Największy wybór włoskich win w sieci SPAR

Włosi są największym producentem wina na świecie

Sieć SPAR wprowadziła do oferty największy obecnie na rynku wybór włoskich win. Klienci mogą wybierać spośród wielu rodzajów wina praktycznie z każdego regionu Włoch. W katalogu znajdą dodatkowo ciekawe informacje o winie, Włoszech, sposobach przechowywania i podawania tego wyjątkowego napoju. Do tego można poznać zaskakujące ciekawostki – na przykład to, że korek wystrzelony z szyjki musującego wina osiąga prędkość nawet 106 km/h! Produkty są dostępne dla konsumentów powyżej 18 roku życia.

 Klienci w placówkach SPAR mogą kupić polskie produkty w atrakcyjnych cenach, a także bardzo dobrej jakości wyroby pod marką własną SPAR, których asortyment jest wciąż rozwijany. Sieć SPAR dynamicznie rozwija się w całej Polsce i szuka kolejnych lokalizacji. 

„Wina włoskie przywodzą na myśl pyszne jedzenie i miło spędzony czas. W końcu dla prawdziwego Włocha dobra kuchnia bez wyśmienitego wina nie istnieje. Dla obcokrajowców włoskie wino to synonim najwyższej jakości, wspaniałej historii i część kulturowego prestiżu. Włochy są ojczyzną znanego na całym świecie Chianti, ale trzeba wiedzieć, że o miano najsłynniejszego włoskiego regionu ubiega się nie tylko Toskania. Wyjątkowo dobre i uznawane na całym świecie wina produkują również Piemont, Trydent, regiony południowych Włoch oraz Sycylia. Ta ostatnia słynie z niezwykle zwariowanego wina o nazwie Marsala. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że we Włoszech istnieje największa różnorodność odmian winorośli na świecie. Można to szybko zauważyć, zwiedzając południe kraju, gdzie z uwagi na klimat niewielkie lokalne winnice oferują cały wachlarz najróżniejszych smaków. Bez wątpienia Włosi są największym producentem wina na świecie – kraj ten zaspokaja aż 20 procent światowej produkcji. To znacznie więcej niż jakikolwiek inny kraj. Oznacza to, że Włosi prawdopodobnie na winie znają się jak nikt inny. Teraz największy wybór włoskich win jest dostępny w sklepach SPAR w całej Polsce” – wyjaśnia Wayne Hodson, prezes zarządu sieci SPAR w Polsce.

Sieć SPAR angażuje się w lokalne inicjatywy społeczne w całej Polsce – w ramach zacieśniania relacji z mieszkańcami. W czerwcu SPAR organizował w Poznaniu rodzinny piknik, a także bieg na dystansie 5 km oraz biegi dla dzieci. Ambasadorem wydarzenia była Monika Stefanowicz – polska biegaczka, maratonka, trzykrotna uczestniczka olimpiady (w Atenach, Pekinie i Rio de Janerio), trzykrotna mistrzyni Polski w maratonie i dwukrotnie w półmaratonie. Na biegu pojawił się też Mezo – jeden z najpopularniejszych artystów sceny muzycznej, twórca takich hitów jak SACRUM, WAŻNE, KRYZYS, PO ROBOCIE czy ANIELE.

Dodatkowo SPAR był Sponsorem Głównym I Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o Kryształowego Siewcę, który odbył się w Poznaniu w dniach 11-12.06. Na parkiecie tanecznym można było zobaczyć 120 par tanecznych prezentujących krakowiaki, oberki, kujawiaki, mazury oraz polki zatańczone w formie towarzyskiej, w różnych kategoriach wiekowych.

Więcej informacji o sieci SPAR na stronie www.spar.pl