DKV Mobility rozszerza sieć punktów ładowania aut elektrycznych, honorujących kartę paliwowo-serwisową

  • Karta DKV +Charge akceptowana w ok. 285 000 punktach ładowania pojazdów energią elektryczną w Europie
  • Aplikacja „DKV Mobility App” z funkcjami dedykowanymi dla aut na prąd
  • Nowe marki stacji w sieci: Qwello – 400 punktów w Niemczech i 400 w Szwecji, Mer Germany – 1038 punktów w Niemczech

 

W całej Europie trwa dynamiczny rozwój sieci ładowania aut energią elektryczną. W ślad za nim podążają usługi rozliczania takich „tankowań” przy pomocy kart paliwowych. Od początku prym w tej dziedzinie wiedzie międzynarodowy operator DKV Mobility, dając obecnie dostęp do ok. 285 000 punktów oferujących prąd, w tym marek GreenWay, EV Plus i EV Box.

Rozwój sieci punktów ładowania

Dziś operator – obok rozwoju infrastruktury – postawił na wykorzystanie nowoczesnych technologii. Do popularnej aplikacji „DKV Mobility App”, służącej do wyszukiwania tanich stacji paliw, dodał funkcje dedykowane dla samochodów na prąd. Teraz można tu wygodnie wyszukiwać punkty z energią elektryczną, jak również na bieżąco kontrolować koszty tankowań i planować trasy z uwzględnieniem takich parametrów, jak typ pojazdu i stan zużycia baterii. Do opłacania tankowań energii elektrycznej służy specjalny rodzaj karty paliwowej o nazwie DKV +CHARGE i dedykowana aplikacja.

Kolejny aspekt hi-tech to powierzenie zarządzania ofertą DKV Mobility w zakresie ładowania spółce zależnej GreenFlux, pochodzącej z Holandii. Stworzyła ona autorską platformę roamingową do zarządzania zakupami prądu do aut elektrycznych. Będzie ona oferować m. in. możliwość odrębnego rozliczania poboru energii z prywatnej sieci domowej, tak aby koszt tankowania samochodu firmowego móc zaraportować pracodawcy.

 

Redukcja emisji dwutlenku węgla o 30%

Aspektem, który przekonuje biznes do coraz szerszego wykorzystania elektryków, jest ekologia i ułatwienia, jakie oferują dla tych aut miasta. Z idę zrównoważonej przyszłości współgra deklaracja złożona przez DKV Mobility w ramach doktryny Lead in Green – operator zakłada zmniejszenie emisji dwutlenku węgla we flotach swoich klientów o 30% do 2030 roku (w porównaniu z rokiem 2019).

 

I jest na to szansa, bo coraz częściej po samochody na prąd sięgają zarówno firmy zarówno małe, jak i korporacje.  Dodatkowy argument stanowi cicha praca pojazdów i prestiż ich użytkowania. Według Licznika Elektromobilności na końcu czerwca 2022 roku w naszym kraju było zarejestrowanych 50 990 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Wzrost w pierwszych pięciu miesiącach br. względem 2021 roku wyniósł 45%*. Tendencja ta prawdopodobnie się utrzyma, jednak warunkiem jest dalsza rozbudowa infrastruktury.

 

Blisko 2000 nowych stacji ładowania w sieci DKV Mobility

Do sieci DKV Mobility dołączyły ostatnio stacje pod marką Mer Germany oraz Qwello. Mer Germany oferuje 1038 obiektów, działających na terenie Niemiec oraz Austrii.

 

Natomiast Qwello to monachijski operator, który prowadzi 400 obiektów, znajdujących się głównie w okolicy dużych niemieckich miast: Frankfurtu, Monachium i Hamburga. Rozpoczął się też proces podłączania kolejnych punktów ładowania Qwello w Szwecji, w okolicach Sztokholmu. „Z dostępnymi ponad 400 punktami ładowania aut, Qwello Sweden jest jednym z największych dostawców energii elektrycznej w tym rejonie.” – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i obsługi pojazdów w DKV Mobility. “Punkty ładowania Qwello spełniają najnowocześniejsze wymagania w zakresie funkcjonalności.”

 

 

* Licznik Elektromobilności został uruchomiony przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Źródło PSPA.

 

www.dkv-mobility.com 

DKV Mobility prowadzi wiodącą w Europie platformę dla biznesu, oferującą rozliczenia oraz liczne usługi dla firm i pojazdów w trasie. Wyróżnia nas ok. 90 lat doświadczenia na rynku. Obecnie, dzięki kartom paliwowo-serwisowym DKV Card, ok. 245 000 naszych klientów może tankować i ładować swoje pojazdy. Zapewniamy dostęp do największej w Europie sieci akceptacji, na którą składa się: ok. 67 000 konwencjonalnych stacji paliw, ok. 285 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz 20 000  stacji z paliwami alternatywnymi. Ponadto, DKV Mobility jest jednym z głównych operatorów rozliczających opłaty drogowe w Europie, a także dostawcą innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Oferujemy rozległą sieć warsztatów oraz pomocy mobilnej, obejmującą ok. 29 000 punktów. W obszarze finansów jesteśmy liderem w usługach zwrotu podatku VAT. Zatrudniając około 1700 pracowników, firma DKV Mobility wygenerowała w 2021 r. obroty o wartości 12 mld euro, osiągając przychód na poziomie 492 mln euro. Naszym celem jest wspieranie transformacji branży TSL oraz motoryzacyjnej w dążeniu do zrównoważonej przyszłości.