MINARO HOTEL TOKAJ – MGALLERY zaprasza do przystani pełnej przyrody 5-gwiazdkowy hotel debiutuje na węgrzech

Tokaj, 16 listopada 2022 r. – Do wiodącej butikowej kolekcji, MGallery Hotel Collection, dołącza nowy pięciogwiazdkowy hotel na Węgrzech. Luksusowy MINARO HOTEL TOKAJ – MGALLERY mieści się w historycznym kamieniołomie andezytu w górskiej scenerii wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Tokaju. Niespotykany spokój, niecodzienny design, wyjątkowe doświadczenia czy rytuały marki MGallery czekają na wszystkich odwiedzających nowo otwarty hotel grupy Accor.

Zapierający dech w piersiach MINARO HOTEL TOKAJ – MGALLERY oferuje gościom 100 luksusowych, nowoczesnych i starannie zaprojektowanych pokoi na 4 piętrach. Do ich dyspozycji jest także 10 apartamentów i 3 pokoje deluxe, które są wyposażone w prywatne sauny. Inspiracją do precyzyjnie dobranego wystroju wnętrz jest otoczenie historycznego kamieniołomu i wszechobecna przyroda. Nazwa Minaro pochodzi od połączenia lokalizacji obiektu – kopalni z płynnym złotem Tokaju – oro. Subtelne akcenty południowo-amerykańskiego wzornictwa są ukłonem w stronę Imperium Inków, które słynęło z wykorzystania kamienia andezytowego – bogactwa Andów. Projekt wyjątkowego designu hotelu uwzględnia także rzeki, lasy i mokradła, z którymi obiekt współgra w harmonii – połączenie natury i śladów człowieka kreuje pełną spokoju i wytchnienia aurę. Renomowany zespół lokalnych projektantów z Barna Gyula z Interioor One Kft we współpracy z Dudinszky Orsolya z Dudinszky Tervezőiroda, stworzył wyjątkową kompozycję tego butikowego hotelu.

Bliskość regionu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynnego Muzeum Wina, winnic oraz górski krajobraz odzwierciedla bogactwo kulinarnych doznań, jakie oferuje MINARO HOTEL TOKAJ – MGALLERY. Malownicza lokalizacja gwarantuje gościom zasmakowanie szerokiej oferty lokalnych win oraz zanurzenie zmysłów w klimacie regionu podczas każdego pobytu.

– Otwarcie tak wspaniałego hotelu jest idealnym uzupełnieniem MGallery Hotel Collection i początkiem pięknej przygody w wymarzonej lokalizacji. Cieszymy się, że możemy każdego dnia tworzyć niezapomniane chwile dla naszych gości podróżujących do Tokaju z całego świata. Dzięki wyjątkowej atmosferze butikowej marki MGallery, która wznosi gościnność na wyższy poziom, MINARO HOTEL TOKAJ – MGALLERY za sprawą urokliwego otoczenia, jest prawdziwym międzynarodowym skarbem hotelarstwa w winiarskim regionie Tokaju. Zapraszamy gości do odkrycia tego wyjątkowego skarbu i rozkochania się w urzekającej atmosferze i iście magicznym klimacie  wyznaje Dana Janigova dyrektor hotelu MINARO HOTEL TOKAJ – MGALLERY. 

NIEZWYKŁE MOMENTY – KULINARNE DOŚWIADCZENIA, KTÓRE POBUDZAJĄ ZMYSŁY

Tokaj to ponadczasowe miejsce od zawsze związane z produkcją wina, z którego słynie na cały świat. Nieopodal nowo otwartego hotelu znajduje się wiekowa winnica wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Mikroklimat regionu oraz bogata ziemia wulkaniczna nadają lokalnym winom wykwintny smak oraz złożoność, których głębię m