HOTEL BELLOTTO WE WSPÓŁPRCY Z WARSZAWSKĄ GALERIĄ SZTUKI

Usytuowany w murach XVI-wiecznego Pałacu Prymasowskiego hotel Bellotto oferuje relaks i ekscytujące wrażenia dla ciała, ale przy tym dba o doznania artystyczne swoich gości. Wiosną 2023 roku obiekt oficjalnie rozpoczyna kooperację ze znaną warszawską PRAGALERIĄ. Owocem współpracy będą liczne wystawy i aukcje polskich artystów organizowane w hotelu. To jedno z działań, które wpisuje się w strategię hotelu.

Bellotto usytuowany jest w centrum warszawskiej starówki. Ten historyczny pałac, w którym dziś mieści się obiekt od zawsze był ściśle związany ze sztuką, o czym świadczy nazwa, która pochodzi od znakomitego włoskiego mistrza Canaletta, czyli Bernarda Bellotto.  To właśnie dzięki jego dziełom udało się odbudować zniszczoną wojną Warszawę, a szczególnie Starówkę. Stąd w logotypie  można dopatrzeć się malarskiego pędzla.

Ze sztuką mu do twarzy

Sztuka jest wpisana w DNA hotelu. Dlatego też w obiekcie były już organizowane liczne wystawy, zarówno uznanych, polskich twórców, jak i lokalnej bohemy artystycznej. W tym celu znajdujące się na parterze sale konferencyjne oraz niezniszczona działaniami wojennymi zabytkowa piwnica zamieniały się w profesjonalną przestrzeń wystawienniczą, nieodbiegającą od standardów prezentowanych przez współczesne galerie sztuki.

Najważniejszy jest klient i wsłuchiwanie się w jego potrzeby. Dlatego hotel na bieżąco stara się sprostać ich potrzebom.

Chcemy, by Hotel Bellotto był dla naszych gości czymś więcej niż tylko hotelem, w którym mogą odpocząć, ale miejscem, które ich inspiruje, wspiera ich codzienne pasje. Dbamy o detale – jak w przeszłości Canaletto i tym się  kieruje w codziennej pracy i w myśleniu
o przyszłości. Mamy ambicje być hotelem najbardziej skoncentrowanym na pasjach naszych gości. –
mówi Maciej Wołoszczak, dyrektor operacyjny Hotelu Bellotto.

Ostatnio goście zwrócili się do hotelu z prośbą o organizacje wernisażu ich ulubionych malarzy. I tak zrodził się pomysł na „Spotkania ze Sztuką” i nawiązanie stałej, strategicznej współpracy z warszawską PRAGALERIĄ. W planach jest organizacja 4 wernisaży, edycja wiosenna, letnia, jesienna i zimowa.

Strategiczne partnerstwo

Pragaleria to galeria sztuki i dom aukcyjny istniejący od 2015 roku na warszawskiej Pradze. Głównym celem jej działalności jest promowanie współczesnej polskiej sztuki i klasyki designu. Galeria organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą oraz liczne aukcje (m.in.: aukcje młodych twórców, aukcje sztuki dawnej a także aukcje designu i liczne aukcje tematyczne). Instytucja prezentuje zarówno uznanych już na międzynarodowej arenie artystycznej twórców, jak i początkujące młode talenty.

Jesteśmy przekonani, że wspólne przedsięwzięcia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród gości hotelu, adeptów sztuki, jak i miłośników sztuki i kolekcjonerów. Dołożymy wszelkich starań, żeby wystawy organizowane wspólnie przez Hotel Bellotto i Pragalerię prezentowały najwyższy poziom artystyczny – powiedział Mikołaj Konopacki, Prezes Pragalerii.

Pierwsze, wiosenna edycja „Spotkania ze sztuką” w hotelu Bellotto odbędzie się już na początku kwietnia.