OneBond – nowoczesne produkty do klejenia i uszczelniania gwintów

OneBond, marka należąca do Grupy Saint-Gobain, będącej wiodącym dostawcą w branży narzędzi ściernych, dynamicznie weszła na rynek przemysłowy z ofertą  specjalistycznych produktów do łączenia różnych powierzchni. Są to uszczelniacze, kleje błyskawiczne oraz kleje i uszczelniacze do gwintów.

Celem OneBond jest oferowanie wydajnych, zrównoważonych rozwiązań, umożliwiających bezpieczne i efektywne montowanie i odnawianie sprzętu oraz narzędzi w ramach prac naprawczo-konserwacyjnych zarówno w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, jak i przydomowych warsztatach.

Jednym z nowoczesnych rozwiązań do uszczelniania połączeń gwintowych i kołnierzowych są kleje i uszczelniacze. 

Dzięki naszej unikalnej, nietoksycznej formule kleje i uszczelniacze do gwintów OneBond spełniają najwyższe standardy BHP. Te anaerobowe kleje utwardzają się na powierzchniach metalowych przy braku tlenu. Kleje i uszczelniacze OneBond charakteryzują się wyjątkową odpornością chemiczną; blokują i uszczelniają śruby, śruby dwustronne, nakrętki i wkręty, zapobiegając ich odkręcaniu się pod wpływem naprężeń i wibracji. Uszczelniają również płaskie powierzchnie pomp, skrzyń biegów, pokryw i obudów silników, eliminując wycieki i korozję. Nasze produkty zostały starannie opracowane z myślą o zapewnieniu szerokiego zakresu wytrzymałości, możliwości wypełniania szczelin i opcji demontażu. 

Zadania do wykonania są różne i potrzebujesz uszczelniaczy o różnych parametrach, aby spełniły swoje zadanie. Różnią się one szybkością wiązania, wytrzymałością, w tym na dany zakres temperatur, możliwością demontażu, lepkością oraz rekcją z różnymi typami metali.

OneBond 160 to permanentny klej do gwintów i środek mocujący o dużej wytrzymałości i niskiej lepkości. Jest wysoce odporny na ekstremalne temperatury, korozję, wibracje, wodę, gazy, oleje, węglowodory i większość innych chemikaliów; zazwyczaj stosuje się go do mocowania kół zębatych i łańcuchowych na wałach, uszczelniania śrub dwustronnych, nakrętek, śrub i innych gwintowanych elementów złącznych. Nadaje się również do pasowań suwliwych i połączeń wciskanych.

One Bond 116 to klej do gwintów o średniej wytrzymałości i średniej lepkości do mocowania nakrętek i śrub, których demontaż może być konieczny w celu naprawy i konserwacji. Łatwo się nakłada, charakteryzuje się małym spływem z powierzchni pionowych i jest bardzo odporny na wibracje, wysoką temperaturę, korozję, wodę, gaz, oleje, węglowodory i chemikalia; może być stosowany na powierzchniach zaolejonych. Posiada certyfikaty DVGW oraz WRAS

OneBond 042 to uszczelniacz do gwintów o średniej wytrzymałości i niskiej lepkości przeznaczony do gwintów hydraulicznych i pneumatycznych, złączy do 20 mm i małych rur. Uszczelnia w ekstremalnych temperaturach, zabezpieczając przed wyciekiem gazu, wody, LPG, węglowodorów, olejów i wielu innych chemikaliów. To błyskawiczny uszczelniacz eliminujący konieczność stosowania taśmy lub przędzy PTFE; jest również odporny na wibracje i wstrząsy.

OneBond 070 to nietoksyczny, niespływający uszczelniacz do gwintów rur o średniej wytrzymałości, który można aplikować pod dowolnym kątem. Uszczelnia w ekstremalnych temperaturach, zabezpieczając przed wyciekiem gazu, wody, LPG, węglowodorów, olejów i wielu innych chemikaliów. To błyskawiczny uszczelniacz, eliminujący konieczność stosowania taśmy lub przędzy PTFE, a jego właściwości tiksotropowe zapobiegają migracji z gwintu przed i podczas utwardzania. OneBond 070 jest również odporny na wibracje i wstrząsy.

Uszczelniacz do połączeń kołnierzowych OneBond 074 to niespływający klej o wysokiej lepkości i niskiej wytrzymałości stosowany zazwyczaj jako formowana na miejscu uszczelka do połączeń elementów metalowych w pompach, przekładniach, obudowach silników i połączeń gwintowanych. Tworzy elastyczną powłokę odporną na wibracje, temperatury do 150°C, oleje, paliwa i płyny przemysłowe.

Więcej informacji na stronie www.onebondadhesives.com/pl.