Fundacja Śnieżka odnawia kolejne oddziały dębickiego szpitala

Fundacja Śnieżka wykonała renowację Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii dębickiego szpitala. To już trzeci oddział Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy, który udało się odnowić przy wsparciu Śnieżki, a także 33. w ramach projektu renowacji oddziałów szpitalnych w skali całego kraju. Podczas spotkania przedstawiciele Fundacji zapowiedzieli też kontynuację działań w dębickim ZOZ.

W prezentacji odnowionego oddziału wzięły udział władze oraz pracownicy szpitala – w tym dyrektor naczelny Przemysław Wojtys, kierownik oddziału lek. med. Jadwiga Niemiec-Kulij oraz pielęgniarki oddziałowe. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele zarządu Fundacji Śnieżka.

W działalności naszej fundacji ważne miejsce zajmują projekty realizowane lokalnie, dlatego też po raz kolejny wracamy do dębickiego szpitala z misją poprawy komfortu leczenia pacjentów. Jak pokazują nasze dotychczasowe doświadczenia, estetyka wnętrz to nie tylko efekt wizualny, ale także czynnik zwiększający poczucie bezpieczeństwa i wspierający rekonwalescencję. Dobrze dobrane kolory pozytywnie oddziałują na samopoczucie i mamy nadzieję, że odczują to także pacjenci tutejszego oddziału – mówi Piotr Drogoń, członek zarządu Fundacji Śnieżka.

Aby zrealizować kompleksową i profesjonalną renowację pomieszczeń oddziału użyto gładzi, gruntów i plamoodpornych farb wyprodukowanych przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka. Łącznie zużyto 2500 kg gładzi, 150 litrów gruntu i 800 litrów farb. Działania objęły także zakup i montaż nowych odbojnic, a fundacja sfinansowała również wszelkie koszty prac remontowych. Na odnowienie dębickiego Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Fundacja Śnieżka przeznaczyła łącznie środki w wysokości 136 tys. zł.

Projekt Fundacji bardzo dobrze wpisał się w potrzeby naszego oddziału, który od lat nie przeszedł gruntownej renowacji. Dzięki tym działaniom nasza placówka zyskała całkiem nowe oblicze, co widać już na pierwszy rzut oka. Zmianę doceniamy nie tylko my jako personel, cieszy ona także naszych pacjentów, którzy z uśmiechem komentują nowe oblicze tego miejsca – podsumowuje kierownik oddziału Jadwiga Niemiec-Kulij.

To nie koniec działań Fundacji Śnieżka na rzecz dębickiej placówki. Podczas spotkania prasowego przedstawiciele jej zarządu zapowiedzieli kontynuację projektu:

W czasie wykonywanych przez nas prac renowacyjnych tutejszy Oddział Wewnętrzny został połączony w jedną wspólną jednostkę z Kardiologią. Chcemy dołożyć naszą cegiełkę do tej integracji poprzez odnowienie również drugiej części oddziału, gdzie już wkrótce, z radością rozpoczniemy prace – podsumowała Agnieszka Węgrzyn, członek zarządu Fundacji.

Kolejne wsparcie Śnieżki dla lokalnej społeczności

„Świat w kolorach” to inicjatywa z kilkunastoletnią tradycją, dzięki której renowację przeprowadzono dotychczas w 33 oddziałach w całej Polsce. Aktualnie projekt koncentruje się na wspieraniu dwóch typów oddziałów – są to dziecięce oddziały psychiatryczne oraz inne oddziały lokalnych placówek medycznych.

Pod koniec 2021 roku Fundacja Śnieżka odnowiła dziecięce i młodzieżowe oddziały psychiatryczne w Łańcucie, zaś w ub.r. ponownie wsparła dębicki Zespół Opieki Zdrowotnej. W dębickim szpitalu jako jeden z pierwszych pomocą Śnieżki został objęty tutejszy Oddział Dziecięcy. Jego ponowna renowacja została wykonana w 2019 roku. Z kolei w kwietniu ub.r. po zakończonym remoncie fundacja zaprezentowała Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Ginekologii Onkologicznej.

Fundacja Śnieżka jest Organizacją Pożytku Publicznego, KRS 0000231088. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku dochodowego naszej Fundacji.