MACQUARIE CAPITAL DLA DL INVEST GROUP: 123,4 MLN EURO PRZEZNACZONE NA ROZBUDOWĘ LOGISTYCZNEGO PORTFELA FIRMY

Macquarie Capital Principal Finance (Macquarie) udzielił DL Invest Group pożyczki w wysokości 123,4 mln Euro. Kredyt został udzielony na okres trzech lat. Kapitał pochodzić będzie ze środków bilansowych Macquarie Capital. 

Zabezpieczeniem kredytu jest 10 nowoczesnych logistycznych aktywów zlokalizowanych w całej Polsce i o łącznej powierzchni 193 000 mkw. Obiekty te powstały na przestrzeni ostatnich pięciu lat, a ich najemcami są duże międzynarodowe firmy o ustalonej na rynku renomie.  

Dominik Leszczynski – dyrektor generalny DL Invest Group .
Fot. Dawid Markysz / EDYTOR.net

Transakcja ta jest odzwierciedleniem silnej pozycji Macquarie i możliwości dostarczenia finansowania dla dalszego rozwoju portfolio nieruchomości należącego do doświadczonego polskiego dewelopera i inwestora w dobie rynkowych wyzwań i makroekonomicznych perturbacji. Z dużą przyjemnością angażujemy się w dalszy rozwój DL Invest Group i jesteśmy przekonani, że jest to pierwszy z wielu kolejnych, wspólnych projektów” – mówi Alexi Antolovich, Global Co-Head Real Estate, Macquarie Capital Principal Finance

Dzięki współpracy z Macquarie rozpoczynamy realizację kolejnego etapu rozwoju naszej firmy. DL Invest Group jest podmiotem skupionym na długoterminowej maksymalizacji wartości aktywów poprzez między innymi proaktywne zarządzanie nieruchomościami i budowę relacji z najemcami. Macquarie był pragmatyczny przez cały proces negocjacji w okresie wzmożonej zmienności na polskich rynkach kapitałowych. Wypracowaliśmy uszyte na miarę naszych wspólnych potrzeb rozwiązanie, które pozwoli nam na dalszy rozwój i umocnienie naszej pozycji na polskim rynku” – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. 

Macquarie’s Principal Finance inwestuje środki Macquarie Groups dostarczając rozwiązań na rynkach kapitałowych i dłużnych podmiotom funkcjonującym na obszarach Europy, Ameryki Północnej oraz Australii i Azji. 

***

DL Invest Group to jeden z najdynamiczniej rozwijających się polskich inwestorów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowany portfel nieruchomości składa się z trzech segmentów: centrów logistycznych, centrów biurowych i parków handlowych. Starannie wyselekcjonowane lokalizacje i projekty, starannie przemyślane pod względem architektonicznym, funkcjonalnym i wykonawczym, przy zachowaniu rygorystycznych wymagań jakościowych, są podstawą sukcesu Grupy DL Invest, której portfolio obejmuje już ponad 2 000 000 mkw. nieruchomości.

Więcej informacji: www.dlinvest.pl