Nominacja nowego partnera zarządzającego w globalnych strukturach kancelarii DLA Piper

1 stycznia 2025 roku Charles Severs obejmie stanowisko partnera zarządzającego w kancelarii DLA Piper International, zastępując Simona Levine’a, który pełnił tę funkcję od 10 lat. Nominacja ta oznacza nowy rozdział w dalszym, stabilnym rozwoju firmy. Przez najbliższy rok Charles Severs będzie przygotowywał się do nowej roli. Natomiast Simon Levine, po ustąpieniu z dotychczas zajmowanego stanowiska, będzie pełnił rolę partnera strategicznego i kierował programem innowacji oraz transformacji technologicznej DLA Piper.

Zmiana ta jest również istotna z perspektywy warszawskiego biura DLA Piper. Globalna strategia firmy, skoncentrowana na innowacjach, przynosi wymierne korzyści dla naszej działalności w Polsce. Charles Severs jest cenionym prawnikiem, cieszącym się doskonałą opinią oraz rekomendowanym przez wiodące rankingi prawnicze. Wierzymy, że wniesie nowe spojrzenie i energię do naszej sieci, kontynuując ścieżkę innowacyjnego i technologicznego rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów. Z radością przyjmujemy również decyzję Simona Levine’a o objęciu roli partnera strategicznego, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z jego wieloletniego doświadczenia – komentuje Jacek Giziński, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie.

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach na całym świecie. Warszawskie biuro kancelarii od 16 lat plasuje się w czołówce największych kancelarii prawnych w Polsce. Grono partnerów liczy już sobie 20 prawników i doradców podatkowych.

Nasz sukces opiera się na doskonałej znajomości lokalnych rynków oraz bogatym doświadczeniu międzynarodowym. Nie byłoby to możliwe bez skutecznego realizowania planów strategicznych tworzonych w ramach całej globalnej sieci. dodaje Krzysztof Kycia, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie.Z optymizmem patrzymy na nominację Charlesa, który posiada unikatową wiedzę pozyskaną ze współpracy z międzynarodowymi firmami z sektora TMT przy transakcjach i projektach M&A, co dodatkowo wzmocni nasze strategiczne kompetencje oraz pozwoli na wyznaczanie nowych kierunków rozwoju całej organizacji.

Charles Severs dołączył do DLA Piper jako partner w 2003 roku i od tego czasu pełnił szereg funkcji kierowniczych, w tym szefa międzynarodowej grupy prawa handlowego, spółek oraz fuzji i przejęć, a od 2018 roku dyrektora zarządzającego na region Azji i Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki.

O DLA Piper

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach, co umożliwia jej zaspokajanie potrzeb prawnych klientów na całym świecie.

W Polsce zespół DLA Piper liczy ponad 100 prawników. Warszawskie biuro kancelarii rekomendują międzynarodowe rankingi Chambers and Partners, IFLR1000, a także The Legal 500 EMEA, który wyróżnia DLA Piper w 20 kategoriach dla Polski, z czego 18 przypada na Tier 1 i Tier 2. Więcej informacji na temat biura i zakresu świadczonych usług można znaleźć na stronie: www.dlapiper.com.