Dzięki nowej stronie narzędziowej FPPP wprowadzanie technologii cyfrowych do przedsiębiorstw staje się znacznie prostsze

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości ma przyjemność poinformować, że uruchomiła nową stronę internetową z narzędziami na swoim portalu https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/narzedzia-fppp/. Nowe narzędzia mają na celu pomóc w szybkim diagnozowaniu stanu przedsiębiorstw w zakresie cyfryzacji, wskazać przykłady udanych wdrożeń, umożliwić przetestowanie wybranych rozwiązań i zidentyfikować potencjalne źródła finansowania.

,,Skuteczne wprowadzanie nowych technologii do przedsiębiorstwa wymaga wiedzy i odpowiednich narzędzi. Świadome podjęcie decyzji powinno być poprzedzone analizą stanu wyjściowego, badaniem dostępnych na rynku opcji i możliwości ich finansowania oraz przede wszystkim zdefiniowaniem korzyści dla przedsiębiorstwa. W tym przypadku warto bazować na doświadczonych partnerach i sprawdzonych rozwiązaniach”. – wskazuje dr Piotr Kryjom zastępca dyrektora Działu Zarządzania wiedzą oraz współautor koncepcji strony narzędziowej.

W obecnej erze cyfrowej i technologicznej, cyfryzacja przedsiębiorstw stała się nieodłączną częścią ich strategii rozwoju. Przedsiębiorstwa, które doskonale wykorzystują narzędzia cyfrowe, mają przewagę konkurencyjną, zwiększoną efektywność operacyjną i są w stanie dostosować się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego.

Głównym celem opracowania narzędzi i strony jest umożliwienie dostępu do informacji, wsparcia i narzędzi, które mogą pomóc przedsiębiorcom w podejmowaniu strategicznych decyzji oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w ich działalności. Dla ułatwienia pracy narzędzia zostały przypisane do odrębnego etapu procesu transformacji cyfrowej według jego zastosowania: Diagnoza, Pomysł, Kompetencje, Finansowanie. W cyklach cotygodniowych będą pojawiały się również publikacje opracowane przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości czyli Przegląd technologiczny, który będzie pozwalał na bieżąco śledzić aktualne szanse i wyzwania, jakie pojawiają się dzięki nowym technologiom oraz dostarczy rzetelną wiedzę o tym, jak najnowsze osiągnięcia naukowe będą kształtowały obraz najbliższej przyszłości.

„Utrzymanie konkurencyjności biznesu to kwestia dużych zmian i głębokiej modernizacji, dotykającej wszystkich aspektów prowadzenia przedsiębiorstwa. Narzędzia cyfrowe Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości podpowiadają, o czym należy pamiętać, tworząc i realizując strategię transformacji cyfrowej.” – dodaje Paulina Mizerska, główny specjalista w Dziale Zarządzania Wiedzą FPPP oraz autor narzędzia Nawigator Technologiczny.

Narzędzia dostępne na portalu są darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były proste w obsłudze i odpowiadały potrzebom firm. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości dla przedsiębiorców.

O Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości powstała, aby wzmacniać kompetencje i konkurencyjność przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie Polski, poprzez wspieranie ich transformacji w kierunku przemysłu przyszłości. Wspomaga procesy transformacji cyfrowej, wdrażanie cyfrowych produktów i usług oraz wprowadzanie modeli biznesowych opartych o najnowsze rozwiązania z obszaru m.in. inteligentnej analizy danych, automatyzacji i komunikacji maszyn oraz ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów, a także cyberbezpieczeństwa.