NEWGATE INVESTMENT: REKOMERCJALIZACJA PONAD 1000 MKW. POWIERZCHNI W PARKACH HANDLOWYCH W ZGIERZU I GRODZISKU MAZOWIECKIM

Firma Newgate Investment podpisała umowy najmu dotyczące dwóch lokali o łącznej powierzchni 1 154 mkw., których najemcą była wcześniej spółka Neonet. Na powierzchni w Zgierzu swój sklep otworzy Rossmann, a w Grodzisku Mazowieckim firma Media Expert. Aktualny poziom wynajmu powierzchni w całym portfolio nieruchomości należącym do Newgate Investment wynosi niemal 100%. Obecnie portfolio firmy tworzy 30 nieruchomości handlowych o łącznej powierzchni przekraczającej 126 000 mkw. (GLA).

Szybka rekomercjalizacja powierzchni to poświadczenie jakości naszych nieruchomości i ich wysokiej pozycji na lokalnych rynkach powierzchni handlowych” – mówi Robert Dudziński, Head of Asset Management w Newgate Investment. „To skutek przemyślanej strategii komercjalizacji oraz odpowiedni dobór formatów bardzo dobrze wpisujących się w lokalne uwarunkowania i potrzeby klientów. Tworzymy tradycyjnie handlowe lokalizacje, które na długo pozostaną preferowanymi przez lokalnych klientów. Rozwijając nasze koncepty pod uwagę bierzemy nie tylko aspekty biznesowe, ale także kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. W naszych nieruchomościach korzystamy z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, a takie ułatwienia dla konsumentów, jak ładowarki do samochodów elektrycznych znajdujące się na parkingach przy parkach staną się w ramach naszego portfolio standardem” – podkreśla Robert Dudziński.

Newgate Investment działa na polskim rynku od ponad 10 lat sukcesywnie rozbudowując swoje portfolio nieruchomości i dbając o jego wartość poprzez proaktywne zarządzanie. W ramach wewnętrznych struktur firmy funkcjonują działy leasingu, project management, property i asset managament oraz investment management. „Rozbudowana struktura, którą tworzą zespoły doświadczonych specjalistów, pozwala nam szybko i elastycznie reagować na rynkowe zdarzenia oraz na oczekiwania najemców. Kluczową kwestią przy komercjalizacji inwestycji są również wieloletnie relacje z najemcami. Newgate Investment wielokrotnie potwierdził, że jest sprawdzonym partnerem biznesowym i dostarcza sieciom handlowym oraz innym najemcom powierzchni komercyjnych sprawdzonych rozwiązań. Również nasi inwestorzy mogą liczyć na kompleksową ofertę naszej firmy: od wyszukania lokalizacji, poprzez budowę, komercjalizację aż po proaktywne, długoterminowe zarządzanie handlowymi aktywami przy jednoczesnym rygorystycznym podejściu do kwestii jakościowych i kosztowych” – podsumowuje Robert Dudziński z Newgate Investment.

Park w handlowy w Zgierzu o powierzchni wynajmowalnej 4 100 mkw. znajduje się w doskonale skomunikowanej okolicy. Zlokalizowany jest w otoczeniu licznych zabudowań jedno i wielorodzinnych, a oferta odpowiada na oczekiwania lokalnych mieszkańców. Obok sklepu Rossmann najemcami parku handlowego w Zgierzu są między innymi: Pepco, Biedronka czy też bank PKO BP. W obiekcie, w Grodzisku Mazowieckim (4 600 mkw. GLA) oprócz nowego sklepu Media Expert klienci znajdą także między innymi sklepy Sinsay, Dealz, TEDi czy Żabka.