Jak czyścić zanieczyszczenia przemysłowe?

Ekstremalnie trudne do usunięcia zanieczyszczenia spowodowanie chemikaliami wymagają odpowiednio wydajnych maszyn czyszczących. Wykonanie tego niełatwego zadania ułatwiają hydropiaskarki. Jak działa ten sprzęt i co decyduje o jego przewadze?

fot. www.freepik.com

Do czego używa się hydropiaskarek?

Hydropiaskarka jest specjalistycznym urządzeniem służącym do usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez niezwykle trudne do usunięcia substancje. Zaliczają się do nich chemikalia, takie jak np. lakiery, farby i emulsje. Oprócz tego sprzęty są przydatne w pozbywaniu się zanieczyszczeń z pianek budowlanych, olejów, wapna, betonu i tworzyw sztucznych. Kolejnym zastosowaniem hydropiaskarki jest czyszczenie powierzchni z resztek roślin i mułu. Dzięki niej można usunąć też rdzę.

Szerokie możliwości wykorzystania są powodem, dla którego hydropiaskarki kupują przedsiębiorstwa z różnych branż. Urządzenia te odznaczają się też wysoką wydajnością. Z powodzeniem mogą zastąpić maszyny wykorzystujące suche piaskowanie lub lód, jak również sodowanie. Najlepiej sprawdzić to na przykładzie, jakim są ceny hydropiaskarek. W tym przypadku będą to sprzęty firmy SANdBOT.

Hydropiaskarka – jaki to wydatek?

Przeciętny koszt hydropiaskarki SANdBOT to ok. 40 tys. zł. Co ważne, jest to wyłącznie koszt orientacyjny. Ostateczna kwota zależy od specyfikacji technicznej urządzenia. Jednym z elementów wpływającym na koszt ceny jest wielkość urządzenia czyli pojemność zbiornika. Hydropiaskarka SANdBOT dysponuje zbiornikami 100 i 200 litrowymi. 

Warto mieć na uwadze także dodatkowe wyposażenie. Może być nim wąż roboczy dostosowany do potrzeb klienta, dodatkowe dysze robocze czy choćby kompresor.

W tym przypadku warto skontaktować się z ekspertem firmy i porozmawiać o własnych potrzebach.

W jakich branżach wykorzystuje się hydropiaskarki?

Hydropiaskarki znajdują zastosowanie zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach. Zadowoleni z tego sprzętu będą m.in. właściciele i pracownicy warsztatów samochodowych, którym urządzenie przyda się do usuwania oleju i lakieru.

Maszyna przyda się w firmach budowlanych, gdzie zachodzi potrzeba pozbycia się resztek zapraw. W podobnych scenariuszach hydropiaskarka sprawdzi się w firmach wykonujących prace renowacyjne i drogowe.

To także sprzęt, z którego korzystają też wielkie koncerny. Przykładem jest branża wydobywcza. Tego typu sprzętu używają m.in. pracownicy rafinerii i górnicy. W tego typu urządzenia wyposażają się stocznie oraz huty.