Jabra przedstawia profesjonalne zestawy głośnomówiące nowej generacji, dzięki którym praca w środowisku hybrydowym brzmi zdecydowanie lepiej

 • Rodzina zestawów głośnomówiących Jabra Speak2 oferuje zaawansowany dźwięk w trybie pełnego dupleksu, który umożliwia prowadzenie naturalnych rozmów dwukierunkowych, zupełnie jakby wszyscy rozmówcy znajdowali się na miejscu.
 • Urządzenia z nowej serii  wyposażone są w cztery mikrofony oparte na technologii kształtowania wiązki oraz innowacyjnej funkcji redukcji szumów tła
 • Technologia normalizacji poziomu głosu zastosowana w każdym zestawie głośnomówiącym Speak2 sprawia, że nie ma konieczności mówienia podniesionym głosem
 • Speak2 75 wyposażony jest w super szerokopasmowy dźwięk i pełnozakresowy głośnik 65 mm, który gwarantuje wyjątkowe doznania dźwiękowe

Kopenhaga, 28 lutego, 2023 – Jabra, lider w dziedzinie konsumenckich i biznesowych rozwiązań audio i wideo, wprowadza dziś na rynek nową gamę produktów Speak2, w skład której wchodzą zestawy głośnomówiące Speak2 75, Speak2 55 i Speak2 40. To uzupełnienie wiodącej na światowym rynku linii profesjonalnych zestawów głośnomówiących serii Speak.

Praca hybrydowa zmieniła sposób, w jaki się spotykamy – 80% wszystkich spotkań odbywa się obecnie całkowicie zdalnie lub hybrydowo*. Nowa seria Speak2 została zaprojektowana specjalnie po to, aby zaspokoić potrzebę posiadania inteligentnego głośnika, który jest w stanie poradzić sobie z naszym intensywnym hybrydowym dniem pracy – niezależnie od tego, czy spotykamy się w sali konferencyjnej, rozmawiamy bezpośrednio, przesyłamy strumieniowo multimedia, prezentacje czy inne materiały.

Jabra od wielu lat jest liderem na rynku w segmencie zestawów głośnomówiących, dzięki sprzedaży ponad 9 milionów sztuk tych urządzeń. Teraz, dzięki wyjątkowemu zwiększeniu mocy głośnika, linia Speak2 jest jak panoramiczny dźwięk dla Twoich uszu, oferując mobilną i ponadczasową profesjonalną jakość dźwięku, tak aby wszystkie głosy były słyszalne, niezależnie od tego, skąd pochodzą.

Inżynieria nowej generacji dla głosów wszystkich i każdego z osobna

Aby wszyscy uczestnicy spotkań nie tylko czuli się słyszani, ale także słuchani, produkty z serii Speak2 zostały zaprojektowane tak, aby wykraczać poza standardową wydajność zestawu głośnomówiącego i zapewnić dźwięk w trybie pełnego dupleksu. Gwarantują dzięki temu użytkownikom rozmawiającym jednocześnie prowadzenie znacznie bardziej naturalnych dialogów w obydwu kierunkach, tak jakby każdy z rozmówców był tam osobiście, bez zakłócania przebiegu rozmowy.

42% respondentów twierdzi, że nie słyszy tego, co się do nich mówi podczas spotkań*. Dzięki głośnikom Speak2 75, Speak2 55 i Speak2 40 rozmówca nie musi już podnosić głosu, tak jak wcześniej w przypadku słabej jakości zestawów głośnikowych. Każdy głośnik z nowej serii jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię normalizacji poziomu głosu i najnowocześniejsze mikrofony kształtujące wiązkę, które eliminują szumy tła, zapewniając doskonałe wychwytywanie głosu.

Stworzona z myślą o wszechstronności, seria Speak2 oferuje profesjonalne, poręczne i przenośne urządzenia wyposażone w najnowszą technologię. Wszystko to opakowane w stylowy, nowoczesny design z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, w tym w 100% przyjaznego dla środowiska materiału, z którego wykonany jest głośnik. W trybie połączenia dyskretny pierścień interfejsu użytkownika świeci się i ułatwia korzystanie z funkcji za pomocą odpowiednich ikon.

Zaawansowany profesjonalny zestaw głośnomówiący o doskonałej jakości dźwięku 

Jabra Speak2 75 jest jak kieszonkowa sala konferencyjna, ponieważ jest to jedyny zestaw głośnomówiący w tej klasie posiadający specjalnie zaprojektowany wskaźnik jakości mikrofonu (Microphone Quality Indicator). 360-stopniowy pierścień świetlny informuje użytkowników o tym, jak dobrze ich głos jest wychwytywany przez mikrofony, co daje im pewność prawdziwego profesjonalizmu niezależnie od tego gdzie pracują.

Ponadto zestaw ten zawiera zaawansowany, pełnozakresowy głośnik 65 mm, oferujący znacznie lepsze brzmienie dźwięku, co ostatecznie przekłada się na znacznie bardziej wydajne i produktywne spotkania.

