na drodze do realizacji naszego zobowiązania do ciągłego rozwoju i inwestycji w Polsce.”

Dotychczas portfolio P3 w Poznaniu liczyło 12 hal magazynowo produkcyjnych, w dwóch parkach o łącznej powierzchni najmu 414.145 m². Zakupiony teren umożliwi budowę kolejnych 4 nowoczesnych hal magazynowych i przestrzeni produkcyjnych o powierzchni najmu 284.401 m². Nowe obiekty będą spełniać najwyższe standardy jakości, pozwalając klientom na optymalizację procesów logistycznych i efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw. Magazyny będą spełniały wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Przy ich realizacji użyte zostaną panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynie zastosowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI.