Kancelaria DLA Piper utworzyła stanowisko prawnika pro bono w Warszawie; objęła je Anna Kalinichenko

11 maja 2022 – Anna Kalinichenko, ukraińska adwokatka, dołączyła do warszawskiego biura DLA Piper, gdzie objęła nowo utworzone stanowisko prawnika pro bono. Będzie wspierać działania warszawskiego zespołu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej i współpracować z prawnikami pro bono z innych biur DLA Piper.

Jako jedna z największych firm prawniczych na świecie, DLA Piper rozwija praktykę pro bono na niespotykaną skalę. W jej ramach eksperci DLA Piper oferują wsparcie podmiotom, których nie stać na opłacenie usług prawnych. Wśród beneficjentów zespołu pro bono są osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy społeczni, instytucje naukowe, organizacje międzynarodowe, a także kraje rozwijające się. Teraz, w związku z wojną w Ukrainie również w warszawskim biurze utworzono osobne stanowisko prawnika pro bono, aby lepiej koordynować działania pomocowe.

Udzielamy realnego wsparcia migrantom, którzy stracili wszystko i są w rozpaczliwej potrzebie. Jednym z filarów naszych wartości w Polsce w ciągu ostatnich 15 lat było świadczenie bezpłatnych usług najbardziej potrzebującym. Nasz zespół chętnych i empatycznych ludzi wypełnia tę misję – powiedziała Marta Frąckowiak, partnerka kierująca praktyką prawa handlowego, fuzji i przejęć, oraz odpowiadająca za koordynację działań pro bono w warszawskim biurze DLA Piper – Zdecydowaliśmy o utworzeniu osobnego stanowiska do koordynacji naszych działań, aby zwiększyć ich efektywność. Mamy globalne struktury, wiedzę i możemy z tego korzystać. Bardzo cieszę się, że Anna dołącza do nas. 

Anna Kalinichenko, jako starszy prawnik pro bono, wspiera m.in. projekt DLAGranicy, uruchomiony przez warszawską kancelarię w odpowiedzi na kryzys migracyjny wywołany zmianą władzy w Afganistanie oraz kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. W związku z wojną w Ukrainie i kryzysem uchodźczym, w ramach projektu DLAGranicy, blisko 60 prawników i pracowników warszawskiego biura kancelarii, w tym pracownicy DLA Piper GSC Poland, zaangażowani są w pomoc dla Ukraińców oraz innych obywateli uciekających z tego kraju. DLA Piper oferuje bezpłatne usługi prawne dla organizacji pozarządowych i osób prywatnych, zapewnia pomoc w zakresie organizacji zakwaterowania, żywności i odzieży dla uchodźców, koordynuje transport z granicy polsko-ukraińskiej do różnych miejsc w Polsce i Europie, a także wspiera finansowo osoby i instytucje.

Bardzo się cieszę, że mogłam dołączyć do zespołu pro bono w DLA Piper w Warszawie. Traktuję to jako wielką szansę na rozwój. Da mi to również możliwość niesienia pomocy moim rodakom w tych niezwykle trudnych czasach, a także innym ludziom, którzy są w potrzebie. Uruchomienie tej inicjatywy jest dowodem na społecznie odpowiedzialne podejście DLA Piper do prowadzenia biznesu – powiedziała Anna Kalinichenko, starszy prawnik pro bono. 

W Ukrainie, Anna Kalinichenko specjalizowała się w prawie bankowym i finansowym. Doradzała międzynarodowym i ukraińskim klientom w transakcjach dotyczących kredytów dwustronnych i konsorcjalnych, project finance i emisjach obligacji. Uczestniczyła również w wielu projektach restrukturyzacji zadłużenia i wspierała klientów w kwestiach regulacyjnych. Wcześniej była prawnikiem w spółce metalurgicznej i pracowała jako senior associate w ukraińskich i międzynarodowych kancelariach prawnych.

O DLA Piper

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie,
w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach, co umożliwia jej zaspokajanie potrzeb prawnych klientów na całym świecie.

Warszawskie biuro Kancelarii rekomendują międzynarodowe rankingi Chambers and Partners, IFLR1000, a także The Legal 500 EMEA, który wyróżnia DLA Piper we wszystkich 21 kategoriach dla Polski, z czego 19 przypada na Tier 1 i Tier 2. Więcej informacji na temat biura i zakresu świadczonych usług można znaleźć na stronie: www.dlapiper.com.