Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?

171 miast na całym świecie w tym 5 nowych tras z Paryża. 

Linia ogłosiła pełną ofertę na nadchodzący sezon.

 

Warszawa, 30 września 2022 r. – Kończy się sezon letni, który w Air France upłynął pod znakiem wzmożonego popytu na loty i ożywienia w ruchu turystycznym. W nadchodzącym sezonie jesień-zima, który będzie trwał od listopada 2022 r. do końca marca 2023 r. francuska linia planuje oddać do dyspozycji swoich podróżnych 171 kierunków, w tym 86 tras międzykontynentalnych i 85 połączeń średniego i krótkiego zasięgu. Ponadto jesienią oferta przewoźnika wzbogaci się o 5 nowych destynacji, a kilka niedawno zainaugurowanych, a interesujących pod względem turystycznym tras, zostanie utrzymanych również w rozkładzie zimowym. Ponadto, przed końcem tego roku na rynku pojawią się pierwsze Boeingi 777-300, w których Air France zaoferuje zmodernizowane kabiny Klasy Biznes. W najbliższych tygodniach, jako pierwsi nowej Klasy Biznes doświadczą pasażerowie na trasie Air France z Paryża do Nowego Jorku.

Oferta międzykontynentalna – nowa trasa z Paryża do Newark oraz wznowienie lotów do Kapsztadu i Tokio (Haneda)

W nadchodzącym sezonie Air France włączy do swojej siatki międzykontynentalnej jeden nowy kierunek w USA, wznowi też zamknięte z powodu Covid-19 połączenia do RPA i Japonii, a dwie zainaugurowane ostatnio trasy międzykontynentalne – z Gwadelupy do Montrealu i z Paryża do Dallas – będą kontynuowane również w sezonie zimowym 2022/23: 

Nowa trasa: Paryż (CDG) – Newark  

Od 12 grudnia b.r. Air France rozpocznie codzienne, bezpośrednie loty na trasie Paryż (CDG) – Nowy Jork Newark Liberty (EWR). Trasa ze stolicy Francji do drugiego co do wielkości (po JFK) międzynarodowego portu lotniczego w Nowym Jorku będzie oferowana całorocznie. Nowa trasa będzie uzupełnieniem sześciu rejsów dziennie pomiędzy Paryżem, a głównym nowojorskim lotniskiem Kennedy’ego (JFK), wykonywanych przez Air France wraz ze swoim partnerem z sojuszu Skytem – Delta Air Lines. Nowojorskie lotnisko Newark Liberty jest 18. portem docelowym Air France w Ameryce Północnej. Poza Newark, w zbliżającym się sezonie jesienno-zimowym oferta przewoźnika obejmuje następujące miasta w USA: Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, Nowy Jork-JFK, San Francisco, Seattle i Waszyngton D.C. Ponadto Air France zaoferuje loty do trzech kanadyjskich miast: Montrealu, Toronto i Vancouver oraz do Miasta Meksyk w Meksyku.

  • Wznowienie trasy Paryż (CDG) – Kapsztad

Zawieszone w związku z kryzysem Covid-19 połączenie pomiędzy Paryżem (CDG) a Kapsztadem w RPA zostanie wznowione od 30 października 2022 r. Oprócz Kapsztadu Air France oferuje loty do Johannesburga (7 razy w tygodniu).

  • Wznowienie trasy Paryż – Tokio (Haneda)

W związku z ponownym otwarciem granic Japonii, Air France wznowił loty między Paryżem (CDG) a Tokio (Haneda). W nadchodzącym sezonie linia będzie oferowała 10 lotów tygodniowo do Tokio, w tym 5 na lotnisko Haneda i 5 na lotnisko.

  • Kontynuacja połączenia: Gwadelupa – Montreal

Od 22 października 2022 r. Air France będzie ponownie obsługiwać zawieszone na lato bezpośrednie połączenie między Pointe-à-Pitre (Gwadelupa) a Montrealem (Kanada). Podróżni będą mieli do dyspozycji dwa loty tygodniowo.

  • Kontynuacja połączenia: Paryż (CDG) – Dallas

Zainaugurowana w sezonie letnim trasa do Dallas pozostanie w rozkładzie również zimą. Między Dallas a Paryżem (CDG) Air France zaoferuje 3 loty tygodniowo.

Oferta średniego zasiągu  – 4 nowe sezonowe kierunki w Europie

  • 4 nowe zimowe kierunki: Kittilä, Tromsø, Innsbruck i Salzburg

Od 10 grudnia europejska siatka Air France wzbogaci się o 4 nowe, zimowe kierunki: Kittilä (Finlandia) i Tromsø (Norwegia), dokąd będzie można polecieć raz w tygodniu z Paryża. Tego samego dnia francuska linia rozpocznie loty do dwóch miast w Austrii: Innsbrucka (2 loty w tygodniu) i Salzburga (1 lot w tygodniu).

  • Nowa trasa: Paryż (Orly) – Casablanca

Od 30 października b.r. Air France będzie oferował codzienne połączenie na trasie Paryż (lotnisko Orly) – Casablanca (Maroko).

  • Kontynuacja połączenia: Paryż (CDG) – Rovaniemi

Uruchomiona w 2021 roku trasa do Rovaniemi zostanie wznowiona również nadchodzącym sezonie zimowym, od 27 listopada b.r.

  • Oferta lotów z/do Polski do Paryża (CDG)

W nadchodzącym sezonie linia planuje realizować dwa do trzech lotów dziennie z/do lotniska Chopina w Warszawie do/z swojego portu bazowego w Paryżu (CDG), gdzie podróżni mogą się przesiąść na dalsze loty. 

Szczegółowy rozkład lotów jest dostępny na stronie airfrane.pl. Rozkład może ulec zmianie w zależności od bieżących ograniczeń podróży. Air France zaleca swoim klientom, aby przed podróżą sprawdzali aktualnie obowiązujące wymogi wjazdowe i dokumenty wymagane w tranzycie i w miejscu docelowym. Więcej informacji można znaleźć na stronie airfrance.traveldoc.aero. (1)

Nowa Klasa Biznes na lotach dalekiego zasięgu

Jeszcze w tym roku na rynku pojawią się pierwsze Boeingi 777-300, w których Air France zaoferuje zmodernizowane kabiny Klasy Biznes. W najbliższych tygodniach, jako pierwsi nowej Klasy Biznes doświadczą pasażerowie na trasie Air France z Paryża (CDG) do Nowego Jorku. Każdy z dwunastu poddanych modernizacji Boeingów B777-300 zostanie wyposażony w 48 foteli Klasy Biznes, rozmieszczonych w dwóch kabinach, w układzie 1 – 2 – 1 (4 fotele w rzędzie), aby zapewnić podróżnym swobodny dostęp do przejść i łatwość w poruszaniu się po pokładzie. Nowe fotele rozkładają się do poziomu idealnie płaskiego, blisko dwumetrowego łóżka, a ich specyficzny kształt oraz przesuwane drzwi zapewniają strefę doskonałej prywatności. Elegancko wyposażone kabiny, szlachetne materiały jak drewno, wełna, skóra i szczotkowane aluminium oraz nowa kolorystyka wnętrza z podświetlanymi emblematami firmy, podkreślają francuską sztukę podróżowania – styl i dbałość o szczegóły.

Więcej o nowych kabinach Klasy Biznes Air France można dowiedzieć się tutaj.

  1. Aby sprawdzić wymogi wjazdowe obowiązujące podczas całej podróży, przy lotach tranzytowych przez Paryż, na stronie airfrance.traveldoc.aero należy wpisać kolejno wszystkie odcinki podróży.