Informacja prasowa Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2022”

(Warszawa, 14.06.2022)Tytuł „Kobieta roku w Logistyce” przyznawany jest od 10 lat podczas Forum Kobiet w Logistyce, które dedykowane jest menedżerkom pracującym zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest promowanie różnorodności oraz zaangażowania kobiet w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności. Jego twórczynią jest Beata Trochymiak, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce, wydawca i redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

10. edycja Forum Kobiet w Logistyce odbyła się pod hasłem „Przywództwo w Logistyce”, w dniach 6-7 czerwca 2022 r. w Łodzi. 

  Przywództwo ma wiele twarzy, ale najważniejsza z nich to autentyczność. Tegoroczne Forum właśnie takie było, autentyczne, pełne ciekawych wystąpień, w trakcie których poruszaliśmy trudne tematy dotyczące przywództwa w naszej branży.  I jak zawsze, jego kulminacją było wręczenie wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce” dwóm liderkom, zarówno ze strony dostawcy jak i odbiorcy usług logistycznych. W tym roku otrzymały je Panie, które są wyjątkowym przykładem niesamowitego zaangażowania w rozwój logistyki a także działalności na rzecz innych kobiet   – mówi Beata Trochymiak, twórczyni wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce”, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. 

Kobieta w Logistyce 2022

Wyróżnienia i statuetki „Kobiety w Logistyce 2022” wręczono w pierwszym dniu Forum w trakcie uroczystej gali. Wyróżnienie otrzymały Panie:

 

Anna Sawicka, menedżerka Działu Transportu i Doskonalenia Procesu Obsługi Konsultantek Avon Distribution Polska jako „Kobieta w Logistyce 2022 – odbiorca usług logistycznych”  

Ellina Lolis, wiceprezes zarządu Hillebrand Polska jako „Kobieta w Logistyce 2022 – dostawca usług logistycznych”

Anna Sawicka

Od wielu lat związana z Avon, międzynarodową firmą kosmetyczną. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Zaczynała pracę w logistyce od zarządzania przepływem towarów pomiędzy magazynami wewnętrznymi i zewnętrznymi a centrum dystrybucyjnym. Zarządzała też procesami pakowania 185 mln produktów rocznie i kierowała pracą ponad 350 osobowego zespołu operacyjnego. Od 2016 r. zarządza procesem dystrybucji ponad 5 mln zamówień rocznie do 320 tys. konsultantek na rynku polskim, czeskim i niemieckim oraz procesami zwrotów. Odpowiada za planowanie i realizację budżetu, analizę i optymalizację kosztów, negocjowanie umów z dostawcami usług logistycznych i podpisywanie kontraktów z firmami transportowymi. Zarządza też działem jakości, sprawuje nadzór nad audytami jakości procesu pakowania i paletyzacji kartonów. W celu zapewnienia optymalnych rozwiązań serwisowych i właściwej jakości produktów współpracuje z Działem Sprzedaży, Obsługi Klienta i Działem Jakości EMEA w Avon. 

Ellina Lolis

Od początku swojej kariery zawodowej jest związana z branżą logistyczną. Swoją przygodę z logistyką rozpoczęła w 2008 roku, pracując jako spedytor a następnie jako specjalista do spraw transportu międzynarodowego w dużym zakładzie produkcyjnym. Później pracowała w firmach spedycyjno – logistycznych, zdobywając doświadczenie w organizacji transportów morskich, lotniczych i kolejowych. Przez kilka lat pełniła funkcję kierownika działu logistyki u jednego z największych dystrybutorów kosmetyków na świecie, w tym również w Dubaju, gdzie była odpowiedzialna za logistykę firmy na rynkach Bliskiego Wschodu. Po powrocie zajmowała kierownicze stanowiska w firmach spedycyjnych aż do 2019 roku, kiedy to została wiceprezesem polskiego oddziału globalnego operatora logistycznego obsługującego branżę beverage. Następnie została mianowana dyrektorem regionalnym, odpowiadając za działalność spółki w 12 krajach. To niebywały przykład kariery od spedytora do prezesa zaledwie w 11 lat.

O wyróżnieniu „Kobieta roku w Logistyce”
Wyróżnienie tytułem „Kobieta roku w Logistyce” przyznawane jest od 2011 r. a jego twórczynią jest Beata Trochymiak, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. Oceny zgłoszeń kandydatek dokonuje kapituła, w skład której wchodzą: prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), prof. Ernest Czermański (Uniwersytet Gdański), prof. Danuta Kisperska-Moroń (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), Agnieszka Bilińska (CEO Trusted Up). Zgłoszenia dokonywane są poprzez ankietę udostępnianą na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegają odpowiedzi na 5 pytań z obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe / społeczne, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet, work-life balance. Wybór laureatek dokonywany jest na podstawie sumy ocen wystawianych przez kapitułę za każdy z ww. obszarów ankiety. 

***

Opis do zdjęcia – od lewej: Ellina Lolis, Beata Trochymiak i Anna Sawicka.