Kompaktowe zestawy głośnomówiące wyposażone w technologie zwiększające produktywność 

Seria Jabra Speak2 zapewnia bezproblemową łączność typu plug-and-play, dzięki czemu użytkownicy mogą skupić się na tym, co najważniejsze – na prowadzeniu profesjonalnych i niezawodnie doskonałych spotkań. Osoby, które lubią mieć wybór, mogą skorzystać z przewodu USB do bezpośredniego połączenia z zestawem Speak2 40 lub wybrać połączenie bezprzewodowe z zestawami Speak2 75 lub Speak2 55.

Wreszcie, każdy zestaw głośnomówiący z serii Speak2 współpracuje ze wszystkimi wiodącymi platformami do wirtualnych spotkań, co oznacza, że użytkownicy mogą pewnie uczestniczyć w rozmowach i spotkaniach z dowolnego miejsca, bez obaw o niską jakość dźwięku lub problemy z łącznością. Nie trzeba także martwić się o ich trwałość, ponieważ wszystkie produkty Jabra Speak2 posiadają stopień ochrony IP64 przed pyłem i wodą.

Aurangzeb Khan, SVP for Collaboration Solutions w Jabra wyjaśnia: “Czystość dźwięku ma fundamentalne znaczenie, gdy chcemy sprawić, aby wszyscy pracownicy czuli się włączeni w przebieg spotkań hybrydowych. Dlatego Jabra podjęła wyzwanie polegające na zaprojektowaniu na nowo wiodącej na świecie serii zestawów Jabra Speak w celu uzyskania lepszej wydajności i optymalnych doświadczeń. Nowa seria Speak2, opracowana specjalnie dla pracowników hybrydowych, którzy chcą słyszeć i być słyszani w najbardziej efektywny sposób, udowadnia osobom pracującym elastycznie na przemian z domu lub z biura, że ich głos również ma znaczenie. Zatem, zabierz głos już dziś”.

Najważniejsze cechy wspólne dla serii Speak2:

 • Cztery mikrofony kształtujące wiązkę z innowacyjną technologią redukcji hałasów tła
 • Zaawansowany dźwięk w trybie pełnego dupleksu
 • Technologia normalizacji poziomu głosu
 • Zaprojektowane do współpracy ze wszystkimi wiodącymi platformami do prowadzenia wirtualnych spotkań, takimi jak Microsoft Teams, Google Meet i Zoom
 • Ochrona przed pyłem i wodą zgodna z normą IP64

Cechy wyróżniające Speak2 75:

 • Super szerokopasmowy dźwięk i pełnozakresowy głośnik 65 mm
 • Wskaźnik jakości mikrofonu (Microphone Quality Indicator)
 • Do 33% ekologicznych materiałów, z których zestaw jest wykonany (części mechaniczne)
 • Łatwe łączenie z Microsoft Swift Pair
 • Łączność typu plag-and-play bezpośrednio po wyjęciu z pudełka
 • Do 32 godzin bezprzewodowej pracy na baterii
 • Microsoft Teams Rooms i Zoom Rooms

Speak2 55 i Speak 40:

 • Łatwość użytkowania na zasadzie plug-and-play – zestaw Jabra Speak2 55 może pracować do 12 godzin na baterii
 • W ponad 50% składa się z materiałów ekologicznych (części mechaniczne)

Zestawy Speak2 będą dostępne z końcem marca 2023 roku.

Speak2 75 MSRP $369/€339

Speak2 55 MSRP $189/€169

Speak2 40 MSRP $169/€149

Dowiedz się więcej o Jabra Speak2 na stronie www.jabra.pl/speak2

*Jabra Hybrid Ways of Working Global Report 2022

O Jabra

Jabra to wiodąca na świecie marka rozwiązań audio i wideo, w tym dedykowanych do współpracy profesjonalnej, stworzona z myślą o wzmocnieniu pozycji jej klientów dzięki możliwości korzystania ze znakomitych produktów zarówno konsumenckich jak i biznesowych. Jako dumny członek GN Group nie ustaje w wysiłkach, aby zbliżyć ludzi do siebie nawzajem i do wszystkiego, co jest dla nich ważne. Najwyższa jakość rozwiązań technologicznych Jabra to efekt pionierskiej pracy realizowanej przez 150 lat w ramach GN. Wieloletnie doświadczenie pozwala tworzyć firmie zintegrowane narzędzia komunikacyjne dla firm z sektora call center, biur i współpracy, które pomagają profesjonalistom pracować efektywniej z dowolnego miejsca; a także bezprzewodowe słuchawki true wireless, w tym douszne, które pozwalają konsumentom cieszyć się znakomitą jakością połączeń, muzyki oraz multimediów. Firma GN, założona w 1869 roku, działa w 100 krajach na świecie, oferując innowacyjność, niezawodność oraz wygodę użytkowania. GN zatrudnia ponad 7 500 osób, a jej roczny przychód wyniósł w 2022 roku 18,7 mld DKK, z czego 12,5 mld DKK wygenerowało GN Audio.

GN zbliża ludzi i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Kopenhadze. www.jabra.pl

© 2023 GN Audio A/S. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jabra® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy GN Audio A/S. Wszystkie inne znaki towarowe zawarte w niniejszym dokumencie należą do ich właścicieli (projekt i specyfikacje mogą ulec zmianie bez uprzedniego powiadomienia).