Faulhaber wciela spółkę zależną PDT

Od momentu stania się spółką zależną firmy Faulhaber w 2014 r. PDT produkuje wytłaczane części do układów napędowych dla tego renomowanego specjalisty w dziedzinie technologii napędów miniaturowych i mikronapędów.

 

– Integracja jest częścią naszej strategii rozwoju, dzięki której w dalszym ciągu możemy poszerzać możliwości w zakresie dostaw i zwiększać wartość dodaną oferowaną klientom – wyjaśnia Karl Faulhaber, dyrektor zarządzający firmy Faulhaber. – Teraz w naszym zakładzie mamy własne wysoko wydajne centrum obróbcze. Dzięki temu możemy zwiększyć zakres modyfikacji na życzenie klienta i przyspieszyć je, skracając czas dostawy. To również optymalne dopełnienie synchronizacji naszych zakładów produkcyjnych.

Maszyny do obróbki CNC zostały już przeniesione do Schönaich. Nowi specjaliści cieszą się z bycia częścią uznanej firmy Faulhaber. W nowej lokalizacji pracują w systemie trzyzmianowym.

– Z radością witamy nowych członków zespołu i życzymy pomyślnego startu w Schönaich – mówi Faulhaber. – Dzięki tej zmianie możemy również poszerzyć nasze kompetencje w tej dziedzinie w ukierunkowany sposób. Korzystają na tym także nasi klienci, otrzymując jeszcze większy wybór indywidualnych, kompletnych rozwiązań napędowych.

źródło: Faulhaber