CEVA Logistics otrzymuje 5 kolejnych certyfikatów IATA CEIV Lithium Battery i zwiększa globalne zdolności przewozowe

  Rozszerzony program SKYCAPACITY i większa kontrolowana powierzchnia ładunkowa dla globalnego air cargo

– 9 oddziałów lotniczych otrzymuje certyfikat Center of Excellence for Independent Validators (CEIV) IATA dla baterii litowych do końca 2022 r.

– Globalna sieć dostaw baterii litowych dla branży motoryzacyjnej, healthcare i technologicznej

(Warszawa, 5.10.2022)Na dorocznym Światowym Sympozjum Cargo Międzynarodowego Zrzeszenia Transportu Lotniczego (IATA), CEVA Logistics ogłosiła wzmocnienie programu SKYCAPACITY i rozszerzenie o 5 nowych lokalizacji sieci oddziałów lotniczych certyfikowanych w programie IATA CEIV Lithium Battery.

W 2021 r. certyfikat IATA CEIV w zakresie obsługi baterii litowych otrzymały oddziały frachtu lotniczego CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu. Teraz dołączyły do nich kolejne lokalizacje we Frankfurcie, Incheon, Szanghaju (PVG), Singapurze oraz Tokio. CEVA jest pierwszą na świecie firmą, która w 2021 r. otrzymała nowy certyfikat IATA CEIV, w ramach współpracy z IATA i wsparcia rozwoju programu certyfikacji. Do końca 2022 r. CEVA spodziewa się przyznania certyfikatów swoim amerykańskim oddziałom w Atlancie i Detroit, co zwiększy liczbę certyfikowanych lokalizacji do 9.

Certyfikacja potwierdza gotowość każdego z oddziałów do prawidłowej obsługi i składowania baterii litowych. Zaświadcza też, że ich pracownicy odbyli szkolenia i posiadają niezbędną wiedzę w tym zakresie. Firma jest zaangażowana w zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa dzięki pełnej certyfikacji sieci świadczącej usługi frachtu lotniczego w ramach rozwiązania CEVA Batteries Solutions. 

Więcej własnej, kontrolowanej powierzchni ładunkowej na niestabilnym rynku

CEVA Logistics, rozszerzając globalny program SKYCAPACITY zakupiła także dodatkowe miejsca na pokładach samolotów obsługujących kluczowe trasy. Własna i kontrolowana przez CEVA powierzchnia ładunkowa umożliwia oferowanie stałych cen i daje gwarancję dostępności, mimo wzrostów i spadków na rynku. Teraz firma obsługuje ponad 1300 ton ładunków tygodniowo, dzięki ponad 50 lotom wykonywanym z 20 lotnisk.

W ramach oferty CEVA obecnie realizuje dostawy na różnych kierunkach do/z Ameryki Północnej i Południowej, Europy oraz Azji i Pacyfiku. Własna i kontrolowana sieć, obejmująca wielu przewoźników, w skład której wchodzą frachtowce, frachtowce pax i powierzchnie w samolotach pasażerskich, dostępna jest wraz z wiodącymi usługami CEVA, tj. zarządzanie, śledzenie przesyłek i obsługa celna. W ramach sieci klienci mogą korzystać również z rozwiązań typu spot cargo.

Peter Penseel, chief operating officer, air freight, CEVA Logistics, mówi: „Nadal rozwijamy naszą globalną sieć, a także jakość i bezpieczeństwo usług transportu lotniczego. Dzięki udoskonalonemu programowi SKYCAPACITY i nowym certyfikatom CEIV dla oddziałów lotniczych, zdecydowanie zwiększyliśmy naszą zdolność do wspólnego tworzenia wartości z klientami działającymi w wielu branżach“.

O CEVA Logistics

CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, dostarcza rozwiązania dla globalnego łańcucha dostaw, łącząc ludzi, produkty i dostawców na całym świecie. Z siedzibą główną w Marsylii we Francji, CEVA Logistics świadczy szeroki wachlarz usług end-to-end dostosowanych do potrzeb klienta, zarówno w zakresie logistyki kontraktowej jak i zarządzania frachtem w 170 krajach na świecie, dzięki ok. 110 000 pracowników w ponad 1 300 lokalizacjach. Z przychodami pro forma 2021 na poziomie 17 mld USD, CEVA Logistics jest częścią CMA CGM Group, globalnego gracza w zakresie rozwiązań morskich, lądowych, powietrznych i logistycznych. 

Więcej na:

www.cevalogistics.com