DR MAX WYNAJMUJE BLISKO 15 000 MKW. POWIERZCHNI MAGAZYNOWEJ I BIUROWEJ W TERESINIE

DL Invest Group realizuje kolejny etap podwarszawskiej inwestycji DL Invest Park Teresin. Na terenie kompleksu powstaje kolejny magazyn o powierzchni ponad 28 000 mkw. W nowo wybudowanym magazynie około 14 400 mkw. zajmie Dr Max lider na rynku farmaceutycznym w Czechach i na Słowacji oraz organizator jednej z największych sieci aptek franczyzowych w Polsce. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2023 roku. Pierwszym etapem inwestycji DL Invest Park Teresin był obiekt o powierzchni ponad 34 500 mkw. zrealizowany przez DL Invest Group dla sieci Stokrotka. Inwestycja w Teresinie zlokalizowana jest w odległości 50 km od Warszawy. Potencjał zabudowy tej lokalizacji to ponad 100 000 mkw. GLA. Nowy magazyn, podobnie jak wszystkie nowe obiekty realizowane przez DL Invest Group, będzie certyfikowany w systemie BREEAM. 

DL Invest Park Teresin to projekt powstający na działce o łącznej powierzchni 26 ha. Zlokalizowany jest w miejscowości Teresin-Gaj, w województwie mazowieckim. Gmina Teresin posiada dobrze rozwiniętą sieć dróg lokalnych, z których najważniejsza – obwodnica jest drogą wewnętrzną scalającą 500 ha terenów inwestycyjnych w Teresinie–Gaju, Gaju, Elżbietowie i Szymanowie. 400 m od parku logistycznego przebiega linia kolejowa E20.

„Zaufanie, jakim obdarzył nas Dr Max powierzając nam budowę swojego projektu świadczy o wysokiej ocenie naszych kompetencji w zakresie dostarczania specjalistycznych nieruchomości magazynowych. Umowa z Dr Max jest modelowym przykładem realizacji naszych inwestycji w oparciu o unikatowy model biznesowy. Przy wykorzystaniu rozbudowanej wewnętrznej struktury świadczymy usługi deweloperskie, projektowe, generalnego wykonawstwa oraz zarządzania aktywami pozostając długoterminowym właścicielem realizowanych projektów, aktywnie nimi zarządzając, dostosowując projekt do potrzeb najemców w całym okresie najmu, co jest kluczową przewagą w tak zmiennym otoczeniu biznesowym. Dodatkowo gwarantujemy ekspansję w całym okresie najmu. Pierwszy etap realizacji projektu w Teresinie zakładał budowę 35.000 mkw. powierzchni dla sieci Stokrotka gwarantując możliwą ekspansję do blisko 100.000 mkw. Ten element jest podstawą naszej strategii tj. zapewnienie naszym najemcom w danej lokalizacji możliwości rozwoju bez konieczności relokacji co w dobie rynku pracy opartego na trwałych strukturach pracowniczych jest istotną wartością. Niemal wszystkie nasze lokalizacje, w których realizujemy nowe obiekty, umożliwiają ekspansje poprzez realizacje kolejnych faz projektów wraz ze wzrostem zapotrzebowania najemców – to przewaga długoterminowego inwestora który pozostaje właścicielem nieruchomości” – podkreśla Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. „Projekty magazynowe realizowane przez naszą firmę spełniają najwyższe światowe standardy. Są certyfikowane w systemie BREEAM. W ostatnich miesiącach certyfikat BREEAM In Use na poziomie Excellent zdobył nasz magazyn powstały w ramach realizacji inwestycji DL Invest Park Psary. Wysoka jakość naszych nieruchomości i zadowolenie naszych najemców jest dla nas warunkiem koniecznym również z tego względu, że wybudowane obiekty pozostają w naszym portfolio – nasza strategia rozwoju zakłada długoterminowe posiadanie i proaktywne zarządzanie przygotowanymi nieruchomościami komercyjnymi, co stanowi gwarancję ich jakości” – podkreślił Dominik Leszczyński. 

Inwestycje realizowane przez DL Invest Group powstają we współpracy z uznanymi Partnerami – rozwój DL Invest Group w obszarze magazynowym finansowany jest między innymi dzięki współpracy firmy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, który udzielił DL Invest Group finansowania na kwotę 72 milionów Euro oraz Macquarie Capital Principal Finance, który dostarczył firmie 123,4 mln Euro finansowania. Firma także przygotowuje emisje instrumentów dłużnych w oparciu o zielone parametry inwestycji – przygotowany przez spółkę Green Finance Framework zyskał pozytywną opinię Sustainalytics, globalnego lidera w zakresie analiz ESG pracującego dla wiodących na świecie inwestorów instytucjonalnych i korporacji. 

***

DL Invest Group jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich inwestorów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowane portfolio nieruchomości obejmuje trzy segmenty:

• centra logistyczne,

• centra biurowe,

• centra handlowe.

Starannie wybrane lokalizacje oraz projekty przemyślane w szczegółach pod względem architektonicznym, funkcjonalnym oraz wykonawczym przy zachowaniu restrykcyjnych wymogów jakości stanowią podstawę sukcesu DL Invest Group, której portfolio obejmuje już ponad 2.000.000 mkw. nieruchomości.

Realizowane inwestycje pozostają własnością DL Invest Group, która następnie zarządza projektami w ramach wewnętrznych struktur i aktywów własnych. Siłą DL Invest Group jest budowany przez kilkanaście lat potencjał doświadczenia ponad stuosobowego zespołu wykwalifikowanych specjalistów tworzących rozbudowaną wewnętrzną strukturę Grupy. DL Invest Group ma możliwość samodzielnego przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego, począwszy od analizy oraz badania danej lokalizacji poprzez finansowanie, projektowanie, budowę, wynajem aż po efektywne zarządzanie.

Więcej informacji: www.dlinvest.pl